Aká antikoncepcia je podľa vás najlepšia?

mamcucha
6. júl 2014

Ja som brala Diane 35 a bola som moc spokojna, ale teraz sa k nej uz neda dostat. S ktorou HAK mate dobre, alebo aj negativne skusenosti? Najlepsie taku, ktora zlepsi plet a zmierni ochlpenie.

mamcucha
autor
9. júl 2014

@timuska26 dakujem, skusim si nieco nastudovat. 🙂

mamcucha
autor
9. júl 2014

@celasapremenim som po operacii stitnej zlazy, vytiahli mi ju celu a tak nadej na "vyliecenie" hormonov asi nemam. Tazko je to vysvetlovat niekomu, kto to nezazije. Najprv sa treba spytat na dovody, preco to chce zena brat a nie odsudit vsetky, co beru HAK.

celasapremenim
10. júl 2014

@mamcucha v poriadku, ak chces normalne reakcie, primerane, tak daj hned irelevatne informacie a nelutuj sa teraz, ze tu na teba zeny naleteli ako na zdravu zenu
my nemozeme za to, co sa tebe deje a mozno by sme aj mohli poradit, aj ked nechapem, co sa neradis v tomto pripade s lekarom, ale na nete, my nemame na stole tvoju zdravotnu kartu a vacsina z nas ma uplne ine povolanie
v povodnom prispevku riesis cez hak plet a ochlpenie a potom z teba postupne toto povylieza
mam dost
vela stastia

celasapremenim
10. júl 2014

a kde kto odsudzuje zeny, co uzivaju antikoncepciu? ja som napriklad len napisala, ze ma vedlajsie negativne ucinky, co je pravda, nic o zenach, co to beru nepisem

marienka1703
10. júl 2014

@mamcucha jeanine🙂

cottonwomen
10. júl 2014

@marienka1703 ja mam yadine - myslim, ze je to velmi podobne.... nizkohormonalne

mamcucha
autor
11. júl 2014

@celasapremenim toto je neuveritelne. Pytala som sa na konkretnu HAK a ake s nou maju baby skusenosti. Ty mi tu zacnes pisat ake je to skodlive na prsia a ked ti napisem, ze ju "musim" brat, tak mi napises, ze sa tu nemam lutovat a ked chcem radu, mam poskytnut vsetky info? A na co? Ja chcem antiku a chcem vediet skusenosti zien, ktore ju brali. NIC VIAC SOM NECHCELA. Nechapem preco si vlastne zareagovala, ked k tomu nemas co napisat.
Zelam pekny den.

mamcucha
autor
11. júl 2014

@marienka1703 tu beriem teraz a mam po nej kazdodenne mygreny, trpim nespavostou a zrala by som vsetko, co vidim. 😀 Ty nemas take problemy?

celasapremenim
11. júl 2014

@mamcucha praveze, na zaklade povodne zadanych tvojich info som mala dovod zareagovat
chcela som ta varovat, ze to nie je dobre, uzivat hak, ale nevedela som to..dalsie info..., co si pisala neskor a postupne a ako z chlpatej deky jednoducho a este sa aj ohradis,.... lebo si ich na zaciatok nedala
ked budes nabuduce v otazkach specificka a opises svoj problem, nemam preco reagovat v tomto pripade
dufam, ze ti niekto bude vediet poradit, pochybujem o tom, podla mna je to jedine na tvojom lekarovi

lyzzy
11. júl 2014

Po dvoch rokoch brania antikoncepcie a následných zdravotných problémoch pre mňa už nikdy žiadna antikoncepcia.

mamcucha
autor
11. júl 2014

@lyzzy aku si brala?

mamcucha
autor
11. júl 2014

@marienka1703 myslela som migrenu. Necitala som po sebe, pisem automaticky. 🙂

lyzzy
11. júl 2014

@mamcucha.... Prvú som brala tuším Yadine či tak nejak ale bolela ma Z nej hlava a potom som brala lindinette alebo tak nejak už si nepamätám

mamcucha
autor
11. júl 2014

@lyzzy ok, dakujem. A mrzia ma tvoje problemy po antike.

lyzzy
11. júl 2014

@mamcucha.... Aaaale už pohoda..to bolo keď som mala 18.Odvtedy ju neberiem.

mamcucha
autor
11. júl 2014

@lyzzy mas aj nejake nasledky? Nemusis odpovedat ak nechces. Len by ma zaujimalo co zle ti robila..

buru
11. júl 2014

My s manželov fungujeme na Billingsovej metóde (žiadne umelé svinstvo). Je to prirodzená metóda plánovania rodičovstva, ktorá neničí zdravie ženy tak ako HAK. Ak by si chcela kontakt na certifikovanú lektorku, daj vedieť. Poradenstvo poskytuje zdarma.
Ak máš zdravotné problémy odporúčam radšej niekoho z týchto lekárov http://www.plodar.sk/

zuju2
11. júl 2014

Ja mám vnútromaternicové teliesko bez hormónov už dva roky, zatiaľ som spokojná, bez problémov.

lyzzy
11. júl 2014

@mamcucha... Nie nemám.Problém bol taký že po dvoch rokoch užívania som mala veľmi zlé pečeňové testy.To znamená že moja pečeň nedokázala tak rýchlo čistiť krv a všetko sa v nej zbieralo.Všetky testy na iné veci boli negatívne a gastroenterolog povedal že to je HAK...a tak aj bolo....okamžite som ju prestala brat a pečeň sa po ďalších dvoch rokoch vycistila sama.

pianina
11. júl 2014

Ziadna 🙂

marienka1703
11. júl 2014

@mamcucha no ja ju uz sice neberiem, ale nevadila mi vobec,,,,

mamcucha
autor
15. júl 2014

@lyzzy aj ja som mala po prvej zle pecenove testy, ale prisli na to hned, lebo som chodila na krv. Gyn by mali robit vysetrenia.

mamcucha
autor
15. júl 2014

@marienka1703 nevies po akej dobe po vysadeni(myslim tu 7 dnovu pauzu) si zacala krvacat?

marienka1703
15. júl 2014

@mamcucha no ja vzdy na cca prelom 2-3 dna. po poslednej tabletke

lyzzy
15. júl 2014

@mamcucha... No veď robil.Každý rok chodím na preventivku.Jeden rok mi nič nebolo...krv čistá v poriadku.Medzitým som nebola ani chorá ani nič...a potom o rok zase preventivka,branie krvi a bum...výsledky vysoko nad normou.

mamcucha
autor
15. júl 2014

@marienka1703 ja som vcera vysadila a dnes som uz krvacala. Divne. Ale dakujem. ;)

@lyzzy to mi je luto, ze to malo takyto priebeh.

marienka1703
15. júl 2014

@mamcucha ú každého individuálne. Ale aj tak je to oki. Niekedy nemusíš vôbec.

labajka
15. júl 2014

kedže nechcem a nemôžem brať nič na hormonálnej báze, tak ja som sa chránila krémom Pharmatex, niekomu to nevyhovuje, pretože potom vyteká, ale mne veľmi vyhovoval aj zo zdravotného hladiska - vôbec som nemala mykozy. to vytekanie som vyriešila vždy tým, že som išla na wcko a hotovo 🙂