Ako vysadiť hormonálnu antikoncepciu?

petus6
16. jún 2014

Chcela by som sa opýtať.Už niaké 3 roky beriem HAK a chcela by som ju vysadiť pretože ju nestíham platiť a chcela by som si "očisti ť" telo.Samozrejme že mám priatela a budeme si musieť dávať pozor.Dnes som mala začať nový balíček po 7 dňovej prestávke..Samozrejme že som tabletku nezobrala.Mohla som začať s vysadením aj takto?Aké zmeny ma čakajú?
Dakujem 🙂

bahira1962012
16. jún 2014

Po vysadení hormonálnej antikoncepcie ženy môžu byť neplodné celé mesiace a aj v prípade, že je žena plodná už v prvom cykle po vysadení HAK trpí veľkým nedostatkom minerálov a vitamínov ako sú zinok, horčík, vitamíny A, E, B6, B12 a B9, na trhu známy ako kyselina listová. Ak si sa rozhodla ukončiť užívanie HAK, nerob to uprostred cyklu, vždy dober načaté balenie. Náhle prerušenie môže vyvolať predčasné krvácanie a môže výrazne narušiť váš menštruačný cyklus.

mirka1011
16. jún 2014

Ja som dobrala balenie a viac som si nedala, u mna sa nic nezmenilo, ms som aj po dobrati mala pravidelnu, aj ked niekedy citam, ze s tym baby maju problem, ze sa im rozhodi cely cyklus

luciferkax
16. jún 2014

áno, takto sa vysadzuje, len riskuješ, že ked si mala sedem dní perd ukončením nechránený sex, tak otehotnieš... ae kedže si brala tri roky, tak je veľmi malé ryziko :D
Ja som braala HAK len pol roka, no ked som ju dobrala, moje telo malo šok, urobilo sa mi strašneeeeeee akné.. cyklsu zas nepravidelný.. ale zas, môj pravidelný nikdy nebol, iba v čase, ekd som brala hak

vso10
16. jún 2014

urcite vysad az po dokonceni blistru... je individualne ako zareaguje Tvoje telo... ale mozem Ti popisat moje vysadenie HAK:
vysadila som HAK po dobrati blistru v aprili... ms v poriadku (este pod vplyvom HAK).. lenze v den, ked som mala zacat brat dalsi blister zacali nehorazne bolesti... trvali asi tyzden a pol... potom v poriadku, ms v poriadku.. lenze od dokoncenia ms č.2 od vysadenia HAK ma furt boleli vajecniky, podbrusko, chcela som spat, bola som podrazdena, prs som sa nemohla ani dotknut, lebo straasne boleli... ovu sa nedostavila (mozno som prehliadla, ale nemyslim si, ze som bola nedosledna, tento mesiac som sa neustale "pozorovala"). mesiac som bola v krcoch, utekala som k doktorovi... lenze povedal mi ze som zdrava a ani tehotna nie som, tak som sla domov... teraz mam ms, vypada akoby nechcela skoncit... furt len "zacne" potom aj cely den nic a potom zrazu "znovu zacne". sem tam ma pichne lavy vajecnik, ale inak uz nic neboli... no ale stale mam vykyvy nalad. placem za kazdu blbost, aj z toho co by som si obvykle dokazala urobit srandu... akne sa objavilo len na chrbte....
ale napriek vsetkym utrapam som strasne stastna, ze uz HAK neberiem a lutujem, ze som ju niekedy zacala brat...
zelam Ti prijemnejsie vysadenie HAK ako mam ja 🙂

ukulela
16. jún 2014

ja som roky brala HAK (aj kvoli akne - pomahala mi ako jedina to tlmit). po vysadeni sa mi to vratilo ... ale s tym som ratala. inac ziadne ine problemy. a bez problemov som po HAK aj otehotnela. takze ja ziadne bu bu bu na teba robit nebudem 🙂 HAK mi pomahala akurat sledovat si kedy bude ms a podla toho si planovat aj dovolenky, vylety - po vysadeni som nabehla klasicky na kalendarik a kriziky 🙂 a ms som zacala mat ako pred HAK - trocha dlhsiu, silnejsiu a bolavejsiu (aj to boli vsetko dovody, preco som HAK brala - ale o tom som vedela ze to tak bude) Mne sa ms vratila v pohode do pravidelneho 28dnoveho cyklu ako hodinky - takze mam pocit, ze na mne HAK nezanechala HAK ziadne negativne vplyvy.

zdena12345
17. jún 2014

presne tak ako si to urobila🙂 jednoducho dober blister a koniec.
stav organizmu sa zvykne vratit do rovnakeho stavu ako pred zacatim uzivania- takze ak bola ms nepravidelna, pravdepodobne bude nepravidelna aj po vysadeni (aj moj pripad) ak pravidelna, tak sa dostavi nacas... rovnako akne. pripadne navrat do povodnej vahy (ja som s hak malicko pribrala- 1-2kg)
co sa tyka otehotnenia, tak netreba robit s komara somara. vsetci vieme co treba k otehotneniu, staci primerana ochrana. my sme tak fungovali 8 rokov🙂 a aspon co sa mna tyka, tak mi nic podstatne nechybalo. urcite mi to DROBNE obmedzenie v sexe nestoji za organizmus zniceny hormonmi🙂- trosicku mimo toho co sa pytas, ale neda mi nespomenut...
kazdy ma svoj nazor a farmaceuticke firmy ako aj lekari maju z toho pekny zisk, takze neberte ich nazor ako nestranny. staci sa pozriet na to co robia vylucene hormony s prirodou a je to strasne. mam medicinske vzdelanie, takze kazdeho kto ma bude chciet zotriet poprosim, aby si najskor zistil skutocne fakty🙂

terka_terus
6. máj 2017

Dobrý deň už pár rokov užívam HA a chcela by som ju vysadiť. Je nutné to vopred oznámiť svojmu gynekologovi?

tajka1986
6. máj 2017

@terka_terus netreba mu nic oznamovat 🙂Po dobrati blistra dostanes menzes a potom uz proste nezacnes dalsi. A hotovo 🙂

evittam
6. máj 2017

@terka_terus Nie. Na co?

terka_terus
6. máj 2017

@tajka1986

@evittam Vďaka za info. Nevedela som či náhodou to nemusí gynekológ vedieť. Už som blister dobrala, ms už som dostala a nechcem už pokračovať v užívaní.🙂

evittam
6. máj 2017

@terka_terus Jemu je ta informacia na nic😉. Ja som prestala uzivat a isla som ku gynekologovi az ked som mala pozitívny test (inak by som samozrejme isla na ročnú preventivku)- pri prvom 4.mesiac po vysadeni, pri druhom necely 3.mesiac.😉

terka_terus
6. máj 2017

@evittam
Aha no super tak to som rada, lebo môj gynekológ má prave dovolenku a nechcem to odkladať na ďalší mesiac. 🙂
A detičky sú v poriadku aj ked si otehotnela tak kratko po vysadeni? Lebo ja som čítala že je dobré aspoň pol roka pred otehotnenim vysadiť HA.

evittam
6. máj 2017

@terka_terus Ano. Su uplne v poriadku. To je hovadina.😉

terka_terus
6. máj 2017

Nooo tak to je super. Aspoň keby sa zadarilo, tak sa nemusím báť. 😉
Ďakujem za odpovede.

katarinka289
6. máj 2017

Ja som otehotnela hned v prvom cykle po vysadeni a skoncilo to MA v 9tt...mozno nahoda,neviem.Po polroku som potom otehotnela opat a uz v poriadku