Akú inú ochranu okrem hormonálnej antikoncepcie?

jajka257
23. júl 2014

Ahojte, chcela by som sa opytat hlavne tych mamiciek, ktore z akehokolvek dovodu neuzivaju HAK , kruzok ci teliesko, aku fomu ochrany pouzivaju a ake maju skusenosti. Vzhladom na to, ze uz neplanujeme mat dalsie dieta, ale umele zasahy z viacerych dovodov nie su mozne, tak by som chcela poznat aj vase skusenosti a nazory. Hlavne v style ako dlho pouzivat konkretnu formu ochrany a ci sa stalo, ze vy konkretne ste neplanovane otehotneli. Ak mozem poprosit, tak vynechajte, ze moja znama alebo v okoli, pretoze tieto informacie o neplanovanom tehu su irelevantne a teda nepouzitelne. Dakujem 🙂

bosoriak
24. júl 2014

@jajka257 No moj manzel mi to navrhol sam, ze ked sa dohodneme, ze uz viac deti nechceme, ze on na to pojde. Ale je pravda, ze muzi su taki citlivejsi, co sa svojich intimnych casti tyka, takze je to na vasu vzajomnu debatu, ukazat naklady a rizika sterilizacie a vazektomie a apelovat na racionalno. Ale uprimne, kym mate len jedno dieta, ani sa mu velmi necudujem, ze sa do toho nehrnie. Ale to je vasa osobna vec, do toho ma nic.

jajka257
autor
25. júl 2014

@bosoriak ved hodim s nim rec nejak citlivo 🙂 ano my mame jedno, ale viac si nemozeme dovolit, dovody su ako zdravotne tak aj financne. Myslim, ze vypadok mojho prijmu, ktory je o 40% vyssi ako manzelov by nam pri splacani dost vysokej hypo riadne chybal 🙂

zuju2
25. júl 2014

Ja mám nehormonálne vnútromaternicové teliesko. Je na 5 rokov a stálo ma 150eur. Zatiaľ som spokojná, nič necítim.

betka28
25. júl 2014

Ja používam prístroj Cyclotest a som veľmi spokojná. Cyclotest slúži na určenie plodných a neplodných d. v ženskom cyklu, môžem iba odporúčať. Tu je link a podrobnejší popis, v prípade ak by si mala záujem dozvedieť o tom viac: http://www.antikoncepcia-cyclotest.sk/