Antikoncepcia a Escapelle

bon_aqua
28. mar 2014

Ahojte, mám takú otázku ... Ráno som si normalne vzala antikoncepciu a asi po 2 hodinách som mala hnačku. Podvečer okolo 18tej sme mali s priateľom pohlavný styk s prezervatívom (keďže som si nebola istá účinnosťou tabletky, keďže som hnačkovala) . Nanešťastie kondóm praskol . Po tom som sa na nete dočítala, že ak bola hnačka tak môžem do 12hodín užiť ďalšiu tabeltku antikoncepcie, ktorá ma bude chrániť akokeby sa nič nestalo. Lenže sex sme mali, red tým, než som vzala tú druhú. Môžem na toto všetko užiť escapelle ?? a ak ju užijem mam normalne brať aj moju antikoncepciu ?? Či to náhodou nespôsobí nejakú neplechu. ďakujem

kacusik69
28. mar 2014

ktory si den cyklu? @bon_aqua

bon_aqua
autor
28. mar 2014

16tý deň

bon_aqua
autor
28. mar 2014

@kacusik69 16ty

kacusik69
28. mar 2014

@bon_aqua a antikoncepciu beries ako dlho? vseobecne myslim...

bon_aqua
autor
28. mar 2014

@kacusik69 Beriem ju cca 3roky 🙂

kacusik69
28. mar 2014

kazdopadne nemusis sa bat, si chranena - vcera si tabletku zobrala, aj doteraz pravidelne pocitam... dnes rano si mala hnacku, ok - to akoby si si zabudla dat tabletku ale dala si si druhu neskor, takze je to v pohode, nemusis sa bat, naozaj... Escapelle je riadny zasah do organizmu, to mas ako keby si das niekolko tvojich antikoncepcnych tabletiek naraz... mne to rozhadzalo cyklus riadne a ak uzivas HAK inak pravidelne, su to aj zbytocne vyhodene peniaze a zbytocny strach - naozaj... po uziti Escapelle by si HAK mala vysadit, ale ak uzijes tabletku po, ocakavaj aj silnejsiu a dlhsiu menstruaciu a fakt naburany cyklus... @bon_aqua

bon_aqua
autor
28. mar 2014

Takže nemusím sa ničoho báť áno ?? 🙂 Pretože fakt nerada by som zbytočne brala escapelle, viem, že je to riadny zásah do organizmu a to by som nechcela ... A teda nevadi, ak som dnes rano vzala normalne tabletku a o 2 hodky bola hnačka aaa potom som si ďalšiu dala až po18tej hodine ?? 🙂

kacusik69
28. mar 2014

@bon_aqua urcite nie... 🙂 ako som pisala - predpokladam ze inak beries tabletky pravidelne... mne sa kolkokrat tiez stane ze zabudnem uzit vecer, uzijem rano a je to ok... hovorim, zober si dnesok tak, ze tym ze si mala hnacku si akoby zabudla uzit tabletku... ale "davku" 🙂 si uzila vecer a zajtra budes pokracovat opat pravidelne... nicoho sa neboj... pri pravidelnom, svedomitom uzivani by sa nemalo nic stat 🙂 ked nevadi ze tabletku uzijes do 12 hodin v pripade ze naozaj zabudnes - co si vlastne uzila ak spravne chapem, tak nevadi ani toto, aj ked teda sa tak stalo az "po tom" 🙂

bon_aqua
autor
28. mar 2014

Dobre super ďakujem 🙂 Ano ano ... myslim, ze som to uzila .. tabletky uzivam vzdy o pol 10 rano ... aj vcera, aj dnes (no dnes sa jej tam asi nechcelo byť ) aaa vzala som po 18tej teda ... cize je to OK ... ?? 🙂

kacusik69
28. mar 2014

@bon_aqua je 🙂

bon_aqua
autor
28. mar 2014

ďakujem ;) že nespravím zbytočný zásah do môjho organizmu ;)

tamarka9
29. mar 2014

@bon_aqua ahoj, urobila si dobre ze si nezobrala dalsiu tabletku, z toho co pises mam pocit ze ta len "prehnalo"- hnacka je stav, kedy mas riedku stolicu 3-5x za den...navyse to bolo len dve hodiny po tom akosi uzila tabletku, teda ta sa este isto nenachadzala v tenkom creve, ktore ti trochu narobilo sarapatu. Takze podla mna sa nemas coho bat 😉

bon_aqua
autor
29. mar 2014

@tamarka9 Som teda rada 🙂 že som ju nevzala ;) ďakujem

dianka1422
8. apr 2016

Dobry den, Uzivam antikoncepciu Maitalon, na zaciatku druheho tyzdna( 8mi den uzivania tabliet) som si tabletku zabudla dat(stvrtok) a v ten vecer som mala nechraneny pohlavny styk. V piatok rano som si dala 2 tabletky naraz hned ako som na to prisla. Mozem byt tehotna? Ake opatrenia mam spravit? Mam si kupit tabletku "po"? Dakujem

domi1813
4. aug 2017

Ahojte, baby stala sa mi taká vec.. spartnerom sme mali nechránený sex boli sme triezvi ale nezareagovala som na to kam sa urobil. A teda ráno som si išla kúpiť Escapelle v živote som to nebrala . Ako pred väčšinou tabletiek som sa najedla a vypila kávu po každej rannej káve ma preháňa .. lenže doma som nestíhala keďže som sa ponáhľala do roboty po chvíľke má prešlo ísť na WC ale teraz v robote som si brala túto tabletku ancikoncepciu nemôžem pretože mi predtým nesadla a tak som ich prestala brat a teda v robote ako som si zobrala Escepellen má asi po hodine prehnalo .. prosím Vás baby poraďte mi včera som sa po styku hneď šla vycikat a osprchovať ...

jankam92
21. okt 2019

Ahojte baby, čo si myslíte, beriem HAK už 4 mesiac ale teraz ma pol hodinu po užití prehnalo, mam si dat ďalšiu? Alebo nemusím? Ďakujem