Antikoncepcia a účinky

rybka2207
22. okt 2018

Baby mam otázku beriem antiku a som v tom nová. Mam klasika 21 a 7 dní pauza počas tej pauzy príde menzes a keď začnem potom po 7 dnoch brat ďalšie balenie treba sa zase chrániť prvých 7 dní alebo antikoncepcia účinkuje stále hoci 7 dní je pauza. Sskujem

bona
22. okt 2018

@rybka2207 príbalový leták..😉 nechcem pôsobiť zle,ale občas je fajn si ho prečítať,nedávajú ho tam len tak..🙈 ale k tvojej otázke..keď začínaš brat antikoncepciu 1.den menštruácie,si chránená defacto od toho 1.dna. Pokial tabletky uzivas správne,neberies ďalšie lieky,ktoré môžu ovplyvniť ich účinnosť,nezabudas na ich užívanie a pod.,antikoncepcia funguje celkom spoľahlivo,aj po tej 7dnovej pauze..a dokonca aj počas nej..tj.netreba si “dávať pozor”,si chránená..😉

erosmal
23. okt 2018

@rybka2207 pripájam sa k @bona dobre si ho preštuduj, fakt tam nájdeš všetky odpovede.. každá antika sa líši a dobre si pozri aj ktoré lieky znižujú jej účinok, lebo napríklad ja som išla z lindynette 30 na lindynette 20 a tú ovplyvňuje aj obyčajný paracetamol a pri tej predchádzajúcej uvedený nebol..

ibrunova
23. okt 2018

Si chránená aj počas prestávky.

rybka2207
autor
23. okt 2018

@erosmal a keď som brala antibiotika a po ich vybratí som mala sex ale až 5 dní po vybraní antibiotík.... Keď mi koncila sedem dňová pauza bolo to deň pred začatím nového balenia vtedy som dobrála antibiotika a o 5 dní nato sme mali styk... Je to v poriadku už?

bona
23. okt 2018

@rybka2207 pri súčasnom užívaní antikoncepcie a antibiotík sa odporúča používať dodatočnú ochranu počas užívania a ešte 7 dni po douzivani ATB, ale myslím,že aj tých 5 by už mohlo byt ok..😉 najmä,ak si počas užívania atb nemala nejaké výrazne zažívacie ťažkosti (hnačky,zvracanie),ktoré by spôsobili,že sa antikoncepcia dostatočne nevstrebe..

rybka2207
autor
23. okt 2018

@bona nie nie žiadne problémy neboli....