Antikoncepcia a vysoký krvný tlak

exina144
6. jún 2022

Ahojte. Beriete tu niektoré antikoncepciu aj keď máte vysoký tlak? Mne dr predpísala Prestatium kvôli tlaku. Samozrejme že sa pôjdem poradiť s gynekológom,len ma zaujima zatiaľ či máte s týmto skúsenosť,len vraj sa nemôže vtedy brať antikoncepcia. Čo je pravdy na Tom moc neviem 🙂

nevenka
6. jún 2022

@exina144 ja by som osobne nebrala pri vysokom tlaku HAK, ale na druhej strane, pri lieku Prestarium sa striktne neodporuca otehotniet, je to velmi zly liek v tomto smere, takze spolahlivu antikoncepciu treba. Ja som lekarovi povedala, ze nie je vylucene, ze este otehotniem, tak mi ho zmenil na Concor, ale ja som mala aj pulzy vysoke, tak v konecnom dosledku mi bol aj lepsi.

janula2511
2. apr 2023

Ahoj začala si užívať hak?

exina144
autor
2. apr 2023

@janula2511 Ahoj,ešte zatiaľ nie. Ale lieky na tlak som vysadila nakoľko mi začal veľmi klesať tlak.
Ale čo som mala kedysi HAK , tak tá sa tuším mohla. Aspoň podľa bývalého dr. Mala najnižšie hodnoty niečoho a vraj nemala vplyv na tlak. (DAYLETTE) tuším bol názov. Čoskoro sa chystám na gynekologickú prehliadku a je aj nová dr tak sa jej na toto opýtam

janula2511
2. apr 2023

@exina144 a kvôli neželanému tehotenstvu by si chcela brať alebo nejaké problémy máš?

exina144
autor
2. apr 2023

@janula2511 keď som toto písala prvýkrát chcela som kvôli nezelanemu tehotenstvu o to viac alebo pri liekoch čo som užívala som nesmela otehotnieť.