Antikoncepcia, antibiotika a tabletka po

katarinabelakova
11. sep 2015

Baby chcem sa opytat. Beriem tabletky pravidelne. A teraz posledne 2 tyzdne som brala aj antibiotika. Den pred pohlavnym stykom som vzala poslednu tabletku. V den styku uz nie. A moj nestihol vytiahnut. Je tam riziko nejako? Mozem pouzit tabletku po aj ked beriem antikoncepciu? Dakujem

tt247
11. sep 2015

Tabletku po môžeš zobrať, je to núdzová antikoncepcia, čiže aj keď zlyhá HAK, prípadne ak ju zabudneš užiť, skôr tie antibiotiká môžu oslabiť jej účinok.

katarinabelakova
autor
11. sep 2015

Ved prave... Ze antikoncepciu beriem pravidelne. Len som brala aj antibiotika tak ci moze nieco byt... Ale pocitala som ze plodne dni nemam. Zacinaju mi od 16-teho...

eeffka
11. sep 2015

@katarinabelakova isteze moze byt, v kazdom príbalovom letaku to pisu ze pocas ATB sa treba doplnkovo chranit

tt247
11. sep 2015

@katarinabelakova tak ak nemáš plodné dni, nemalo by sa nič stať, ale ak si chceš byť istejšia môžeš si dať tú tabletku po, je do 72 hodín od styku, len je to chémia do tela naviac

katinka_666
12. sep 2015

chcem sa opytat ked som zobrala tabletku po a nasledne 5 dni na to zacala pouzivat antikoncepciu, moze mi to nejak uskodit?

bosoriak
12. sep 2015

@katarinabelakova Plodne dni pocas brania hormonalnej antikoncepcie su uplne nespolahlive pocitat, lebo pri zlyhani antikoncepcneho ucinku mozu prist kedykolvek. V pribalovom letaku mas presny postup, co treba robit pocas uzivania niektorych typov antibiotik a sucasneho uzivania antikoncepcie. Vacsinou je to odporucanie pouzit doplnkovu antikoncepcnu metodu (kondom, chemicku antikoncepciu...). Prerusovany styk je tiez absolutne nespolahliva antikoncepcia.
Kazdopadne - sanca je mala, ale je. Ak si chces byt ista, pouzi tabletku po, ale teda to je uz hodne vela hormonov naraz, takze sa priprav na total rozhadzany cyklus, napriek HAK. A nabuduce lepsie citat pribalove letaky, je tam vsetko. 🙂