Antikoncepcia Dienorette

janulka2307
1. mar 2014

Ahoj,nenasla som tu ziadnu aktualnu temu hladom Dienorette,beriete ju niektora?Ake s nou mate skusenosti?A či ste počas užívania otehotneli.
Ďakujem pekne.

2491992
7. mar 2014

Ahoj, ja ju beriem mesiac, jediné nežiaduce bolo špinenia-výtok hnedý v strede cyklu, inak nič iné. So začatím užívania 1.deň som mala menzes 7 dní.

symma139
7. mar 2014

Ahojte,ja ju beriem už takmer pól roka, vyhovuje vo všetko, menštruáciu dostanem presne(s výnimkou tohto mesiaca, kedy mám naozaj len minimálne špinenie od včera - v nedeľu beriem poslednú tabletku) ...

iviss11
12. apr 2019

@janulka2307 Ahoj, moja skúsenosť s HAK Dienorette je v celku pozitívna, čo sa týka zlikvidovania akné ak je problém s pleťou jednoznačne môžem odporúčať...., Ako vážne tá pleť ako bábätko je skvelý pocit, nebáť sa pozrieť na seba do zrkadla je úžasné....Pred tým, keď som chodila na VŠ, sa mi asi zo stresu v bakalárskom ročníku začali robiť po tvári vyrážky, ale až tie také hlboké, veľké, navreté, tvrdé - forma vriedkov - nedali sa vytlačiť, nedalo sa s nimi robiť v podstate nič, iba čakať cca týždeň, kým zmizli a chodiť s takými hrčami nebolo teda naozaj nič príjemné..... jedna kozmetička sa mi to snažila nasilu, doslova až do krvi vytlačiť a čo docielila? že mi ostalo po jej vyčíňaní celé líce zjazvené.. no díky pekne.. počas užívania Dienorette som brala na tri mesiace aj tabletky od kožnej lekárky, ktorá tam tie zápalové ložiská po prejdení paličkou namočenou v tekutom dusíku proste videla, takže to liečila ako bolo treba - bez odkladu... Musím konštatovať, že pleť ostala po užívaní HAK dienorette a týchto tabletiek od kožnej skutočne krásna.. Vyrážka sa mi vyhodí tak asi raz za rok ak vôbec 🙂 nevýhodou dienorette je neschopnosť schudnúť, resp. celkovo ako som začala s antikou som šla zo svojich bežných 49 - 50 - 52 kíl na 55 - 56 - 57kg na výšku 164 cm a mám už aj nábeh na celulitídu - štíhla baba pomerne... Z čoho plynie istá frustrácia, no nie taká veľká, ako z vyhádzanej tváre... Nechuť na sex sa dostavila tiež, ale nie pre to, že by človek nemal na ten sex chuť, ale preto, že sliznica vo vnútri je skutočne počas užívania tak suchá, že v podstate sex doslova znemožňuje bez použitia nejakého zvlhčujúceho prípravku... Zároveň takto suchá sliznica je náchylnejšia na vznik gynekologických infekcií, a to mi nikto neodškriepi že nie.. Sama si tým už vyše roka a pol prechádzam, resp. prechádzala, aktuálne to riešim..... Cez preliečenia ureaplazmy (našťastie úspešne) až po opakované bolesti pri pohlavnom styku, ktoré mi nikto nedokáže bližšie špecifikovať z čoho plynú, pretože momentálne je "tam dolu" všetko ok, žiadne mykoplazmy, žiadne ureaplazmy, žiadne chlamýdie, žiadne baktérie v škodlivom množstve.... A často z nej bolieva hlava - ale veľmi, nevoľnosť až na zvracanie..... Čiže, užila som si svoje, no zároveň mám strach Dienorette vysadiť... A tu smeruje aj moja otázka na Vás dievčatá...... Aký bol priebeh po vysadení konkrétne tabletiek Dienorette? Aké máte skúsenosti? Menštruácia? Stav pleti? Myslíte, že sa pleť znova môže zhoršiť aj v prípade že pleť bola preliečená cielene počas užívania HAK kožnou lekárkou??? (Bez užívania HAK nebola liečba možná, nakoľko tie tabletky silne poškodzujú možný plod) ....Čo robiť v prípade, že by zhoršenie nastalo? akú kozmetiku používať? Aké doplnky výživy zaradiť? Multi maca? Aloe vera? Chlorela? Ostropestrec??? Yum? Grepové extrakty? Oreganový olej? Lecitín? Vitamíny B? Rybí olej? Čajovníková kozmetika? Čo z tohto lebo keby si mám zaobstarať všetko tak ako nemám mesiac na chleba.... HAK užívam cca 3, 5 roka... Prosím poraďte pomôžte ... mám 28 rokov, viem, že to nemôžem užívať večne.. No mám strach čo to spraví.., Pracujem v prostredí, kde sa od ženy čaká, že troška aj vyzerá..... Momentálne si jazvy, čo mi ostali, nechávam odstraňovať laserom, to hojenie je strašné, všetko to čo podstupujem pre normálnu peknú pleť je nákladné a na psychiku náročné.. Nechcem do kolotoča problémov s pleťou nastúpiť znova.. Trpí tým strašne psychika... kto zažil iste pochopí.... Ďakujem za vaše názory 🙂 🙂 Iste mi veľmi pomôžu...