Antikoncepcia Gefemin v menopauze

filipko14
14. apr 2021

Dnes mi gynekog predpisal antikoncepciu Gefemin. Kedze mam uz nepravidelnu menstruaciu, mam vyuzivat 24 tabliet + 4 tabletky placebo a hned pokracovat dalsim balenim. Ziadna pauza. To znamena, ze vtedy, ked uzivam placebo tabletky, nie som chranena pred otehotnenim? Mate niektora skusenost s touto antikoncepciou? Dakujem za kazdu odpoved.

monik83
14. apr 2021

Pauza sú tie 4 placebo tabletky, ste chránená aj vtedy, užívala som tieto tabletky vyše 2 roky a všetko bolo ok

filipko14
autor
14. apr 2021

@monik83 dakujem, to potrebovala vediet. Zabudla som sa to spytat lekara.

luccija
5. máj 2021

@filipko14 aj Ti robil hormonálny profil či ako diagnostikoval?mne sa skrátil cyklus mám pocit, že tiež sa už niečo deje...koľko máš prosím rokov?ja 42 r

filipko14
autor
7. máj 2021

@luccija 43, v septembri 44. Nie, nerobil, len klasicku preventivku - stery, sono. No a v stredu som dostala menzes. Predpokladam, ze to spustila prave antikoncepcia.

lubka142
4. aug 2021

@filipko14 ahoj. Mám podobný problém a tiežmi dr.predpísala tieto tabletky. Užívajú sa bez pauzy? Tiež mám 43 rokov a krvácanie raz za pol roka, či vôbec 😊, čo by mi nevadilo, ale to potenie, navaly tepla mi vadia, tak preto som sa po dlhom váhani rozhodla, že skúsim niečo brať, kedže prírodné nič nezaberá

filipko14
autor
4. aug 2021

@lubka142 ano, mne gynekolog povedal, ze ked doberiem jedno balenie, hned mam zacat brat dalsue. Ja som s nimi spokojna.

lubka142
4. aug 2021

@filipko14 teraz len pockat kym to dostanem, alebo ist na vyvolavacku, aby som to mohla zacat brat 😀

filipko14
autor
18. aug 2021

@lubka142 ale to nemusite zacat brat v 1.den menzesu...ak to nemate pravidelne, mozete hned ako vam to doktor predpisal...aspon mne tak povedal moj gynekolog 🙂

perzskykocur
8. apr 2022

@filipko14 ahoj, užívam už 3. blister, stále však špiním. Mudr. vraví, že to je ok, kým si telo zvykne, mne to už príde dlho. Ty si s tým nemala problémy?

filipko14
autor
8. apr 2022

@perzskykocur ahoj, nie, vobec.

davidakos
7. dec 2023

Mám 45 rokov. Od apríla beriem Gefemin na úpravu cyklu. Neviem či sa oplatí nasilu držať menštruáciu.... Rozmýšľam či neprestať.. akú máte silnú a dlhú menštruáciu?