Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lestu
29. máj 2017

Predam Mirenu. Mám aj blocek. Kúpena v októbri. Len že podstúpila som operaciu(vybratie ľavého vaječníka),potom výsledky citologie neuspokojivé,potom infekcia -liecba,nasledne treba cakat opäť na vysledky citologie,vyťery opäť a mam pocit, ze je to nekonecny pribeh opakujucich sa udalosti a leze mi to riadne na nervy, a v tejto chvíli som sa definitívne rozhodla ze ju nechcem a idem ju predat.Kto ju pochvaľuje a chce a zároveň chce aj ušetriť nech sa páči. Cenu neurčujem .Kupila som ju za 158,21€. Ponúknite. Píšte na email: lestu12@gmail.com

admet
3. jún 2017

Hlasim sa do klubu zien so skusenostou s Mirenou. Cely mesiac po zavedeni som bud krvacala normalne ako pri menzese alebo spinila. Citila som sa velmi unavena, kazdym dnom mi vaha ukazovala vyssie cislo napriek a) znizeniu mnozstva prijateho jedla b) kazdodennemu cviceniu. Doktorka mi vravela, ze mam vydrzat, ze sa to upravi. Nechala som si ju teda vybrat. Hlava ma prestala boliet, citim sa vitalnejsia. Neviete, ako dlho sa po vybrati mireny krvaca?

lenadka
4. jún 2017

@admet mala si vydržať, mne tiež váha najskôr stúpla a cca pol roka som vselijako krvácala, špinila, no teraz po trištvrte roku konečne ms trvá 3 dní, váha ide dolu...

admet
4. jún 2017

@lenadka ja na to krvacanie nemam nervy...ani manzel 😀 Napokon, kazdy organizmus reaguje inou kombinaciou neziaducich ucinkov. Som si ista, ze by som sa dostala do tej kategorie depresivnych zien s obezitou s neustalymi migrenami.

lenadka
4. jún 2017

@admet ja už som tiež mala nervy že pôjde von, ale kvôli nedostatku času, predsa len zháňať niekoho k malému ostala a som nakoniec rada 😬☺

chiccco
4. jún 2017

@adusa2774 ahoj tak ako mirena, telo si zvyklo? Vidím že máš po 40 a dala si si ju zaviesť, tiež nad ňou rozmýšľam ale nevedela som či je to ešte vhodné keď mám 42,ja som ju mala dva krát a bola som veľmi spokojná žiadny menzes som skoro nemala a hlavne migrény žiadne ktoré ma teraz trápia každý mesiac pravidelne, koľko teraz prosím ťa stojí mirena + zavádzanie?

adusa2774
4. jún 2017

@stanis @judycel @chicco ... ahojte baby ...tak po vyše mesiaci môžem skonštatovať, že špinenie neprestalo ... jeden deň pokoj, 2-3 špinenie... okolo 18.00 mi to vždy prestane úplne .... teraz skôr krvácam ako špiním .. a zase jeden deň pokoj a 2-3 dni krvácanie, ktoré večer ustane...... je to slabučké, ale intimku mám stále .... ešteže to večer ustane, lebo neviem, neviem 😝 ... bola som aj na kontrole, umiestnenie je v poriadku.... len si proste telo musí zvyknúť a maternica nasiaknuť viac toho hormonu a aj to špinenie by sa mi malo upraviť .... aspoň tak mi povedal lekár ... no budem čakať 😉 ... nemám žiadne bolesti, nič .... som spokojná a časom sa to dúfam upraví úplne ..... @stanis a Ty ako?... ako prebieha prvý mesiac u Teba?... @chicco .. no ja som platila 158€ a 30€ vkladanie ....vhodné to je aj po 42 (tak mi povedal lekár) že nás to "v kľude prenesie prechodom" ...tak ak mi to bude robiť dobre, tak si ju dám aj 2x .. ja mám teraz 43 takže o rok viac ako Ty ....

admet
9. jún 2017

Po deviatich dnoch od vybratia Mireny mi vaha ukazuje o 3.5 kg menej a to ani necvicim, ani nedietujem. Ku svojej gynekologicke uz nemam ziadnu doveru, lebo mi tlacila do hlavy kaleraby typu: ten vahovy prirastok urcite nemate z Mireny, tam budu ine dovody. Za mesiac som pribrala 6 kg. Zeby nahoda? Seno nezeriem.

adusa2774
9. jún 2017

@admet ..ahoj .... ja ju mám mesiac a zatiaľ som nič nepribrala .... fakt je to veľmi individuálne ... ale keď Tebe po vybratí tak klesla váha, tak asi Ti nerobila dobre ...

chiccco
9. jún 2017

@adusa2774 a ešte stále spinis? alebo sa ti to ustalilo, tiež si myslím že je to individuálne niekomu sadne niekomu nie, ja som bola veľmi spokojná preto nad ňou znovu rozmýšľam.

admet
9. jún 2017

@adusa2774 je to medzi neziaducimi ucinkami, neviem kolko zien z tisicky reaguje tak ako ja.Holt, mala som smolu. A to som sa spoliehala na skusenosti s inymi liecivami, ze sa u mna nikdy neprejavuju neziaduce ucinky. Dnes sme sa videli s manzelom po tyzdni, povedal, ze vyzeram ovela lepsie...predtym som mala napuchnutu tvar.

adusa2774
10. jún 2017

@chiccco ...áno, stále ... včera nič a dnes zasa .. ach jo .... po kvapkách vykrvácam 😔

stanis
13. jún 2017

@adusa2774 ja tak isto ako Ty, som sklamana zatial, spinenie tiez stale...inac mam tiez presne vek ako Ty, haha. No asi preto mame rovnake symptomy. Lekar, ze telo si musi zvyknut, no uvidime, dam tomu este sancu 🙂

firstbaby
15. jún 2017

Ahojte kocky. Vedeli by ste mi niektora poradit? Po 4 rokoch a 4 mesiacoch som bola 3.maja na vybere Mireny.Dôvodom je, ze chceme babatko. Avsak odvtedy preslo 42 dni a ja som nemala este menzes. Robila som si pred tyzdnom baby test a bol negativny. Mate niektora s tymto skusenosti? Zrejme ked nic nebude bud.tyzden, pojdem navstivit gynekologa.

Dakujem, pekny den 😉

chiccco
19. jún 2017

Kocky dnes som sa pytala gynekologa na mirenu na cenu a ze zavedenie 100 e+ mirena 160e no ved to sa mi zda strasne vela to zavedenie ze 100 vy ste kolko platili?inak je normalne zmluvny s poistovnou nie je sukromnik .

ella_smella
19. jún 2017

Baby, ja sa uz tiez blizim k 40 o rok, mam tri deti a Mirenu uz vyse 4 roky... je to stale boj so spinenim, krvacanim, naladami... uz pomaly ani neviem, co je to sex, lebo ked konecne pri 3 detoch sa najde cas a energia, tak sa neda kvoli vlozkam... wrrr... Uz som sa s muzom dohodla, ze na jesen to budem riesit asi vramci jednodnovej operacie, aby som uz nemusela mat ziadnu mirenu ani inu antiku ani menzes, proste ja uz chcem skoncit s reprodukcnym vekom... viem, ze aj to ma svoje rizika, ale ked pozeram na moju mamu, ktora bola v prechode az v 60-tke, tak dakujem pekne...

bodka13
19. jún 2017

@chiccco v novembri 2013 som si dávala druhú Mirenu a platila som 214€ ( mirena+zavedenie) ale koľko vtedy stálo teliesko netuším

hannah78
19. jún 2017

@chiccco ja som za zavedenie mierny platila 30 eur mirena ma vysla asi 160 eur.

adusa2774
19. jún 2017

@chiccco ahoj ... ja 159€ mirena + 30€ zavedenie ....

chiccco
19. jún 2017

@adusa2774 ach a ten môj pýta 100 ako vidím všetky ste platili 30,to čo už je taký náročný.

manika77
19. jún 2017

@chiccco ja 150 dokopy.

adusa2774
19. jún 2017

@chiccco ktovie, či je na to nejaký číselník (na ktorý by si sa mohla opýtať vo svojej zdr. poisťovni) alebo je to fakt iba "výmysel" lekára .... mala by si aspoň argument .. ale nech sa nehnevá, pýtať si 100€ .. čo si o sebe myslí?.. že má zlaté ruky?..😝

chiccco
20. jún 2017

@manika77 tak to si mal ozaj lacné, inak aj mne hovoril ze sú dva druhy tej mireny jedna je drahšia stojí cca 160 a druhá nejaká maďarská stojí 120, len to zavádzanie ozaj sa mi zdá strašne veľa, ved celé to netrvá dlhšie ako 15 minút, aspoň u mňa to tak bolo, mala som už 3 rôzne telieska a vzdy pekne 5 rokov bez problému.

moonica
23. jún 2017

Baby ja som okolo 50 dni nemala uz ziadne spinenie ani MS. A teraz od pondelka mam, najprv normalne a teraz stale mam take spinenie ale velmi svetle cervene do oranzova. Mali ste to niekto? Taka farba svetlucka... co to.. mirenu mam od novembra

martinkatinka
23. jún 2017

@moonica ja mam mirenu trwti rok, zatial uplne bez menzesu, no nedavno tiez take akoby slabe krvacanie, ale mamcystu, mohlo sa stat, ze praskla, no besti som nemala

cherry1981
5. júl 2017

Baby mozem pri mirene si dat norethisteron? Ideme prec a ja mam podchvilou spinenie, mozem si ho na par dni nasadit? Moj gyndos ma dovolenku

cherry1981
5. júl 2017

@moonica ja to mam takto stale a pekne mi to ide na nervy nemam menzes a spinenie aj dva mesiace aj tri a potom zase sa mesiac trapim uz ma to nebavi ...

bodka13
5. júl 2017

@cherry1981 podľa mňa áno, mne Norethisteron predpisal gynekológ keď som mala prvýkrát Mirenu a špinila som aj 3x do mesiaca

zuzana8
12. júl 2017

ja mám mirenu vyše roka, začiatky boli fakt na nervy, špinenie 2-3dni, potom deň, dva nič a potom zasa. Trvalo to tak cca 3/4 roka, aj som 3kg pribrala..ale teraz úplná pohoda, kilá išli dole, menzes mám na jednu slip.vložku...tak som spokojná, že som ju nedala vybrať🙂 treba len vydržať...