Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

domie321
7. aug 2019

@evica01 sak jasne len toho sa bojim ze budem z toho nejak velmi priberat

evica01
7. aug 2019

@domie321 nebudes.
Tie zeny co pribrali 10kg tak neexist ze z antikoncepcie. Prezieraju sa a vyhovaraju sa na anti 😁

lenadka
7. aug 2019

@zachranarkazh dievča ty máš 50 rokov??? Čo, kde??? Vyzeráš super!

lenadka
7. aug 2019

@domie321 neboj sa nebudeš. Ja som síce po zavedení pribrala, ale s toho že som nemala pohyb. Ako cvičím váha mi zas klesla a to mám 42 už to nejde tak ľahko ako voľakedy. No menzes mi po pol roku prestal👏mala som pokoj dlho teraz po troch rokoch som 2x dostala slabú ms cca 3dni.dnes idem na preventívku tak uvidím čo mi Dr povie. Aši je už nižšia hladina hormónov v teliesku.

domie321
7. aug 2019

@evica01 😁
@lenadka a to menzes nebudem mat vobec? Pretoze ja som mala DANU a to som mala take silne aj bolestive ze konec. Tak dufam ze nebudem priberat 😁 heh ja mam 24 r.

chiccco
7. aug 2019

@domie321 ja som mala danu a menzes som mala tiez silný ako sviňa,ale pri mirene menzes mat nemusíš,alebo len slabé spinenie v case menzesu,ja som bola 4 roky bez ms a poviem ti paráda to bola.

domie321
7. aug 2019

@chiccco tak potom super som zvedava ako to bude u mna.

sevcikovaa
7. aug 2019

Mala som ju 5rokov a super ziadna ms ,nepribrala som nic.po vybrati som otehotnela v ten mesiac...len potrat (v 20tt) zlihanie krcka.....
Gynekológ ju neodporúča tym kto chce mat este babo.....vraj zavedenie a odstranenie poškodzuje krcok.....nieco na tom bude moj krcok je oslabený a kvôli tehotenstvu ležím od 20tt ....

evica01
7. aug 2019

@domie321 hej tes sa. Mne trvalo 2 roky po zavedeni kym sa mi ms upravila. Casto som krvacala. Ale to pravdepodobne nebolo sposobene mirenou. Nedaj sa odradit ak by sa ti take nieco stalo.

domie321
7. aug 2019

@evica01 ja som mala Danu ako antikocepciu ale krvacala som dva az tri tyzdne tak mi ju dali von za rok 3 krat kyret koli krvacaniu povedali ze koli DANE tak krvacam ale nakoniec nie. Tak lekar odporucil Mirenu

evica01
7. aug 2019

@domie321 no ved prave toto, ze som nemala s mirenou krvacat vobec. Dr. ma presviedcal nech si ju nedam vybrat (lebo uz som mala taketo zajacie umysly, vies), ze mam vydrzat. Skratka zhoda nahod, ze sa mi tam presne vtedy ked mi ju zalozil zacalo nieco babrat. Ja som vtedy akurat aj prestala kojit atd...
Som rada, ze som vydrzala.

evica01
7. aug 2019

@sevcikovaa lezkaj, lezkaj. Oplati sa 👍😊 Este vydrz.

domie321
7. aug 2019

@evica01 tak ja to mam dost mizerne teraz tak dufam ze ked si ju dqm ze to bude lepsie a nie este horisie pretoze si to ani neviem predstavit. Mne lekar povedal ze si ju mam dat lebo ak ze nie tak pri kojom stave by som chodila kazdy jeden mesiac na kyret tak krvacam vies. Takze dufam sa to upravy

chiccco
7. aug 2019

@domie321 no ja som mala take neskutocne silne ze doslova zo mna lialo,teraz používam len intimku ked trošku spinim,odkedy mam mirenu este som normalne vložky nekupovala

lenadka
7. aug 2019

@domie321 po pol roku cca mi začala chodiť každý druhý - tretí mesiac slabá. Dovtedy to bolo otrasné od zavedenia stále špinenie... No po roku som ju nemala už vôbec.

evica01
7. aug 2019

@lenadka skus upravit stravu podla stravovania 5:2. Vies ako paradne ide vaha dolu? Neveriiiiiim 👍👍👍👍👍👍👍

chiccco
7. aug 2019

@evica01 to je ake stravovanie prosim ta?

lenadka
7. aug 2019

@evica01 ja som už ako cvičím schudla na váhu s ktorou som spokojná. Od pôvodnej váhy mám +5kg, lenže ja som bola asi až príliš chudá voľakedy. Teraz mám 63 kg a 175 cm výšku.

lenadka
7. aug 2019

@evica01 inak na to stravovanie som aj ja trochu zvedavá, ako čo je ten pomer....

domie321
7. aug 2019

@chiccco ja ked som mala DANU tak to som ani chodit nemohla ani sediet ani nic som nemohla zo mna az Koagula vychadzala.tak som zvedava dufam ze i ja nebudem mat bud vobec abo len take dvoj dnove 😁😁😁😁😁😁😁
@lenadka ja idem teraz 14. Augusta si ju dat tak som zvedava ako kus sa i bpjim nato .

lenadka
7. aug 2019

@domie321 zavádzanie nebolo príjemné, ale ani nič hrozné, ak si mala dani tak to isté cca ťa čaká. Dnes mi robil aj sono, teliesko je na mieste... Tak neviem prečo ta mrcha mi prišla.... Môžno to cvičenie, ako makám ako fretka vo fitku, lebo ja diétu držať neviem, čiže u mňa to môže byť len výdaj vyšší ako príjem inak neschudnem.

domie321
7. aug 2019

@lenadka mne mirenu bide zavadzat pod narkozou

evica01
7. aug 2019

@chiccco
@lenadka
5 dni v tyzdni jest normalka kazde 3 hodky.
2 dni v tyzdni prijat iba 500 kalorii.

Podmienky:
1. Dva postne dni nesmu ist za sebou
2. Hned nasledujuci den po poste zacat jest prve jedlo 16 hodin od posledneho dna v postny den.

Velmi jednoduche.
Post mam v PONDELOK = 500 kal. Recepty su na webe, prip. viem pocitat. Posledne jedlo v pondelok mam napr. o 19:00.
UTOROK zacinam papkat o 11:00 cimkolvek. Tak ako som zvyknuta. Celozrnny chlebik, sunka, alebo jogurt.. hocico. Cely den jem kazde 3 hodiny.
STREDA jem co pride. Kazde 3 hodiny.
STRVTOK pôst = 500 kal. Posledne jedlo o 18 alebo 19:00.
PIATOK prve jedlo 16 hod od posledneho. Cize 10:00 alebo 11:00. Pokracujem kazde 3 hodiny.
SOBOTA normalka kazde 3 hodiny.
NEDELA normalka kazde 3 hodiny.
Plus voda, casom bez peciva, casom viac kardio.. atd
Tu vidno, ze treba rozmyslat kedy jest a co. Po kazdom poste mam 1kg dole
Easy.

evica01
7. aug 2019

@lenadka pre mna je nenormalny problem cvicit a zaroven drzat dietu. Cvicim niekolko rokov a vzdy som na vahe priberala. Aj na objeme. Chyba.
Teraz som sa vykaslala na fitko. Nasadila som si tuto stravu a skor sadnem na bike ako idem do fitka.
Na fitko si davam este cas.

lenadka
7. aug 2019

@evica01 mne by sa páčilo mať trochu aj objem. Na všelijaké obmedzenia v jedle na to absolútne nemám. 500kalorii za deň to by som nedala.
Daj príklad čo vtedy ješ, nemám predstavu

evica01
7. aug 2019

@lenadka vacsinou su to iba 2 jedla za den.
Mozzarela s paradajkou a polievku pojedat cely den.
Alebo kurca s kapustou a druhe jedlo hrasok s mozza s olivami.
Vela inspiracii je na webe.
Naucila som sa neranajkovat. Vzdy som ranajkovala len preto lebo to vsetci kazu. Nechapem preco a tusim ani nie je na to odpoved. Rano mi nebere no.
A vies ako.. ked nedas 500, tak das 600. Ani mne sa vzdy nepodari. Nerobim z toho vedu. Ale tak ide to celkom. Nebojujem moc.

lenadka
7. aug 2019

@evica01 inak tu fitko 3x v týždni to nemám stále posilňovanie. V pondelok mame body form skupinové cvičenia podobné pilates ak máme činky tak len 2-3kg, streda sú kardio cvičenia tabata - práve sme skončili a v piatok kruhový tréning s činkami.
Raňajky ani mne neberú a raňajkujem, ale je pravda, ze voľakedy som ráno nejedla v tých príliš chudých časoch. 😜

lenadka
7. aug 2019

Po tej preventívke ako sa Dr vo mne pošprtal špiním, neznášam to keď tlačí zospodu zvrchu na brucho. Ešte že to mám tento rok za sebou 😛

domie321
14. aug 2019

Ahojte akurat som v cakarni a cakam dnes ju budem uz mat som velmi zvedava drzte prsty potom ked budem po napisem 😊

chiccco
14. aug 2019

@domie321 držím palce