Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

domie321
14. aug 2019

Tak uz som po 😊 zatial ziadne bolesti nic len trocha krvacam

domie321
14. aug 2019

Mam taku otazocku ked som bola dnes pod narkozou mohlq by som si dat pohar vina? Co myslite?

werciatko04
26. aug 2019

Baby chcem sa opytat mam mirenu od 21 prveho ci ze bude to uz tyzden myslite ze uz by sme s muzom mohli????? Po akom case ste si uz nedavali pozor? Dr mi kazal prist na kontrolu o 3 mesiace... Neni to neskoro?

chiccco
26. aug 2019

@werciatko04 tam si chranena hned ako ti to teliesko vlozi ak nekrvacas tak kludne mozete...na kontrolu sa tak chodi aj ja som bola po 3 mesiacoch

werciatko04
26. aug 2019

@chiccco aha ale niektore pisali ze po mesiaci....? A tebe tak tiez nerobil sono po zalozeni? Lebo mne nerobil preto mam ake si obavy ci je to tam ok.... Vravel len ue keby sa teliesko posunulo ale ze je mu sa to eate nestalo za jeho praxe.... Tak ze to zbadam ze su bolesti silne krvacanie az take hrce zrazeniny... Tak neviem ci si mame davat pozor este do tej kontroly alebo nemusime.... A nie nekrvacam uz myslim ue zatial je to vpohode uvidime ako to budem znasat dalej.

dagmar79
5. okt 2019

@danadol ahoj, ako si poriesila predcasnu menopauzu po vybrati mireny? Lebo ja som dala vybrat v 1/2019 a teraz 9/2019 lekar povedal, ze asi je u mna predcasna menopauza...

enula78
15. okt 2019

@hannah78 ako si na tom dnes? Ja som mala tiež ťažkú anémiu a hrozne silný menzes. Mirenu mám týždeň a stále špiním. Pomohla ti?

hannah78
15. okt 2019

@enula78 ahoj no ja som po pár mesiacoch začala krvácať a doktorka zistila ze sa mi posunula takže účinok žiadny a musela mi ju vybrať.

enula78
15. okt 2019

@hannah78 Ďakujem za odpoveď. A ako sa riešila anémia keď si silno pri menstruácii krvácala?

rojko
15. okt 2019

Nevola sa náhodou MINERVA a nie MIRENA?

lencika2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chiccco
15. okt 2019

@rojko minerva su antikoncepcne tabletky a mirena je vnutromaternicove teliesko,obe su antikoncepcie.

chiccco
15. okt 2019

A mám ju aj ja,teraz som konečne prestala úplne spinit,po pol roku uz nemam vobec ms

lencika2
15. okt 2019

@rojko mirena je vnutromaternicove teliesko

rojko
15. okt 2019

@chiccco aha

dagmar0210
15. okt 2019

Môžem len odporučiť, mala som ju zavedenú skoro 6rokov a nemala som žiadny problém. Krvácanie minimálne, viacmenej iba špinenie a hlavne som sa zbavila bolestí. Samozrejme, že každý organizmus môže reagovať inak ale za mňa super 👍

hannah78
16. okt 2019

@enula78 vyriešilo sa to tak ze mi vybrali maternicu

enula78
16. okt 2019

Mne Mirenu zaviedli 5.10. špinila som týždeň. A včera teda po 10 dňoch som začala krvácať. Má s tým niekto skúsenosti? Je to normálne? Dosť sa bojím lebo mám anémiu a mávala som veľmi silné krvácanie.

enula78
16. okt 2019

@dagmar0210 prvé dni si mala špinenie? A ako dlho? A prvé krvácanie nebolo silné?

enula78
17. okt 2019

@chiccco Špinila si od začiatku? ako dlho? Mala si aj bolesti? A prvá menstruácia nebola silná?

chiccco
17. okt 2019

@enula78 ja som zo zaciatku spinila veru dost aj tri mesiace skoro stale...potom sa to postupne skracovalo ze asi 10 dni som spinila a zvysok nie ale vzdy v case ms...no a teraz uz druhy mesiac nemam vobec nic ani spinenie ale trvalo to veru aj 7 mesiacov.

chiccco
17. okt 2019

@enula78 a ms som veru vobec nemala silnu len spinenie ani bolesti nic ..na to ze vzdy so mna doslova lialo tak odvtedy ako mam mirenu tak len intimky som mavala, nezazila som uz ten pocit ze sa postavim a musim utekat na zachod.to je velka vyhoda

dagmar0210
17. okt 2019

@enula78 mala som najprv spinenie potom nepravidelne krvacanie, chvíľu trvalo kým si organizmus zvykol, asi dva-tri mesiace. Ale odvtedy mám pokoj. Vlastne by som nemala vôbec krvácať, no mám cievne ochorenie takže z času na čas sa objaví slabé krvácanie ale väčšinou iba spinenie max 4dni. Maximálna spokojnosť 👍

enula78
18. okt 2019

@dagmar0210 Ďakujem za info. Upokojila som sa. 🤗

tana1212
21. okt 2019

Ak by mal niekto zaujem, mam neotvorene balenie Mireny- predam za lepsiu cenu, mna stala 158€

enula78
28. okt 2019

@chiccco Ďakujem za odpoveď. Teraz mám termín menštruácie tak čakám. Ale celý mesiac špiním a niekedy krvácam tak na intimku. Ako keby som každý druhý týždeň mala slabý menzes.

enula78
28. jan 2020

@lenadka ahoj. Špinila si 1/2 roka? Tvrdia že po 3 mesiacoch to má prestať a ja už mám 4. mesiac a stále špiním. Som z toho na nervy. Mám obavy že niečo nieje v poriadku. Je to teda normálne? Ďakujem za odpoveď.

lenadka
28. jan 2020

@enula78 áno, cca pol roka a potom dva roky úplne bez menzes a špinenia.Teraz už asi tretí mesiac v čase ms spinim tak deň dva.

chiccco
28. jan 2020

@enula78 no ja veru som spinila skoro s aj trištvrte roka aj teraz to mám take všelijaké ,mam ju presne rok a v case ms spinim aj 10-12 dní potom ok ,uz by sa mi to mohlo aj upraviť.

domie321
30. jan 2020

Ahojte neviem či to tu patrí ale chcem sa opýtat.
Mám zavedenu mirenu 5 mesiacov prve v pohode ale teraz od zaciatku Januara mam sem tam bolesti v podbrušku a po styku to je ešte oveľa horšie.Poslednu MS som mala decembri 20. Decembra ( ked sa to da nazvat menštruáciou ☺️) ale v januari ešte nič. Nieje tam žiadne podozrenie zeby som mohla byť tehotna však? Ď.