Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

susan30
8. apr 2012

tak neviem či mam ja taku smolu ale samé problémi s mirenou.Od zavedenia 28.2.stale krvácanie a špinenie, minuly tyžden omnoho intenzivnejšie tak som si išla skontrolovat vlakna a boli úplne dolu,bežala som k lekárke a naozaj mirena sa mi posunula dolu ☹ som sklamana velmi som chcela aby sa mi uchytila,zatial ju nevybrala dala mi lieky na zastavenie krvacania a ktomu mi zobrala krv na hcg lebo posunuta mirena nema už taky antikoncepčny účinok tak radšej nad tym ani nerozmyšlam ☹ a ešte sa mi hodne zväčšila cista na vaječniku no mam asi smolu

lyongirl
8. apr 2012

@liliana27 už to vyzeralo na koniec, mala som také slabé špinenie, ale sem, tam zosilnie, potom zoslabne, už mi to riadne lezie na nervy. Kamoška mala po vložené MS 3 mesiace...

bzucinka2
10. apr 2012

@liliana27 ja mozem povedat ze som krvacala 2 dni po zavedeni a potom nic, az o mesiac, potom o 35 dni a viac nic, tak snad to bude vsetko ok aj nadalej 🙂

makika213
13. apr 2012

@klauduska ahojček, sorry, že až tak neskoro, ale už dva týždne som chorá, tak som nemala na pc ani pomyslenie, drapla som nejakú vyrozu. Áno dana a mirena je rozdiel, je to niečo celkom iné. Pri styku to necítiš, to vlastne necítiš vôbec, že to máš v tele, len ak robí problémy, tak ťa pobolieva podbruško, ale inak ju necítiš. Tampony ja nepoužívam, takže nato ti neviem odpovedať. Ale odporúčam ti prečítať si celú diskusiu, lebo ženy majú aj dobré, aj zlé skúsenosti. Ja som bohužiaľ tá, čo má s tým problémy. Teraz musím užívať hormony, lebo mi je asi Mirena slabá, takže mne nesadla a preto mi robila problémy. Tak uvidím, čo bude ďalej, či nepôjde von. Ale závidím ženám, ktoré nemajú problémy, lebo je to inak ozaj veľký komfort mať mirenu a nemyslieť na tabletky a ochrana je fakt zaručená. Ak máš dobrého gynekologa a veríš mu, tak sa poraď s ním. Môj bol blbec, nič so mnou neriešil a pritom mal, lebo mne už boli slabé aj tabletky Yadinne, už aj pri nich som špinila, ale on na to kašlal, nasadil mirenu a čo? Tak som ho zmenila, teraz mám nového lekára a ten mi vysvetlil, že on už vtedy ma mal poriadne vyšetriť, že prečo špiním aj cez tabletky a nie hneď nasadiť mirenu. Tak sa teraz s tým trápim. Ale mirena za to nemôže, je to vina lekára....zanedbal to.

makika213
13. apr 2012

@susan30 neboj sa, bude to dobré....mne povedal doktor, že ak sa mirena zosunie nižšie, tak sa dá podvihnúť hore naspäť. Kamoške tiež klesla, ale do normy, tak jej s ňou nerobil nič, nechal jej ju tak a je to v pohode. Ona si hľadá sama miesto, kde sa usadí. Možno tebe klesla veľa, ale hovorím, určite sa dá vysunúť späť hore. Možno ti ju tam už na prvýkrát vložila nízko a preto teraz takto klesla, ale to sa zase doktorka neprizná. Držím palce, aby ti to dobre dopadlo.

makika213
13. apr 2012

@kvixa čo sa ti stalo, keď máš v sebe toľko obväzu, čo ti niečo porušili? Keď ťa aj šili? Normálne si ma vyľakala...Držím palce

klauduska
13. apr 2012

@makika213 to nevadi,dakujem velmi pekne za nazor,aj ja si myslim,ze to je dost velky komfort, sadnut by mi mohla,ked uz za to dam tolko euracikov,nie? 😅 Ved uvidim,rozmyslam,ze si ju dam az ked sa vratime v juli z dovci,nech zase nemam problemy tam,nech si tu dovcu vychutnam..... 😉

klauduska
13. apr 2012

@lyongirl a mirena sa zavadza kedy,ked mas menzes?Ci aj mimo sa moze? 😕

Ako to tu citam,trosku som sa veru aj vylakala a stale vaham a vaham.....bojim sa,ze odpadnem,ako tu pisete,ze vam bolo zle,lebo ja sem-tam odpadnem,mam nizky tlak,aj pri porode som odpadla....a ten menzes,spinenie,tak dlho???? 😒

A este asi poviem,ze ak sa preto rozhodnem,zmenim lekara,pojdem do NR a ak berie Dr. Obert(ak niektora poznate),tak by som sla k nemu....

makika213
13. apr 2012

@klauduska určite si treba vybrať dobrého lekára, lebo aj od jeho šikovnosti závisí to zavádzanie a bolesť. No ja som to osobne mala hrozné až desné...pôrod bol malina...ja som tam na totálku skolabovala a museli ma nechať v ambulancii ešte 20 min, kým som bola schopná chodiť...hrozne to bolelo. Najlepšie je to zavádzať ak máš menzes, vtedy je krčok maternice viacej otvorený a má to byť tým pádom menej bolestivé. Odporúčam ti to zaviesť až po dovolenke, keď budeš mať kľud a bude ti jedno, že budeš špiniť, lebo fakt po mirene môžeš aj mesiac v kuse špiniť, to je normálne. Tak si urob taký čas, kedy ti to nebude vadiť. Pred dovolenkou by som to neriešila určite. Ja zase ju chcem dať von a rozmýšľala som, že ak, tak určite po lete, lebo zase po vybratí býva silnejšie krvácanie, kým sa telo neznormalizuje a nechcem to v lete riešiť, chcem si ho užiť, takže až po lete, by som to dala von....

makika213
13. apr 2012

@klauduska a hlavne! ak chceš mirenu, tak si musíš byť istá, že nechceš min. 5 rokov bábätko...lebo to je potom zbytočná investícia... a stojí to ozaj veľa euráčov....A to, či sadne za tie prašule....to vie len ten hore...to nie je záruka, každá sme iná... Ale napr. mne lekár povedal, že ak mi ju bude teraz vyberať, tak nebudem hradiť vybratie, hradí to poisťovňa a ešte sa spýtam, či mi vrátia peniaze za to.

bodka13
13. apr 2012

@klauduska ahoj...netreba všetko prečítané brať ako 100% ...každá znáša zavádzanie inak ...ja hovorím,že ak si zvládla pôrod,tak toto je "malina" ...je to nepríjemné, ale nie bolestivé .....zavádza sa 3-5deň menzesu,dá sa urobiť lokálne umrtvenie(ja som nemala)....po zavedení som musela ostať chvíľu ležať,dostala som zimnicu a nohy som mala roztrasené ako mladé teliatko 😀 ....v ten prvý deň som mala pocit,že mám zle zavedený tampón....špinila som pár dní....asi 3 mesiace trvalo kým sme sa s mirenou zžili 😉 (ale ten istý problém je aj pri tabletkách-nie každé sadnú každej)....mám ju zavedenú od októbra 2008 a menzes mávam každé 3 mesiace max. 4 dni na slipovú vložku ....ak si so svojim terajším gynekológom spokojná a dôveruješ mu ,nevidím dôvod meniť ho kvôli zavedeniu mireny
...ak sa prepočíta suma za tabletky na rok a suma za Mirenu tak neviem či,to nie je vyrovnané už po 2 rokoch -takže tam by som to ako veľkú finančnú stratu nevidela 😉

klauduska
13. apr 2012

@bodka13 dakujem,praveze az taka spokojna nie som,takze toto by bol dovod navyse,preco ho zmenit.... 😉

@makika213 zatial nepalnujeme dalsie babo,takze v pohode,ale nepisali ste tu niekore,ze je mozne to vybrat aj skor?Ci potom sa to vlastne uz az tak neoplati???Ale ked sa mi po tych 2 rokov financne vrati,tak sa aj oplati,nie?

bodka13
13. apr 2012

@klauduska neviem,či chodíš niekomu vo Vrábľoch ale ja som odtiaľ zutekala asi v hodine 12tej 😉
....Mirena je max. na 5 rokov,no vybrať si ju môžeš dať kedy uznáš za vhodné ....neviem koľko stoja tabletky ,musela by si si to prepočítať

klauduska
13. apr 2012

@bodka13 a ty su chodila tu vo Vrabloch???Ku komu?
Ano,ja chodim tu vo Vrabloch,bola som bezproblemovy pacient,takze som problemy s dr. nemala,az ked som kojila a mala zapal to zacalo a nanho uz strasne vela zleho pocula... 😒

bodka13
13. apr 2012

@klauduska som Vrábeľčanka ....to bolo už dávno ,do Nr k inemu gynekologovi som odišla v 1994 ...chodila som k Olajošovi

klauduska
13. apr 2012

@bodka13 aha,ale asi ta nepoznam.....
Ja chodim k Cifarimu...

lyongirl
13. apr 2012

@klauduska myslím, že baby ti už odpovedali, tak ja nemusím 🙂

susan30
13. apr 2012

@makika213 dakujem aspon viem že sa da napravit mne povedala doktorka ža sa neda vratit spät tak sa jej na to spytam dala mi kontrolu o dva tyždne tak uvidim

strapco13
13. apr 2012

@susan30 a skontrolovala ti sonom polohu Mireny? nech vie ako ju napravit

a moja skusenost s mirenou:
ja som po zavedeni spinila asi mesiac a pol potom hned mrska, cely cas bili take bolesti v podbrusku..no myslela som si ze som vyhodila prasule ..ale potom to prestalo, menzes mam tak den a pol dokopy, slaby tak dokopy na jednu intimku /samo ze menim castejsie, len na predstavu ze je to fakt slabucke/, 2x som mala riadny 🙂 predmenstuacny syndrom s ppobolievanim a nervozitou takou za aj za pozdrav pekny den som bola schopna vrazdit 😝 ale uz to ustalo..citim sa zplne v pohode, nemam ziadne tazkosti, ako by som nic nemala ani, mm tiez neciti, po 3 mesiacoch mi kontroloval gynekol. sonom, ci mi sedi na mieste, a vsetko OK
ja si pochvalujem..mam ju zatial polroka
ale urcite je to individualne..niekomu sadne niekomu nie

kvixa
13. apr 2012

@makika213 nakoniec ma nešil, vraj aby mi zastavil krvacanie :-O dnes som tam bola už 4x lebo zo mna valiiii 😝 povedal, ze ked to neprejde do mesiaca, tak musi ist von 😖

susan30
13. apr 2012

@strapco13 pozerala ju sonom a je hodne upadnuta len ja som vela krvacala skoro dva mesiace vkuse dala mi leky na zastavenie krvacania a mam prist že to pozrie tak uvidim

bodka13
13. apr 2012

@kvixa nedal ti nejaké lieky na zastavenie krvácania? ....niektoré kočky ich brali a potom už bolo všetko Ok,len si neviem spomenúť ako sa volajú 😒
...a teraz čítam,že aj @suzan30 ich berie

kvixa
13. apr 2012

@bodka13 dal mi ascorutin 3x po2 ale zatial nezabera...

kvixa
13. apr 2012

@mirka099 ahoj, mohla by som sa opýtať? mne vkladal mirenu 4.4 a stale krvacam tak ako pri menzese, to si mala takto cele 2 mesiace?

mirka099
14. apr 2012

@kvixa ano, boli dni ked ako pri menzese, potom zas spinenie... ked som pisala ze uz mam pokoj tak som aj mala..dva tyzdne..lenze potom prisiel mnz,... skoncil ale spinenie ostalo 😠 😠 😠 😠
to bolo pred dvomi tyzdnami...
ale ak mozem povzbudit myslim si ze je to na ustupe, len to ustupuje sakra pomaly 😠

kvixa
14. apr 2012

@mirka099 kurnik, ostara je stym len..tak snad do 3 mesiacov zmyzne.mne moj dr. povedal, ze ked mi to neprejde do dalsieho menzesu , tak mi to vyberie 😖 niektore baby pisu, ze to preslo az po 3 mesiacoch, tak potom neviem...

liuvin
14. apr 2012

Ahojte,
chcela som sa opytat ci mi neviete poradit. uz neviem kolko hodin som stravila na nete aby som zistila ze do kolkych tyzdnov po odstraneni Mireny by som mala dostat menzes. Uz je to 37 dni od odstranenia, a menzes nikde. Uz som si myslela ze som tehu, bo mam naliate zilnate prsia a unava a divne stavy v zaludku, ale uz 2 testy vysli negativne tak neviem.... ma s tym niekto skusenost?

halit13
15. apr 2012

@liuvin mne prišla mrška do mesiaca

liuvin
15. apr 2012

@halit13 dakujem za reakciu 🙂 ach som z toho uz zufala 38.den a este stale nic :(

halit13
15. apr 2012

@liuvin asi by som na tvojom mieste zašla rovno na gyndu, ale mne sa už koncom toho obdobia , čo som mala mirenu začalo objavovať slabé krvácanie, cca 4 roky som mršku nemala vôbec, ale pre pokoj zájdi k dr.