Mirena vnútromaternicové teliesko - skúsenosti

katarina138
6. sep 2021

Ahojte dievčatá, dnes som sa bola poradiť u Dr ohľadom telieska a odporučila mi Mirenu. Mate ju niektorá? Ste spokojne? Co som tak čítala že dosť žien aj pribralo to by ma asi porazilo nakoľko som už teraz dosť taka ze no.. A snažím sa chudnúť 🙈 a dajaké iné vedľajšie účinky? Ďakujem za každú odpoveď ❤️

fodorka
6. sep 2021

@katarina138 ahojky, ja mam druhu mirenu v poradi a idem si vymenit aj tretiu.za mna maximalna spokojnost- nemam menstruaciu a nepribrala som. takze za mna ma same pozitiva!

katarina138
autor
6. sep 2021

@fodorka super 🙂 ja som inak zvažovala aj sterilizáciu ale hovoríme si ze ak náhodou budeme ešte niekdy chcieť tak no. A spýtam sa styk mávaš prerušovany alebo normálne 🙈

anjelicek26
6. sep 2021

Prve styri roky by som napisala to iste co @fodorka vyssie... ale... posledny rok sa to nejako zmenilo, zacali ma bolievat prsia od ovulacie, robit sa cysty, vrcholom je teraz silny zapal maternice, spirala ide v stredu von, lekar vravel, ze telo sa ju snazi vypudit tak ci tak. Sterilizacia je tiez moznost, ale ja to akosi neviem preniest cez srdce (u nas by siel muz), ani neviem, preco, dieta dalsie nechceme a aj tak... je to take divne definitivne.

beatrixx123
6. sep 2021

@katarina138 ja idem dneska si dať tak som zvedava 🙄

katarina138
autor
6. sep 2021

@anjelicek26 to mi je ľúto ze máš teraz také problémy.. Dúfam že sa to dá skoro dokopy 🍀 ja mam dve deti dcérku co bude mat 5r zachviľu a syna 1.7m.. Ale ja osobne už neplánujem deti.. Ale každý mi vraví (manžel, kamarátka (veľmi dobrá skoro ako sestra)) že som mladá že ešte nemám ísť na tú sterilizáciu ... Úplne tiež neviem dúfam ze hento bude dobre bo som čítala aj plusy aj mínusy... Ale to ma dnes asi všetko.

katarina138
autor
6. sep 2021

@beatrixx123 držím palce nech to dobre dopadne 🍀 potom napíšeš prosím ako si dopadla? 😊

zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
6. sep 2021

@katarina138 prvych 6 tyzdnov mierne spinenie, potom to bolo top... menstruacia bezbolestna, spinenie dva dni a zasa bolo po vsetkom... necitila som ju, vsetko ok... len teraz (po styroch rokoch) to zacalo takto blbnut. Ani neviem, aku si teraz dam vlozit, ale lekar vravel, ze vyberie a aspon mesiac dame pokoj tomu... potom uvidime.

fodorka
7. sep 2021

@katarina138 sex mavame naplno roky rokuce😅

fodorka
7. sep 2021

@anjelicek26 pocuj inak s tymi prsiami tiez niekedy ma bolia tak ze sa ani ja nemozem dotknut naleju sa mi o cislo akoby som isla kojit 😂 ktovie mozno to je mirenou...nemam to kazdy mesiac ale z casu na cas....ale jasne moze byt aj zle.no idem dat tretiu kedze problemy inak nemam no ak by sa vyskytli isla by von hned....

anjelicek26
7. sep 2021

@fodorka ako je pravda, ze zapal maternice som dostala po troch hodinach v bazene, ze ano 🤐 Kazdopadne tato ide zajtra von, uvidime, kedy a ako dame novu. Ale muz sa ku mne dovtedy nepriblizi 😂😂😂

zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
8. sep 2021

@zuzpap nene ja som rada, ze konecne ten okruh skolka uz nemusime robit, len skola a svaty pokoj 😂 Babatka su milucke, ale proste logika nepusti, uz je nas viac ako dost 😂 Muza by prekotilo keby to co i len vyslovim 😂

fodorka
10. sep 2021

@anjelicek26 S tym priblizenim ti verim 😀 ja aktualne idem riesit vybratie ale naslednu konizaciu lebo zial vyse dva roky mam zle vysledky (HPV) a teda spravi sa konizacia aleze ked vsetko bude zahojene mozme dat kludne dalsiu mirenu....

anjelicek26
10. sep 2021

@fodorka mne ju vytiahli predvcerom, vzali vzorky s krcka, vyzera vraj vsetko ok, krv boli vysledky uz dobre... ze cez dalsiu menstruaciu mozu zaviest inu spiralu.

beatrixx123
11. sep 2021

@katarina138 mám ju od pondelka bolest žiadna už ani druhý deň nekrvacam zatiaľ super len ešte týždeň bez sexu 🙈😅

4444mono4444
29. jan 2022

@anjelicek26 môžem sa spýtať to je hormonálne? A čistí sa pleť od akné? Nevie niekto? Má porazí od pôrodu samé akné na tvári už neviem čo mám robiť 😢😢😢

miiceencoovaa
3. jún 2022

@katarina138 ahojte, ja sa chcem skôr opýtať, či ste po nej niektorá nemali problémy s močením...mám jednu známu a stále sa sťažuje, že ju reže pri cikaní...neviem či má presne tuto značku, ale má to teliesko (sama si nepamätá už aké)...ako jej to dr tam dal, tak jej začalo toto..skúšala brusnice, urologicky čaj a stále to ma. Moč kontrolovala dr a ten je v poriadku...zvažuje ho vybrať 🤷‍♀️

vikinkamojalaska
8. jún 2022

@fodorka ahoj prosim ta nemas skusenost vnutromaternicove teliesko a bezpecnostna kontrola na letisku? Nebudem pipat? Dakujem

fodorka
8. jún 2022
epsonka45
19. júl 2022

Zienky a tie čo ste mali nežiadúce účinky po akej dobe sa dostavili ? Myslím tie najcastejsie priberanie,neustále spinenie,nervozita ,padanie vlasov .Teda ak ste ich mali

zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misinka26
19. júl 2022

@epsonka45 Ja mám mirenu viac ako rok a nemám žiadne vedľajšie účinky...

epsonka45
19. júl 2022

@misinka26 ja mám tretí týždeň budúci týždeň by som mala mat menzes tak som zvedavá ako to bude . Ani zavádzanie nebolelo a ani som nespinila ,menzes skončil načas tak som zvedavá ako to bude ďalej lebo jasne obava s nežiaducich účinkov samozrejme je.

misinka26
19. júl 2022

@epsonka45 U mňa prvé 3 mesiace chodilo špinenie a potom už úplne nič... narozdiel od HAK ma nebolí hlava, nevypadávajú vlasy, nepriberám, nemám menzes, mám chuť na sex, nemám PMS, atď... jednoducho za mňa veľká spokojnosť ...

epsonka45
19. júl 2022

@misinka26 zatiaľ u mna tiež žiadny problém. 11 rokov som nemala žiadnu antikoncepciu tak preto ma to zaujímavá .

epsonka45
24. júl 2022

@misinka26 štvrtok som začala špiniť a dnes už sú tam náznaky aj krvy a úplne príznaky ako na menzes na ktorý som bola zvyknutá pred zavedením .

torpilla123
28. sep 2022

Ahoj baby, ja som si dala vcera zaviest svoju 1.mirenu, dovod je silna a bolestiva menstruacia,s migrenami, vracanim a podobne. Zatial krvacam silno, ako aj pri MS, kedze sa zavadzala na 3.den cyklu. Mam vsak 2 otazky. Mam 3 male myomy (okrem PCOS), takci ste niektora mali tiez, aci vam to sposobilo komplikacie? A druha taka trosku intimnejsia, ja si tie nitky citim, a su dokonca take pevnejsie. Bude to casom vadit pri sexw, ale skor v zmysle, ci sa ta mirena nemozem potom vypudit z miesta, a podobne?ked si ju sama pri kupani ako citim, tak zjavne to bude citit aj manzel. Dakujem za rady. Snad mi to hlavne pri tej MS pomoze, zmierni sa aj krvacanie aj bolesti.

beatrixx123
18. okt 2022

@torpilla123 ja vôbec ani nebiem že nejaké nitky mám ja mám teraz problém že mám už 4 mesiac v kuse menštruáciu mirenu mám rok

samaya
14. dec 2023

Ahojte, chcem sa zapojiť s mojou skúsenosťou. Rozhodla som sa pre Mirenu hlavne pre to že veľa žien tu píše aj skúsenosti okolia sú také že väčšina z vás stratí úplne menzes čo je aj mojím cieľom, nakoľko ma to už úplne otravuje, dosť cestujem a väčšinou mi menzes prišiel úplne nevhod takže dúfam že budem jedna z tých šťastných a nebudem ho mať vôbec 🙏. Čítala som všetky vaše skúsenosti a tak som sa rozhodla že idem do toho. Iba u jednej som čítala že to bola bolesť inak všetky píšete že je to viacmenej bezbolestné. No moja skúsenosť je taká že toto bola najväčšia bolesť v mojom živote a skoro som tam od bolesti odpadla a dogrcala sa🫣doktor sa pokúšal mi ju zaviesť ale keďže som sa celá triasla tak sa mu to nedarilo ale nakoniec sa to podarilo ale bolo to niečo hrozné tá bolesť akoby ma pichali s nožom vnútri. Doktor so sestričkou prekvapený sami že som mala takúto bolestivú reakciu že to vôbec nečakali ale nakoľko som nerodila vraj preto to mohlo byť také. Samozrejme potom mi povedal že šak som si mohla dať Flector alebo niečo od bolesti predtým . No odkiaľ som to mala ja vedieť. Absolútne som niečo takéto nečakal. Ja som už zažila hociaké chirurgické nepríjemné zákroky ale toho bol hrot a už to nikdy nechcem zažiť. Potom som hľadala na zahraničných stránkach skúsenosti a tam som našla od viacerých žien že mali presne takého veľké bolesti pri tom zavázdaní aj že odpadli atď. No nič mám to za sebou, 3 týždne obdeň na tabletkách od bolesti a zatiaľ stále špinenie, už mi dali
lieky na zastavenie Cyclo3Fort vraj by to úplne malo prejsť potom🤷menzes prvý krát 7 dní a teraz mám druhý krát od zavedení tretí deň slabší... dám tomu šancu tie 4 mesiace vydržím a uvidím ako sa to vyvinie. Žiadne bolesti nemám len také divné pichnutie občas, váhu mám rovnakú nič iné za nezmenilo. Takže ja som takto obišla.