Antikoncepcia - okamžitá ochrana

6. máj 2021

Baby mám na vás otázku.
Lekárka mi nevysvetlila celkom užívanie antikoncepcie , že všetko mám v príbalovom letáku. Samozrejme všetko som si naštudovala a celému chápem, len sa chcem spýtať, môžem sa spoľahnúť na okamžitú ochranu? Prikladam fotku.

nelca84
6. máj 2021

nie, prvých 7 dní treba použiť aj inú ochranu, tak ako sa tam píše

autor
6. máj 2021

@nelca84 píše sa tam, že ak užijem prvý deň cyklu (prvý deň menštruácie) tak som chránená hneď

autor
6. máj 2021

Ale podľa mňa rátajú s tým, že ak začnem prvý deň cyklu tak tých 7 dní budem mať menštruáciu a teda styk mať nebudem

snehulak77
6. máj 2021

Ak začneš brať v 1.den cyklu, si chránená okamžite (aj keby si mala styk počas menštruácie) . Ak začneš neskôr, musíš sa 7 dní chrániť.

autor
6. máj 2021

@snehulak77 super len sa mi tomu ťažko verilo , že hneď účinkuje. ďakujem 😊

petulka2021
6. máj 2021

Hneď účinkuje , ale prvých 7 dni sa odporúča spávať s ochranou🙂

petulka2021
6. máj 2021

A počas užívania HAK - to ani menzes nie , ale krvácanie z vysadenia, čiže budeš len malinko až vôbec krvácať , preto aj počas pauzy od tbl si chránená

autor
7. máj 2021

@petulka2021 Áno ja som myslela ten prvý menzes. Ten predpokladám bude ešte normálny, nie?😊

petulka2021
7. máj 2021

Vieš čo ja keď som začínala, som už od 1 tabletky nemala menzes normálny, ja som špinila mesiac vkuse , potom sa to urovnalo a počas každej pauzy už mám take slabé krvácanie🙂) to záleží od organizmu, každá sme iná

snehulak77
7. máj 2021

Ten prvý máš normalny, ale už ti nepôjde ovulácia. Ja som napr mala normálny menzes celý čas, čo som brala HAK. Teda, normálne to vyzeralo, aj som sa tak cítila. Žiadne špinenie alebo nič podobné som nemala. Len trochu menej bolesti som mala.

anonym00000
20. máj 2022

Tak ako sa to vyriešilo nakoniec?