Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Antikoncepcia Zenadea

heveri35
8. feb 2013

cawte,chcela by som sa spytat na vase skusenosti s antikoncepciou Zenadea,ci ste pribrali,a podobne.Pripadne poradili nejaku lepsiu.Dakujem za vsetky odpovede

kailinne
8. feb 2013

Mne ju tiež predpísal doktor, začnem ju brať od zajtra tak potom dám vedieť.
Inak povedal mi, že ju mám brať až na konci menštruácie, nie na začiatku, tiež to máte tak alebo každá beriete na začiatku m.??

heveri35
autor
8. feb 2013

@kailinne mne doktorka vravela,ze na zaciatku prvy den

lekno
12. feb 2013

ahojky,
aj mne dr. predpísal Zenadeu, Beriem ju ešte len od piatka, tak uvidíme...dúfam, že nebudem priberať, povedal mi, že je nízkohormonálna. Tiež mi ju kázal brať od prvého dňa menštruácie.

zuzulka3333
1. mar 2013

baby ja som zacala brat zenadeu 18.2.,(den po skonceni starej znacky tabletiek) dr. mi tak kazala, plynule prejst z tabletiek jednych na tabletky druhe.. 20.2. mi mala prist menstruacia a do dnesneho dna nic.. ma s tym niekto podobnu skusenost? co sa tyka priberania, zatial som nepostrehla, akurat prsia sa mi nejako zvacsili a bolia ma.

martina510
4. mar 2013

Ahojte baby 😉 mne ju dnes doktor predpísal tak uvidím čo a ako, mám akné hlavne pred menštruáciou tak dúfam že mi to pomôže hlavne na akné 🙂 vy máte nejaké dlhšie skúsenosti? Pomohlo vám to alebo nejako uškodilo? :-*

heveri35
autor
7. mar 2013

@martina510 ahoj,tak zatial som dobrala jedno balenie,vcera som zacala druhe.2x v mesiaci ma strasne bolela hlava,ale ze dva dni v kuse,tak neviem ci od tabletiek,ci zmena pocasia,ale moze byt aj unava,lebo som zacala chodit do prace(skore vstavanie,potom s malou atd.) Tak neviem comu to pripisat.Inak co som postrehla tak menzes som mala slabsi,ani pred tym som nemavala silny(tak 4-5 dni z toho jeden den silnejsie krvacanie)teraz ani jeden den nebol silnejsi.Inak v pohode.
@lekno
@kailinne u vas ako? a este by som sa chcela spytat ja som zacala brat o 10.00hod,vcera som zacala brat druhu krabicku a pravda som zabudla tak si dala az o 11,30,vadi to?asi nie vsak?

kailinne
7. mar 2013

Tak ja mam teraz 7 dnovu pauzu, inak je to v pohode, je lepsia ako tie co som predtym brala, jedine mi vadi, ze mam bolesti prvy den menstruacie, mala som ich aj ked som HAK nebrala a myslela som si ze vdaka tomu to prestane (pri predoslych dvoch HAK som ani nevedela kedy mi zacala m.), ale inak je fajn, nepribrala som, plet sa mi nezlepsila ani nezhorsila, libido je trochu znizene, ale pri predoslych to bol extrem heh :D takze nie je to ziaden liek na zenske nedostatky, ale lepsie nech nerobi nic akoby mala narobit sarapatu :D

@heveri35 myslim ze to nevadi, ja ju tiez neberiem presne vzdy v danu hodinu, raz som dokonca zobrala tak, ze jednu rano a druhu na druhy den az v noci, lebo som nemala cas :D

lekno
7. mar 2013

ahoj dievčatá,
tak ja zatiaľ veľmi dobrú skúsenosť nemám... dobrala som jedno balenie, teraz mám 7-dňovú pauzu a zajtra by som mala dostať menštruáciu. Dr. mi to predpísal kôli tomu že dva-tri dni pred menštruáciu mávam "špinenie" a prvé dva dni dosť silnú menštruáciu. Takže na úpravu krvácania. Inak mi menštruáca trvá 5-6 dní. Začala som brať Zenadeu a mala som menštruáciu 11 dní a keď som konečne dokrvácala, mala som zhruba týždeň a pol kľud a potom som začala znova slabo krvácať a krvácam až doteraz. Síce slabo, ale krvácam. No ďakujem pene za takú úpravu. Asi mi nesadli tieto tabletky alebo čo.... Mňa dr. na antikoncepciu prehováral už džd smju odmietala, nejak sa týc tabletiek jím, al teraz som sa dala "ukvákať" a aj tak mi to nejak nerobí dobre 😒

martina510
12. mar 2013

No ja ju beriem už 5 deň a neviem nejako sa necítim dobre... Bolí ma hlava čo ma nikdy až takto extrémne nebolela. A menštruáciu som mala predtým cca 5 dní a na 6 už som bola v pohode žiadne špinenie nič ale teraz 5 deň som začala silno krvácať ako pri druhom dni menštruácie. Tvár sa mi zlepšila pretože sa mi netvoria akné ale pleť sa mi dosť vyčistila ale trápi ma tá menštruácia. Ak sa to nezlepší, dám si predpísať iné 🙂

lekno
13. mar 2013

@martina510 ja som začala užívať tabletky na ďalší mesiac, čítaka som na príbalovom letáku, že niektorým ženám môže trvať aj 3 cykly, kým si na tabletky zyvknú.. tak uvidíme . Možno to isté platí u teba 😉

martina510
14. mar 2013

@lekno Ahoj no to si ma veru nepotešila, lebo nemám z toho dobrý pocit a už mi to začína prekážať... ale tak uvidíme že ako na tom budem 🙂 dám vedieť 🙂

endy87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lekno
5. máj 2013

@endy87 ja kupujem v Bytči a na tri mesiace stojí 29 €

roseba
30. máj 2013

Ahojte. DnES mi ju doktor predpísal. Je to moja prvá antikoncepcia. Zaráža ma, že sa berie aj počas menzesu. Mávam 23 dnovy cyklus, čiže sa mi to bude určite kriť, nezačne a neskončí mi presne ... alebo sa mi to upraví? Dakujem za radu.

lekno
30. máj 2013

@roseba ako to myslíš počas menzesu? Mne nič také dr. nehovoril...
ja ju beriem normálne 21 dní, potom vysadím na sedem dní a zas začnem... počas menzesu ju berieš len prvý krát, keď začínaš.
Napr. ja som dopstala menzes v sobotu, tak som začala užívať. Užívam tri týždne (21 dní), potom končím balenie v piatok poslednou tabletkou. Týždeň mám pauzu (medzitým dostanem menštruáciu) a zas v sobotu začnem.

evkasto
3. jún 2013

Ahojte, žienky čo beriete Zenadeu a mali by ste záujem, mám na predaj 2-mesačné balenie. Na cene by sme sa dohodli. Keďže sme sa rozhodli pre druhé bábo, tak som ju prestala užívať a expiráciu má so 01/2014, takže nijako už nestíham ani keby som hneď bola tehu a je to škoda vyhodiť. Keby ste niektorá chceli píšte do IP. ďakujem.
@heveri35
@kailinne
@lekno
@zuzulka3333
@endy87

kailinne
5. jún 2013

Ahojte, tak som sem opäť zavítala a rozhodla som sa, že vám napíšem ako na mňa pôsobí Zenadea po vyše 3 mesiacoch. Snáď to niektorej z vás pomôže 🙂 Takže po mesiaci brania HAK som ešte neregistrovala nejaké zmeny, po 2 mesiacoch som si všimla že mám menštruáciu na 28. deň a mala som ju len 3 dni (bolesti asi také ako pri ovulácií) 🙂 Som z toho nadšená, lebo pred HAK som pravidelne brala každý mesiac ibalgin a raz som skoro zomrela od bolesti, som myslela, že rodím :( Takže s týmto som maximálne spokojná. Tiež sa mi zlepšila pleť, keďže som ju mávala ako 16 ročná :/ Čo sa týka priberania, HAK je v tom nevinne (aspoň u mňa). Jasné, že keď si dám o 22:00 pizzu, tak ručička na váhe na druhý deň ukáže horšie číslo, ako keď si dám banán o 18:00 :D Inak stane sa mi, že ak si zabudnem vziať tabletku, tak začnem trochu krvácať, ale nie tak ako pri menštruácií, slabšie a trvá to iba jeden deň. Aspoň mi to pripomenie, že som ju zabudla vziať :D No a nakoniec ... po mesiaci užívania sa mi chuť na sex znížila na minimum, ale teraz je to opäť ako za starých čias :P ... BTW po mesiaci užívania sa ešte nedá hovoriť o tom, či vám HAK sadla alebo nie, to uvidíte po 2-3 mesiacoch. Prvý mesiac si telo zvyká, takže to treba brať s rezervou 🙂 Pekný deň všekým 😉

roseba
12. jún 2013

Kedy zvykne byť tabletka účinná? Mávam špinenie a menšie krvacanie aj po skončená menzesu ... dokedy to bude ?

kailinne
18. jún 2013

@roseba pokiaľ HAK užívaš prvý alebo druhý mesiac, tak telo si ešte zvyká, po tom 3. mesiaci by sa to malo upraviť a v 7 dňovej pauze by si mala dostať normálnu (niekedy aj kratšiu) menštruáciu. Pokiaľ si si prvú tabletku zobrala 1. deň menštruácie, tak je účinná ihneď, ak neskôr, tak zaúčinkuje po 7 dňoch.

Ja som momentálne dostala menštruáciu o 4 dni skôr, tak neviem čo to môže znamenať. Myslím, že mám balenie normálne dobrať a potom mať 7 dňovú pauzu, nie? Nechcem si men. nijak posunúť ani nič.

vianoce122
19. jún 2013

Dobry den,prosim vas poradte mi,ako mam brat tie tabletky zenadeu.zac.som ich brat v posledny den menstruacie a dalej ako?

lupe33
28. jún 2013

Mne dnes predpísala doktorka ZENADEA a som zvedavá ako to bude u mna... Bola som spokojná s tou čo som mala ale prestali ju predávat :(

kailinne
2. aug 2013

@vianoce122 ak si ju začala užívať až na konci menštruácie je potrebné sa ešte 7 dní chrániť inou metódou (kondom, spermicídne gély, prerušovaný styk ...). Ododňa kedy si ju začala brať ju beriš stále 21 dní, potom je 7 dňová pauza, kedy príde menštruácia, väčšinou príde na 2. alebo 3. deň pauzy a po 7 dňovej pauze (na 8. deň) začínaš brať druhý blister. A tak sa to opakuje.

Inak mne po 4 mesiacoch užívania akoby prestala účinkovať na menštruačné bolesti. Začínali byť rovnako silné ako pred braním HAK, tak som ju zmenila. Teraz užívam Sidretu, tak uvidíme.

karin2116
13. aug 2013

Caute baby zenadeu beriem od oktobra skoro uz rok a mozem povedat spokojnost.Prve 3 mesiace som aj ja mala krvacanie ale potom mi to preslo teraz je vsetko v pohode.Pribrat som z nej vobec nepribrala.Menstruaciu mavam 5dni.Ja osobne som snou velmi spokojna

fuszung33
22. aug 2013

@zuzulka3333 ahoj aj ja mama uz par mesiacov zenadeu a ani ja nemam stoho men.pitalal som sa na to u doktora ale ziadna normalana odpoved..ne priberam stoho len men.ne mam.. ☹

fuszung33
22. aug 2013

ja vobec nemam od tych tabletiek men.priblizne uz 3 mesiace..ne chapeem preco.... 😢

boba88
14. okt 2013

Ahojte kočky....ja beriem tieto tabletky už polroka a cítim sa dobre...na začiatku som bola síce dosť náladová a tiež sa mi zväčšili prsia a sú citlivejšie, ale inak je všetko v poriadku...cyklus dostávam pravidelne len trvá kratšie ako predtým...nepribrala som,bohužiaľ 🙂...ale som s ňou spokojná...teraz rozmýšľam dokedy ich chcem brať..rok? dva? tri? Kamoška, ktorá brala antikoncepciu si na ňu tak zvykla, že bez nej nedostávala menzes...a čítam tu, že niektoré ju ani nedostávate...

zuzulka3333
18. okt 2013

Ahojte baby..otázka na telo...znížilo vám užívanie Zenadey chuť na sex??

nelina9
23. okt 2013

@fuszung33 ahoj, uz si dostala menstr.??? Ja som dobrala 2 balenie a tiez nic! Rozmyslam, ci zacat aj s tretim, sa mi to neak nepaci... :-/

dadusikes654321
17. dec 2013

ahojte baby chcela by som sa opýtať kedy mam začať brat HAK Zanadea...doktor mi kazal ked dostanem menstruáciu ale to mam brat 21 dni pocas menstruácie a potom dalej ako??? poradte mi..dakujem 🙂

sari24
19. dec 2013

@dadusikes654321 ahoj 🙂 ja ju užívam tiež..máš ju zobrať v prvý deň menštruácie po dobu 21 dní kým ti neskončí blister potom 7 dní pauza - počas tých dní ti začne menštruácia a na ôsmy deň začať brať nové balenie...a tak stále 🙂 nové balenie vždy začať brať na ten ôsmy aj keby si stále krvácala 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli