Antikoncepcia Zlynda

alzbetkaakajka
15. feb 2024

Ahojte žienky. Idem si po radu. 5.12.23 sa mi narodilo bábätko. Takže už som po šestonedelí. Bola som u svojej gynekologičky a dala si predpísať antikoncepciu. Mám zníženú funkciu štítnej žľazy a beriem L thyroxin 50. Stále kojím,tým pádom mi predpisala Zlyndu. Beriem ju 4tý deň a neskutočne ma bolí hlava,je mi zle a začali ma bolieť nohy,v mieste medzi stehnom a lytkom zozadu. Boleli ma aj po pôrode ale nie tak veľmi. Volala som gyn. no tá povedala že mám dobrať celý blister. Ja si to teda naozaj neviem pri dvojmesačnom bábätku predstaviť s tými bolesťami fungovať. Menzes som ešte nemala od pôrodu. Bude problém pre moje telo ak prestanem brat antikoncepciu skôr? Ďakujem za rady. Antikoncepciu som predtým nebrala,tak si nie som istá 😓

macekovam
15. feb 2024

@alzbetkaakajka podľa mňa to problém nebude.

tinka2233
15. feb 2024

@alzbetkaakajka antikoncepciu ste nikdy nebrala a nerobila vam vysetrenie krvy? Pokial nemate vysetrenie krvy hned ju vysadte, vysadit ju mozete kedykolvek. Aby ste nemali nabeh na trombozu..

zuzanatenkelova
16. feb 2024

Ja som musela zlyndu na 4.deň vysadiť, neskutočné bolesti hlavy, nespavosť, úzkosť, závrate. Pani doktorka povedala že treba vydržať že to po mesiaci a pol ustane. Ja som nevedela tak fungovať a starať sa o deti v takom stave. Po
vysadení silné krvácanie.

alzbetkaakajka
autor
17. feb 2024

@tinka2233 Nie,nebrala mi krv . Antikoncepciu som na štvrtý deň vysadila, nezvládala som už tie bolesti.