Cerazette a vaše skúsenosti

zuzanajamriskova
6. dec 2012

dojčím a preto mi môj gynekológ dal túto antikoncepciu keďže som po dvoch cisárskych tak nemôžem mať teliesko aj keď som ho veľmi chcela...užívam ju týždeň ale začína ma skoro každý deň bolievať hlava...môže to byť z toho? aké máte skúsenosti z tuto antikoncepciou?

alka221
6. dec 2012

@zuzanajamriskova ja som ju brala, a bola som spokojna, slo s nou dole 20 kg 😉 a preco nemozes mat teliesko po cr, pokail viem, nie je tam obmedzenie 😉

ivani
6. dec 2012

ja som ju brala 10 dni a rapidne sa mi znizila tvorba materskeho mlieka, tak som bez milosti vysadila.

marcelatje
6. dec 2012

@zuzanajamriskova ja ju beriem mesiac a zatiaľ žiadne nežiaduce účinky nemám 😀 ale teda ani žiaduce ako uvádza @alka221 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kikushka2386
6. dec 2012

@zuzanajamriskova tiez som ju brala a musela som ju dobrat.neskutocne ma znej bolela hlava a plet ani nehovorim samy pupak.

zuzka57
6. dec 2012

ja ju tiez beriem uz 8.mesiac a nemam ziadne neziaduce ucinky 🙂

zuzanajamriskova
autor
6. dec 2012

tak že je to asi individuálne ako tu čítam...ešte nejaký čas počkám a uvidím...skúsim zvýšiť pytný režim...s mliečkom zatial problém nemám...ale ani som nejak rapídne neschudla 🙂 ale pleť tá sa mi pohoršila trošku...teliesko nemôžem mať preto že mám vo vnútri na maternici dosť hrubú jazvu a vraj by mi to teliesko o ňu trelo...povedal mi gynekológ...a dosť to vraj bolí a krváca...aj zakladajú to v anestézií pri takomto prípade......telo to potom zvykne samé vypudiť...tak som radšej neriskovala.....

petra93
6. dec 2012

ja ju beriem asi 6 mesiac a tiez nic, ani nechudnem ☹ brucho mam jak v 5tom mesiaci. Asi po dvojickach.

1ingrida1
6. dec 2012

ja som ju brala asi pol roka, bez sedemdnovej prestavky,a poviem ti ze mi z nej dobbre hrabalo. teda ja som to nevedela, ze mi hrabe. okrem toho ze som mala plet jak pubertacka, co som normalne nemala ani v puberte. asi po troch mesiacoch uzivania ( co som si uvedomila az spatne ) som si o sebe zacala myslet ze strasne smrdim.teda najskor som si myslela ze nieco smrdi doma,vonku,proste tam kde som.a potom som dosla k zaveru,ze to tak strasne smrdim ja. no ha ha ha. ale fakt. ja som sa aj styry krat denne sprchovala,minala som jeden deodorant za druhym a nikomu som nedovolila priblizit sa ku mne alebo sadnut si ku mne. ani moj stary ku mne nemohol ist kym som sa neosprchovala a nenavonala. a mojej mami som sa stale pytala ze nech ma nenapadne ocucha, ci nahodou nesmrdim.ked si to vsimli baby na ihrisku a aj moja mama, tak sa ma pytali ci mam kramy. a ja ze ne,lebo ze berem antikoncepciu bez prestavky, a jedna mi povedala ze to mam okamzite vysadit. ja teda neviem co je na tom pravdy,ale hovorila mi ze jej teta tiez tusim brala tabletky bez prestavky aby nemala kramy, a tiez jej takto zacalo hrabat,ze si myslela ze smrdi.ale u nej to zaslo do tazkeho extremu.

janinah
6. dec 2012

nemám slov 😒 spolu s mat. mliečkom aj hormony 😒 či gynekolog =pán boh iné vraví?že neškodí? ženy,sorry,ale prečo tak riskujete zdravie svojich detí? 😒 obúvať sa do mňa nemusíte,máte právo robiť čo chcete,ale.... 😒

jezkomanka
6. dec 2012

Ja beriem cerazzete uz asi 18-19.mesiacov, dcerku stale kojim a coskoro si dam pichnut implantat.cerazete ma nevyhodu v tom ze bud prestanete uplne krvacat, alebo krvacate stale. Prve 4 mesiace som mala menzes 3 tyzdne zo 4, potom sa to ustalilo, este asi raz sa mi stalo ze som krvacala castejsie. Posledne mesiace nemam mrchu, obcas mam slabe spinenie. Mne sa plet pri nej zlepsila. Ale pozor cerazete je treba uzivat presne na hodinu, aby ucinkovala na 100%.

zuzanajamriskova
autor
14. dec 2012

takže som začala strácať mliečko...doberiem toto balenie a končím s tým ....takže ak by ste niektorá ktorá to užívate mali záujem mám ešte pilulky na dva mesiace na predaj...

zuzanajamriskova
autor
14. dec 2012

@marcelatje nemáte záujem o kúpu balenia na dva mesiace neotvorené samozrejme...už ich nepotrebujem

vlasatica20
14. dec 2012

@zuzanajamriskova
ahoj skoda,ze som si tvoju otazku vsimla iba dnes,ale aj tak ti odpoviem ja som tuto antikon.brala pri obidvoch mojich detickach,lebo som nechcela hned otehotniet po sebe,bolo to moje rozhodnutie,ze chcem gynekolog ma k tomu nenutil,ze musim ja som sa spytala on mi poradil.Prvy mesiac som mala menzes pri uzivani,pri druhom bal.mi uz menstru.
neprisla.Ja som problem nemala,ale vsetko je individualne.
Niektora chceme brat antik.,niektora nie,je to na nas 🙂

catherine275
21. jan 2013

@janinah nebudem sa do teba obuvat ale... Nie som nadsena ze cerazette beriem skor povedane musism brat. Ked som mala 18 moja gynekologicka mi nasla cystu na vajecniku. Nasadila mi HAK a cysta nerastla, bolesti ziadne vsetko ok. V aguste 2011 o 5r neskor som ju vysadila. Jun 2012 po 24h bolestiach tak silnych ze som citils kazdu jamu na ceste autom do nemocnice sa zistilo, ze cysta rastie. Behom 6mesiacov narastla na 8cm- dvojnasobne vacsia. Zajtra to bude tyzden co som po laparke a to mi okrem tejto velkej vybrali dalsie 2 cysty... Moja mama nikdy HAK nebrala a moja sestra ma tiez problemy. Nezastavam sa antikoncepcie vsetko ma svoje pre a aj proti. Keby som HAK brala dalej tak tu teraz nesedim s liekmi proti bolesti a minimalne 3tyz doma. Nie kazda zena berie HAK len preto ze nechce otehotniet.. 😉

sharona67
16. apr 2015

Ahojte, ja som vysadila antikoncepciu Cerazette a ostali mi 4 neotvorené balenia (na 4 mesiace), sú použiteľné do 10/2015, ak má niekto záujem píšte na hankova.gabi@gmail.com

jankamihokova
6. jún 2015

Zdravím, predám 3 neotvorené blistre (na tri mesiace) Cerazette. Expirácia do 10/2015. Cena: 24 EUR vrátane obyčajného poštovného. Ak máte záujem napíšte mi poštu alebo mail mihokova1@centrum.sk

diesone
12. jan 2016

Ahojte aj ja predám úúúplné nové neotvorené balenie Cerazette po 20 ,-EUR - mám dve balenia na pol roka.

A prečo ich predávam??

dneska 12.1.2016 som si bola vybrať nové antikoncepčné tabletky - syna som už konečne odstavila a až ked som zaplatila v lekárni tak pozerám, že tieto tabletky už neberiem ☹

sestrička sa pomylila napísala zlý recept, tak mam Cerazette 2x po 3 dražé a neviem čo s nimi, ja už nekojím, syn ma 4 roky. Lekárnička mi ich nechcela zobrať späť. že to boli na moju objednávku a tá bola ešte medzi vianočnými sviatkami, že je nový rok...tak že mám smolu... Mám od nich aj bloček o kúpe, stali 25,50 Eur, jedno balenie po 3 dražé, ja predám po 20 EUR. Mamičky ak máte záujem píšte na sabolova.m@centrum.sk
Ďakujem.

vencus_ka
23. jan 2017

Ahojte, mám ešte dva nové blistre cerazette na predaj, cena 15€, je v tom už zahrnuté aj poštovné, ak by mal niekto záujem napíšte mi na mail v.kostelanska@centrum.sk 🙂

janula2511
14. dec 2017

Koľko stoji tento liek?