Dlhodobé užívanie antikoncepcie

kvetinka5494
28. dec 2015

Pekný večer, chcela by som sa spýtať, či niektorá z Vás nemá alebo nemala nejaký problém otehotnieť ak dlhodobo užívala antikoncepciu? Ja ju už užívam 5 rokov, stále tu istú.. Za každú odpoveď vopred ďakujem 🙂

bordovlaska
28. dec 2015

ahoj, uživala som 8 rokov, vysadila som v januari, a auguste sme sa začali snažiť a v auguste som aj otehotnela...🙂

vierocka888
28. dec 2015

Ahoj. Ja som ju uzivala 5 rokov, teraz sa snazime skoro rok a pol a stale sa nam nedari. Cyklus mam ukazkovy, no nejde to... neviem, ci je to antikoncepciou, alebo nie, ale tak brala som HAK dlhodobo ..... 🙂

miandre
28. dec 2015

Ahojte, tiez uzivam HAK uz 5 rokov v kuse a planujem to skoncit lebo by sme chceli baby, je potrebne nejaky cas dat klud organizmu pred snazenim? Cim pomoct k uprave a vycisteniu organizmu?

bordovlaska
28. dec 2015

ja som mala pauzu tych 8 mesiacov aby sa telo vycistilo..

evittam
28. dec 2015

@kvetinka5494 Ahoj, nič sa nemusí "čistiť" ani tvoje telo. Ja som pred prvým tehotenstvom brala HAK 7 rokov - vysadila som v januári a tehotná som zostala v apríli, pred druhým tehu som brala cca 5 rokov a tiež som vysadila v januári a tehotná som zostala v marci - a to dokonca na jediný a prvý pokus za 2,5 mesiaca. 😉 Takže tu vôbec nejde o to či berieš alebo neberieš HAK ale o tvoj organizmus ako pri všetkom. 😉

safranca15
28. dec 2015

Ja som brala 5rokov a o rok som otehotnela

kvetinka5494
autor
29. dec 2015

Ďakujem Vám veľmi pekne. Dufam, že nebudeme mať žiaden problem. V auguste mame svadbu, ale ešte stále beriem HAK. Po svadbe by som chcela prestat uživat, no som ešte študentka.

petulka1987
29. dec 2015

ja som skoro 9 rokov brala hak, potom som vysadila, počkala jeden mesiac na krámy a potom sme si povedali, že by to šlo... a šlo... hneď som ostala tehotná... a čo sa týka toho "čistenia tela", tak je to hlúposť, vôbec sa nemusia robiť prestávky v užívaní... tak veľa šťastia 🙂

kvetinka5494
autor
29. dec 2015

@petulka1987 Ďakujem velmi pekne za odpoved. Zatial som nemala nijake prestavky v uzivani. Mam strach pred takym niecim. Je to určite záťaž na organizmus. Beriem hormony, neberiem hormony a zase beriem hormony. Nie som typ najzdravšieho človeka :D mávam často mýkozy a podobné veci, tak neviem, či to môže byť preto?

petulka1987
30. dec 2015

mykózy, to je kapitola sa o sebe... 🙂 každá sme inak náchylná na mykózy... ťažko povedať, či to môže byť aj užívaním a neužívaním hormónov... treba to preliečiť, ale aj tak sa to môže donekonečna opakovať...