Hmotnosť popri užívaniu antikoncepcie

symma139
11. nov 2013

ahojte dievčatá!
chcela by som sa opýtať na hmotnosť, ktorá sa zvyšuje pri antikoncepcii. brala som HAK BELARA a bola výborná! avšak stávalo sa, že mi menštruácia začala cca 2dni pred dobratím blistra. nepribrala som ani deko. dokonca sa mi zdalo,že som nejaké to kilo aj schudla. momentálne beriem 3 mesiac HAK DIENORETTE , vyhovuje mi, ale pribrala som neskutočných 8kg. 😖 😠 😒 ☹ myslíte že je to tuk alebo sa mi telo zavodnilo?? ak ste aj vy pribrali pri užívate antikoncepcie, keď ste ju brať prestali, váha sa vám upravila ???
veľmi ma trápi, ak priberiem pár kíl ☹ a hlavne, ak sa ani neprejedám ☹ nakoľko som dávno schudla dosť kíl :( nechcem nabrať späť
Ďakujem za príspevky

linda20111
11. nov 2013

@symma139 ahoj, na tvojom mieste by som vymenila dienorette za nieco ine, skus napr. Lunytta, to je tiez dobra antikoncepcia, ja ju beriem teraz a citala som ze niektore kocky od nej schudli. Mne sa vaha nezmenila, ale nedavam pozor na to co jem, ja mam rada aj sladke, aj pizzu a vazim stale rovnako. Ja som predtym brala Diane 35 a tiez som nepribrala, ale tu uz zakazali takze som presla na Lunyttu.

symma139
autor
11. nov 2013

@linda2011 pôjdem k lekárovi tento týždeň, som objednaná aj na prehliadku, tak nech mi napíše aké sú možnosti a viac lístkov mi vypíše do lekárne, pozriem fóra a vyberiem si z dvoch napríklad....veľmi som smutná kvôli tej váhe

symma139
autor
11. nov 2013
linda20111
11. nov 2013

@symma139 netrap sa, podla mna ak je to z tej antikoncepcie a ju vysadis vaha sa ti vrati do normalu 🙂 radsej si pozri dopredu nejake antikoncepcie, az potom nech ti lekar vypise, lebo neviem ci by ti vypisal viac receptov na rozne druhy..

mamjka
11. nov 2013

ja som brala belaru a tiez mi haproval cyklus potom lindinette 20aj 30 a z toho sa tiež krásne priberá takže neodporúčam..... 😉 (ja som ju však brať musela nič iné mi nedržalo cyklus) 😉

symma139
autor
11. nov 2013

@mamjka asi z všetkého čo má príponu -ette sa priberá :/ :/ ale som z toho riadne smutná ...myslíš,že to bola zadržaná voda? upravila sa ti hmotnosť ? jedávam 4-5x denne a toto ma naozaj hnevá :(

symma139
autor
11. nov 2013

@linda20111 no ja moc neviem podľa čoho on vyberá, mám 22rokov, deti ešte nemám, rozmýšľala som,že HAK celkovo vysadím, ale kondómy, pharmatex, alebo prerušovaná súlož,tak moc nechcem fungovať ☹

anjelicek26
11. nov 2013

@symma139 - ta antikoncepcia ti nevyhovuje, ked po nej priberas... to je predsa jasne ako slnko... k lekarovi a vymysliet nieco ineho.

linda20111
11. nov 2013

@symma139 Ked neplanujes este babo tak je lepsie ked beries HAK. Lekari niektori vyberaju podla toho kto ich sponzoruje... Na to davaj pozor.. Jedna moja byvala gynekologicka stale ma tlacila do takej drahej antikoncepcie, ktoru som si nemohla dovolit, samozrejme ju vychvalila do neba... Ale teraz co mam lekara tak som mu povedala svoje poziadavky - chcela som tabletky ktore su vsetky rovnake, 21 v baleni aby som si mohla presunut menzes ked to budem potrebovat a tiez aby bola nizka cena, lebo nechcem platit zbytocne vela za to iste co viem mat za polovicu.. Takze preto Lunytta. Skus o nej vygooglit nejake info a uvidis.. Pripadne skoc rovno do lekarne a opytaj sa tam aj na cenu.. Niekedy su take iste tabletky len iny nazov za roznu cenu - priklad Diane 35 a Minerva - zlozenie to iste.

symma139
autor
11. nov 2013

@linda20111 a nebola Diane 35 náhodou zakázaná?

symma139
autor
11. nov 2013

@anjelicek26 aj tak ma ale vytáča, ako lekári tvrdia, že z HAK sa už nepriberá,že to bolo kedysi ... ☹
ja by som si dala naspäť aj svoju Belara, ktorá mi ale neudržala cykus a začal mi menzes skôr, ešte pred dobratím tabliet, ale držala mi perfektne. ani mi to nevadilo nejak,ale asi tiež zo zdrav.hľadiska,to neni najlepšie

anjelicek26
11. nov 2013

@symma139 - hak je svinstvo nech sa na to pozries z akejkolvek strany, pomaly kazda druha zena, co hak brala roky mala neskor problemy s otehotnenim a s cyklom, ono ak sa tomu da vyhnut, tak velkym oblukom. Mne je jasne, ze nad dietatkom este neuvazujete, ale zdravie mas len jedno. Lebo o par rokov to dietatko chciet budes a zrazu hups, rok-dva cakat, kym sa da telo do poriadku a precisti.

mamjka
11. nov 2013

@symma139 keď som prestala brať tak som schudla naspať.. 🙂 a dosť rýchlo....tak by to mohla ybť voda 😉

linda20111
11. nov 2013

@symma139 ano, uz je zakazana, ja som ju brala predtym dlhe roky aj Minervu a nemala som ziadny problem 🙂 To som ti napisala len na porovnanie ze kupis to iste za roznu cenu len s inym nazvom 🙂 Teraz sa uz nepredpisuju.

mamjka
11. nov 2013

@anjelicek26 s tým celkom nesúhlasím že je len škodlivá....ja mam PCO a od 16 som brala HAK zo zdrav.dôvôdov....a kym som nezačala s lindinette tak som mala cysty stale dookola aj operácie 😒 a keď som sa vydala a chcela malé tak som musela ďalej brať hormóny len nie HAK.....takže každá minca má 2 strany 😉

anjelicek26
11. nov 2013

@mamjka - hovorime o vplyve hak na zdravu zenu, pri pco je to jedna z foriem udrziavania stavu, ale stav to nezlepsuje (aj ked v tomto pripade to nezhorsenie ma svoj vyznam).

symma139
autor
11. nov 2013

ďakujem baby, skúsim pokukať info o tej lunytta .. dúfam,že sa to dá do poriadku ... už aj priateľovi som vyplakávala že som pribrala 😀 tak povedal,že musíme viac fyzických aktivít vykonávať :D počuli ste ešte o nejakej HAK ktorá by bola vyslovene zlá a ženy s ňou nemali dobré skúsenosti? @linda20111 @anjelicek26 @mamjka

linda20111
11. nov 2013

@symma139 nepocula som o ziadnej takej 🙂 podla mna kazda zena je ina a preto aj ina antikoncepcia jej sadne.. treba skusat.. napr. mne teraz vyhovuje ta lunytta, ale tebe mozno ze nebude.. musis vyskusat a uvidis 🙂

symma139
autor
11. nov 2013

@linda20111 a myslíš,že by bolo blbé sa zas vrátiť ku belare?

mamjka
11. nov 2013

@symma139 ešte čo viem tak jasminelle HAK tak z nej tiež priblala akmaratka + zhoršil sa jej zrak a to o dosť....keď vysadila tak sa to znormalizovalo....

sonador
11. nov 2013

Ja som brala katyu a pribrala som 6 kg. Trvalo mi asi 2 mesiace kým som ich zhodila a aj to dosť drasticky ☹

iva87
11. nov 2013

@symma139 ja uzivam HAK uz nejaky ten rok, najskor Regulon a teraz Daylette ani pri jednej som nepribrala, zlepsila sa mi plet a aj cyklus mam konecne presny ako hodinky a k tym problemom s otehotnenim, mam dve deti a obe sme pocali mesiac po vysadeni 😉 takze to urcite nie je pravidlo, dokonca poznam kopec zien, ktore po vysadeni velmi skoro otehotneli 🙂

linda20111
11. nov 2013

@symma139 radsej nie, kedze ti nerobila dobre.. vyskusaj nieco ine, je vela moznosti

symma139
autor
11. nov 2013

@linda20111 ja viem,že si môžem vyberať, ale bojím sa, že mi zas nesadne. ale asi to budem mať naozaj len zadržanú vodu,lebo moc na sebe nepozorujem,že by som pribrala, akurát tá ručička na váhe sa mení :( ...

a nechápem ako môžu lieky takto zadržať vodu :(

symma139
autor
11. nov 2013

+ lekári to stále popierajú,že to môže spôsobovať zvýšenie hmotnosti 😠 😠 😠 😠

linda20111
11. nov 2013

@symma139 moze to byt zo zadrzanej vody.. ale s istotou nemozem povedat, pretoze nemam s tym skusenost.

katka25m
12. nov 2013

@symma139 Ahoj,
ja som brala najskor Lindynette 20 a Jeanine (ta ma take zlozenie ako tvoja DIENORETTE, teda myslim), tiez som pribrala 9 kil. Ked som ich vysadila, vsetko som schudla. Teraz mam Daylette a z tych som vobec nepribrala. Ak z nich priberas, daj si ich vymenit.

darina05
31. júl 2021

@mamjka ahoj keď ssi vysadila hák schudla si koľko za aký čas ja už mám aj depresie nervózna odkedy vysadila a schudla 7kg za 2 mes tak rýchlo a Le možno že aj nervózna som veľmi úplne mi to po vysadení urobili depresie a chudnem