Hormonálna antikoncepcia Aidee

dajana22
1. okt 2013

Ahojte poznate niektora HAK AIDEE ,brala som 3 mesiace HAK Minerva hlavne koli pleti na akne.KOnecne sa mi plat zlepsila a gynekol.mi ju zmenila na AIDEE.Bola som si predpisat po 3 mesiacoch nove balenie a sestricka mi dala do ruky recept s tym ze Minerva je uz stara a AIDEE je novinka.No na nete som sa o nej nic nedozvedela ani to ci je aj vhodna na akne.Recept mam zatial doma nevybraty takze ani neviem ci ju maju bezne v lekarni alebo ju musia objednat.A ani to kolko stoji ci nieje nejako prehnane draho oproti MInerve.Fakt neviem co mam robit mam na to este 8 dni aby som zacala brat nove balenie a neviem co stym.Zajtra asi zavolam do nejakej lekarne aspon nech viem kolko stoji eur.A ak by som vedela aj nejake vase skusenosti budem vediet ako sa mam rozhodovat.Preto dakujem za rady.

katka25m
1. okt 2013

Ahoj, aidee je gererikum jeanine, ktora je dobra na plet. Inak tu je nejaka diskusia
https://www.modrykonik.sk/forum/antikoncepcia/mate-skusenost-s-antikoncepciou-aidee/
Alebo si pozri ine generika s diegonest, urcite maju rovnake ucinky

zdenicka31
8. okt 2013

ahoj, pouzivam Aidee 3.tyzden. Bol s tym trochu problem v lekarni, kedze ju vobec nepoznali ani v jednej ani v druhej, pozerali na mna, ze co chcem, ale nakoniec mi ju objednali. Ked som pytala 1-mesacne balenie (kvoli tomu ze uzivam HAK prvykrat), tak ze vraj sa neda, ze len 3-mesacne. Zatial som si nevsimla, aby sa mi nejak zlepsila plet, urcite na to treba dlhsiu dobu. ja uz mam sice akne len sem tam, nedavala som si ju predpisovat kvoli tomuto dovodu, takze neviem posudit.

zdenicka31
8. okt 2013

Este som zabudla 🙂 za to balenie na 3 mesiace som zaplatila okolo 30 EUR, takze na mesiac 10. Tak neviem, ake su ceny ostatnych HAK, toto je moja prva. Inac, posledne dni mi byva tazko na zaludku, neviem ci je to tabletkami alebo skor nervozitou a stresom, kedze som ho mala trochu viac teraz.

ivanak79
8. nov 2013

Ja som užívala Minervu a p. doktor mi zmenil HAK na AIDEE. Beriem ju štvrtý mesiac a vždy mám veľmi silnú menštruáciu. ☹ Podotýkam, že HAK som začala užívať len kvôli veľmi silnej menštruácii. Objednala som sa u p. doktora a uvidím čo mi povie. V lekárni ju tiež nepoznali, keď som tam prišla, ale obejdnali a na druhý deň som ju mala. Nemali problém ani na jeden mesiac ani na tri mesiace. Platila som za tri mesiace 30 eur.

veronikaza
5. dec 2013

Ahojte. Predtým som užívala Regulon asi 9 rokov. Pretože je to už dosť stará HAK požiadala som svojho gynekológa o zmenu. Predpísal mi AIDEE. Navštívila som 4 lékarne, kým som zohnala jedno balenie - aj to posledné 🙂 3- mesačné a vyšlo ma na 18.7O. Čo je taká istá suma ako som platila za Regulon. Podľa krabičky sa mi to ale ako nejaká nová antikoncepcia nejaví.... tak tiež idem pozrieť nejaké info na nete. 🙂

modrarebelka
15. aug 2014

Ahoj ja sa chcem opitat ? viete beriem antiponcepciu asi 3 roky ale mesiac som ich nebrala mala som pohlavny styk. Urobila som si tes po 2 tiznoch ukazl mi ze nesom tehotna beriem naspet ant je to v poriadku itso nesom vtom ze ??

modrarebelka
16. aug 2014

@dajana22 aide su viborne ja ich beriem uz 3 roky mestruacia je stale pravidelna a plet je dokonala 😢 😅 🤐 😉 🙂

janka2705
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
uzivatelka_p
28. okt 2014

Ahojte, užívala som HAK AIDE cca 2 mesiace a bola to životná chyba. Skončila som s vážnymi zdravotnými problémami. Zistili mi hustú krv a trombózu. Teraz si musím pichať každý deň injekcie a dlhodobo budem brať lieky na zriedenie krvi. Nejde tak ani o značku antikoncepcie ako o to že HAK zhustuje krv. Ja často odpadávam, ťažko sa mi dýcha občas aj zastavuje dýchanie neznesiteľne ma boli hlava a stále som unavená. Za posledný týždeň som bola už 3 krát na urgentne. Takže tie čo si idete predpísať antikoncepciu nestačia nejaké blbé pečeňové testy ale je potrebné aby vám spravili kompletnú hematológiu. Prípady ako ja sa možno vyskytujú málo ale HAK je veľký zásah do organizmu a ja som k vôli nemu skoro prišla o život. ☹ ☹ ☹

hranolkystatarskou
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klmnro
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klmnro
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelitta555
27. aug 2015

@uzivatelka_p ahoj 🙂 nefajčíš? alebo nefajčila si pri používaní tejto HAK? 🙂

uzivatelka_p
1. sep 2015

@michaelitta555 ahoj nie nefajcim ani som v case pouzivania HAK nefajcila 😉

miadca
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klemi86
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzka710
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinushqa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ella48
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia16191
28. jún 2019

Ahoj,ja používam Aidee už 3 rok a žiaden problém..menštruácia pravidelná,nebolestiva,nekrvacam veľa.
U mňa spokojnost

veronikakicko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinushqa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikakicko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vikinkak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinushqa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vikinkak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkazuzkazuzicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz