Hormonálna antikoncepcia verzus Mirena

kyomi
18. aug 2015

Ahojte 😉 mam problém s veľmi silnym men. v poslednej dobe sa to stale zhoršuje. Lekár mi odporučil mirenu, ale ako tak čítam recenzie bojím sa :-\ ešte nemam deti, ale urcite v budúcnosti chcem bojím sa, že by to mirena mohla skomplikovat. Brala som Maitalon, ale dosť som pribrala. Mate skúsenosť ako najlepšie a najbezpecnejsie tento problém vyriešiť?

janinah
18. aug 2015

a pán doktor sa unúval hľadať príčinu? hormonálny profil,endokrinologické vyš........

kyomi
autor
18. aug 2015

Vôbec nie. Nahovara má na mirenu, ale ja si nemyslim, že je to naj riešenie :-\

tinni23
19. aug 2015

Ja tiez stojim pred rozhodnutim mam dve deti a tretie neplanujem...ale kvoli kojeniu mam dve moznosti mirenu alebo tabletky lenze tie led som davnejsie uzivala tak ma dost bolievala hlava...manzelovi sa to moc nepaci ale ja nechcem riskovat tretie...

dasenka1203
19. aug 2015

no ja hlasujem za mirenu, brala som 10 rokov ha, teraz po tretom porode pred rokom som sa rozhodla pre mirenu, konecne ziadne starosti ci nezabudnem vziat tabletku 🙂 kedze dalsie dietatko uz neplanujeme.. nekrvacam, maximalne semtam spinim, nezatazuje sa pecen, sice som trosku pribrala ale inak ziadne ine vedlajsie ucinky nebadam, spagatik nezavadzia :D... no a v neposlednom rade aj cena je super, 160e na 5 rokov a 100e rocne za HA je dost rozdiel... nasa dr odporuca mirenu zenam po min. jednom porode, myslim ze ide hlavne o lahsie zavadzanie cez krcok... pred tretim dietkom som brala azaliu, ta mi tiez dost zredukovala krvacanie, tak mozno toto bude prijatelnejsie... by som sa poradila s dr, len asi pri mirene maju vacsie provizie ked ta tak tlaci do toho...

kyomi
autor
19. aug 2015

Myslim, že tie jeho provizie sú dôležitejšie ako to či budem mať po mirene šancu otehotniet. Asi je na čase vymeniť lekára

lavanta
19. aug 2015

@kyomi ahoj, ja mam mirenu som spokojna, no PMS je hrozny.....chute, zavrate, busenie srdca, napate prsia, migrena...mesiac co mesiac.....tak neviem ci by ti to mirenou preslo....

henikav
19. aug 2015

@kyomi ja som si kvoli silemu krvacaniu dala Mirenu, lebo to bola katastrofa, myslela som si ze vykrvacam. Pomohlo, odvtedy som ok, aj migreny sa skludnili, ale musim povedat ze po zavedeni mireny som spinila strasne dlho, niekolko mesiacov, uz mi to slo strasne a nervy, uz som rozmyslala ze si ju dam vybrat ked sa to napravilo. Odvtedy som spokojna 😉

tinni23
19. aug 2015

@henikav ty si mala migreny pred mirenou?

lavanta
19. aug 2015

@tinni23 ano

henikav
19. aug 2015

@tinni23 ano cely zivot som mavala migreny, mame to zial v rodine, v podstate 3-4x do mesiaca som mavala take ze par dni som sa nevladala ani pohnut. Netvrdim ze uz nemam vobec, ale mozno raz za polroka citim trosku bolest hlavy, dam si tabletku, lahnem si na hodinku - dve a viem dalej fungovat. Predtym to tak nebolo. Neviem ci je to vdaka Mirene, to by som zistila mozno keby som si ju dala vybrat ci by sa mi vratili aj migreny

lavanta
19. aug 2015

@tinni23 😀 ja ze sa to pytas mna

tinni23
19. aug 2015

@lavanta to nevadi a po mirene ti presli?...

@henikav ja tiez mavam migreny ked som bola tehotna tak nie ale po porode zacali znovu...dr mi ju odporucila ale nie kvoli hlave ale ked kojim...vaham vaham neviem co spravit bala som sa aby tie migreny neboli horsie :/

henikav
19. aug 2015

@tinni23 mne tiez ustali migreny ked som bola tehotna a potom sa vratili. Najhorsie migreny som mavala vzdy na konci periody, ale mozno to bolo aj tym velmi silnym krvacanim, stratila som vzdy vela krvi, mozno mi to velmi znizilo tlak, neviem... Ale odkedy mam mirenu, nekrvacam nenormalne a nemavam ani velmi migreny, proste je to lepsie, neskumala som preco, som rada ze je to tak ako to je. Ja by som to skusila, viem ze niekto si mirenu velmi chvali, inemu nesadne, no skusila by som a keby bolo zle dala by som si ju vybrat. Len teda pocitaj s tym ze niekedy to trva par mesiacov, kym si zvyknes, teda tvoje telo, kym prestanes spinit.... toto mne hrozne vadilo a trvalo to par mesiacov, teraz je uz fajn

lavanta
19. aug 2015

@tinni23 na zaciatku som ich nemavala a teraz sa vratili...ibalgin ale chvalabohu na bolest hlavy vzdy zaberie, a na zavrate lahnut ....

tinni23
19. aug 2015

@henikav dakujem 🙂...doteraz som same negativa citala tak som sa uz bala a povedala som si ze kaslem na to ...

kyomi
autor
19. aug 2015

Neviete o niekom, kto mal Mirenu pred prvým pôrodom? Migreny mavam aj ja a predstava,ze sa ich zbavim + zmiernenie krvácania je sice pekná, ale bojím sa, že potom to bude mať následky ☹ ha na zmiernenie alebo úplne odstránenie krvácania ste nemali?

janinah
19. aug 2015

@kyomi hak len prekryje problém,treba nájsť príčinu,žiadaj si vyšetrenia,ak nebude chcieť,tak by som vymenila gynekologa......pri mirene ide o to,že zavádzaním s amôže oslabiť krček maternice,predsa len je to mechanický kontakt a potom môže byť problém s teh. s donosením babetka...hak ani nekomentujem,som proti ...drž sa svojho vnútorného pocitu a nenechaj sa dotlačiť do niečoho,čo je ti proti srsti

dasenka1203
19. aug 2015

@kyomi ako som pisala vyssie, mne krvacanie zmiernila na minimum blizke nule azalia... vraj mirena je nieco podobna, akurat setrnejsia k peceni a z dlhodobejsieho hladiska aj cenovo vyhodnejsia... preto mi ju dr odporucila