Hormonálna antikoncepcia verzus vnútromaternicové teliesko

verion
15. mar 2013

Čoraz viac rozmýšľam akú formu zvoliť... aké máte skúsenosti? Ja som teraz asi týždeň brala HAK Azalia ale začala som silno krvácať tak som ju vysadila... chcela by som mirenu, ale veľa som toho o tom už počítala tak mám aj strach.. viem že antikoncepcia celkovo neni zdraviu prospešná, ale som po sekcii a teraz fakt nemôžem otehotnieť, tak chcem mať istotu...

síce je tu toho veľa o HAK ale chcem vedieť za a proti pre obe, formy a nič také som nenašla.. 😅

sorciera24
15. mar 2013

@verion fuuu, no co ti ja viem, istotu nemas so ziadnou antikoncepciou, ja by som nesla ani do jednej...ale to som ja......hormony rozhodne nie a pri teliesku je sanca posunutia telieska a bala by som sa komplikacii a zapalov.....ja osobne nevidim vyhodu ani v teliesku, ani v HAk....pre mna su obe formy nevyhodne...(ale ako vravim, to je len moj pohlad;))

alka221
15. mar 2013

@sorciera24 milujem taketo nazory 😀 keby si si hak nedala, tak naco sa vyjadrujes k tomu, ktoru si ma vybrat???? 😒

@verion a k teme, boli tabletky pri ktorych som schudla, a aj take pri ktorych som pribrala.. viac menej som nemala ziadne ine problemy 😉 ale dlhodobejsie som nechcela dalsie dieta, tak som si dala mirenu, je to super, nemam ms, ziadne komplikacie, teda aspon zatial o nich neviem. riziko posunutia je fakt mizive a cenovo vyhodnejsie nez tabletky, posobi lokalne, nezatazuje pecen.. pokial nechces dlhsiu dobu dietko, tak pouvazuj..

verion
autor
15. mar 2013

@sorciera24 ja som toho istého názoru... len proste aj zo zdravotných dôvodov nesmiem otehotnieť tak to nechcem riskovať...
@alka221 ked ja som taký strachopud a už asi 2 týždne rozmýšľam na mirenou ale čo som tu čítala tie scenáre hororové tak mi až zle je... a momentálne neviem či ešte budem chcieť dieťa...

alka221
15. mar 2013

@verion zavadzanie vobec neboli, nesmies sa bat, potom je to iba horsie, kludne Ip.

verion
autor
15. mar 2013

@alka221 bolesti sa nebojím len tých následkov a neviem čoho všetkého... ale to je riziko pri všetkom asi 😨

alka221
15. mar 2013

@verion tak tie neziaduce ucinky.. je to diskutabilne.. ☹

sorciera24
15. mar 2013

@alka221 tak ich necitaj....mozem sa vyjadrovat k comu chcem;)
@verion a ked otehotnies popri teliesku? alebo popri HAk?..... ako vraim, vyjadrujem svoj nazor a na nepocatie su aj ine metody .......len tolko (mne staci vidiet nez. ucinky na 2 strany....).......ale zvol, co je pre teba vyhodnejsie.....postuduj si rozne metody, lebo evidentne vahas (asi vies preco;))

iwusca
15. mar 2013

@alka221 pri mirenie nie je ms? 😨 pre mna je HAK tabu lebo mam trombofiliu tak neviem ci mirenu mozem alebo nie...zatial to nepotrebujem, ale v buducnosti nad tym rozmyslam, lebo aj sesternica si ju dala po 2 detoch a vravi ze je to super...

alka221
15. mar 2013

@iwusca je to super.. no nemam ms, raz za tri mesiace spinim na intimku..

verion
autor
15. mar 2013

@sorciera24 vaham vaham lebo tyzden som brala tu azaliu... a strasne krvacanie co mi nepride prirodzene kedze mrchu som mala pred cca 2 tyzdnami a k tomu mi vecer strasne opuchli nohy tak som sa zlakla a vyprdla sa nato... vzdy som bola nejak proti hak, lekar mi ako mierniejsiu metodu odporucil tu mirenu, ale zas mi to pride ako zasah do organizmu a mat v sebe nieco cudzie 😖 a aj toho otehotnenia popri sa bojim... ako nie zeby som nezvladla druhe babo, to ano, len sa bojim ci moja maternica to zvladne (mam problem po sekcii)...

sisi1503
16. mar 2013

Ja mam tiez teliesko,ale nie hormonalne ako mirena,lebo mne hormony nerobia dobre... Mam multiload uz rok a ziadne problemy,menstruaciu mam pravidelnu...A rozdiel je aj v cene.Myslim ze mirena stoji okolo 200eur.A to moje stalo okolo 40eur,ja som sa rozhodla pre to lacnejsie aj preto,lebo keby mi nahodou nesadlo a musia mi ho napr.po 2 mesiacoch vybrat,je pre mna lepsie ked stratim 40e ako 200e.Akurat ze mirena je vyhodnejsia v tom,ze ta ochranuje aj hormonalne aj mechanicky.A azaliu som nejaky cas brala aj ja ale nerobila mi dobre a ked som dala pribalovy letak z nej precitat jednemu znamemu gynekologovi co pracuje v Nemecku,tak mi povedal,ze on by take svinstvo svojej pacientke nikdy nepredpisal...

sorciera24
16. mar 2013

@verion ja ta uplne chapem;) .....citim to presne tak isto 😉 tak musis sa rozhodnut, ja len, ze nepouzivam ani jedno a za 10 rokov som neplanovane neotehotnela;)

janamama
16. mar 2013

Po dlhom uvažovaní som sa rozhodla pre mirenu, mám ju asi 5 týždňov a veru zatiaľ nadšená nie som. Stále špiním, každý deň, takže antikoncepcia funguje, lebo nič nie je 🙂 Mám ísť na kontrolu o tri mesiace po zavedení a ak to neprestane, pôjde von a 200 € je vyhodených... Okrem toho, ja trpím na mirgény a po zavedení som mala taký silný záchvat ako už roky nie. Chcem veriť že sa to časom upraví.

nicky07
16. mar 2013

ja beriem tiež azaliu a rozmýšlala som ńad mirenou. gynekologička mi povedala že tak ako budem znašať azaliu tak tak by to malo byt aj s mirenou, hormony v nej su vraj takmer identicke aj davka... no a kedže pri azalii si krvacam uplne nepravidelne najprv 3 mesiace nič a potom každý týžden tak asi na mirenu možem zabudnút... :(

verion
autor
16. mar 2013

@sorciera24 a ako si riešila ochranu? kondom, či len pozor ste si davali? lebo my s mojim mužikom sme nesexovali s kondomom snad nikdy 😀 tak neviem či by sme tomu prišli na chuť 😅

@janamama och verim ze si sa rozhodla dobre, a že problemy ti časom prejdu..
@nicky07 no azalia my narobila šarapotu ☹ dnes už 4 deň krvacam a vôbec sa to nezlepšuje, aj keď som na druhy deň krvacania vysadila azaliu... prave naopak.. krvacam viac a viac... len dufam že to prejde ale už mam aj bolesti a musim mať tie najväčšie popôrodne vložky aj to meniť každu chviľu 😖 a dnes som bola v sprche už asi 10x... rano kym som nakrmila maleho, čo trvalo asi 20 minut aj s prezlečenim, tak mi až po nohach sa krv liala ☹ tak sa bojim čo to je... dufam že vydržim do pondelka ale dnes mi už bolo aj zle.. myslela som že odpadnem... a nič som nepočula o tom, že maju rovnake davky s mirenou ... doky mi povedal že pri azalii nepravidelny cyklus, a že pri mirene slaba mrcha až žiadna a teraz toto sa dozviem? tak keď toto som prečitala tak nechcem ani mirenu ani za svet už... radšej si budeme davať pozor jak toto trpieť.. neviem koľko krvi som za tie 4 dni stratila ale som fest biela tak dufam ze sa to už zastaví ...

sorciera24
16. mar 2013

@verion jj, kondom......v podstate stale 😀 ....ono je to o zvyku..... 😉

verion
autor
16. mar 2013

@sorciera24 bohyňu 😀 jaky zvyk? to jak keby som si mala zvyknuť jesť rezeň s alobalom 😀

sorciera24
16. mar 2013

@verion vies co ma vzdy pobavi? tato hlaska, nikdy si ho nemala a toto zahlasis 😝 ja v tom absolutne ziaden rozdiel nevidim 😉 ....ano, je to o zvyku, ekd si zvyknuta na jedno, je to akurat zvlastne, ale casom si zvyknes....rozhodne to ale nie je tak, ako si napisala;)

nicky07
16. mar 2013

@verion no mne to tak povedala dr... ja som bola rozhodnuta dat si mirenu no po tomto už o tom veľmi neuvažujem.stále to krvácanie to je dosť nepríjemné. a predsalen mirena je o dosť drahšia a riskovať že sadne alebo nesadne... asi budem musiet uvažovať o nejakej inej antikoncepcii kedže ani azaliu nechcem brať do nekonečna. no keďže stále kojím tak asi veľký výber nemám... s tým tvojím silným krvácaním by som ale asi radšej navštívila lekára... pre istotu...

verion
autor
16. mar 2013

@sorciera24 ja som povedala ze s mojim muzom sme nepouzivali... pred muzom este v mladi som mala aj inych chlapov takze viem cco to je ten gumeny pocit 😀 a bohuzial ja v tom vidim obrovsky rozdiel... no proste to musi byt telo na telo :-P

maser
16. mar 2013

http://wanda.atlas.sk/antikoncepcia-co-najhorsi...
Vyvoláva antikoncepcia rakovinu?
Mnohí si myslia, že hormonálna antikoncepcia vyvoláva rakovinu. Nie je to pravda. Ak by bola, museli by ich okamžite stiahnuť z predaja. Kým sa akýkoľvek liek dostane do klinickej praxe, testuje sa v laboratóriu. Po uvedení do každodennej praxe, sa na tisíckach užívateliek v rôznych krajinách sveta, sleduje jeho efekt a nežiadúce účinky.

No pozorne si prečítajte totio: http://www.elep.sk/images/letakHAK.pdf

Tomu hovorím zavádzanie spotrebiteľa. Tu nejde o zdravie ...vždy ide o PREDAJ a ZISK. 😠

sorciera24
17. mar 2013

@verion ked myslis, pre mna je rozhodne zdravie prednejsie ako pohodlie ....mozno len stacilo zmenit znacku alebo partnera 😀 ja tvrdim, ze sikovny partner uspokoji zeny s gumou i bez...a je to aj opacne 😉 😎 ale tak potom vela stastia pri haldani v hodnej atk (este pharmatex existuje)

sirinka
17. mar 2013

@verion ja tiez odporucam iba prezervativ... HAK posobi na cely organizmus, do seba dobrovolne tlacime umele hormony a pritom zhrozene krutime hlavami nad tym, ze sa pchaju do kureniec napriklad... Vnutromaternicove teliesko bez hormonov mam iste obavy, ze ma nizsiu ucinnost a stale ro bude cudzie teleso v tele...

verion
autor
17. mar 2013

@sorciera24
@sirinka no takze vcera som sa definitivne rozhodla.. uz nikdy ziadna hak! Po tyzdni azalie uz skoro tyzden krvacam a neprestava to skor zosilnuje... takze zajtra na gyndu :-/ s manzelom sme sa zhodli ze to teda vyskusame s kondommi 😅

sorciera24
17. mar 2013

@verion ti vravim, mozno sa ti to aj zapaci🙂.....vyskusajte rozne...su ultratenke, lubrikanty k tomu, s vybezkami a pruzkami (tie su uplne super 😅 )....treba vybrat, co vyhovuje a na vyber je teraz fakt vela druhov 😉

sirinka
17. mar 2013

@verion aj mne sa to zo zaciatku zdalo divne, ale uz sme si zvykli....

veverka149
17. mar 2013

ahojte zienky .po prvom porode som zacala brat hak yadine ,brala som ju cca 3 roky a ziadny problem.po druhom porode sme skusili gumkace a otras 🙂 pri nasadzovani mi to prislo take ,vtipne a po tom po par vystriedanych polohach sa vzdy roztrhol tak na jeden sex sme museli mat dva 🙂 asi po par dnoch nas to uz prestalo bavit tak som natrafila na pharmatex , to bolo o nieco lepsie ,fungovali sme na nom asi 10 mesiacov a v pohode 🙂 potom som sa uz konecne rozhodla pre mirenu a bolo to to najlepsie co som mohla urobit -kedze brat tabletky kazdy den a nasadzovat kondomi na to uz nemam nervy 🙂 sice mam mirenu este len mesiac ale uplna spokojnost ,uz tento prvy menzes po zavedeni o polovicu slabsie krvacanie ako doteraz takze u mna jednoznacne vyhrava mirenka 🙂 🙂

zuju2
21. mar 2013

Ja mam nehormonálne teliesko Gynefix, ktoré funguje na základe vypúšťania medi. Ukotví sa do maternice, zavedenie trvá cca do 5 min, doktor mi pichol injekciu na umŕtvenie. Zakladá to vyškolený doktor. Cena 150 eur. Trvá na 5 rokov. Po mesiace som bola na kontrole, či je dobre ukotvené. Keď je dobre uchytené, netreba ho viac kontrolovať. Ja ho mám pol roka. Založil mi ho po skončení šestonedelia počas dojčenia. Inak o.k., len som mala zápal, takmi dal čípky, tak neviem, či to má vplyv. MS po 2 mesiacoch od založenia.

ludu11
23. mar 2013

ja mam 15 rokov ARIANU- bezhormonalne teliesko, je pomerne lacne, spolahlive, do hormonov by som nesla a ani mirenu. . vydržalo splahlivo 5 rokov, bez komplikacii alebo posunutia