Hysteroskopická sterilizácia - skúsenosti

evora
12. dec 2020

Ahojte, som uz na 100 % percent presvedčená pre sterilizáciu. Nasla som, ze okrem klasickej sterilizácie pod narkózou sa da urobiť aj hysteroskopická sterilizácia resp.ambulatna. Nikde sa ale neviem dopátrať, kde na SR prip.v Čechách by tento zákrok vykonávali. Mate niekde skúsenosti? Pripadne sa môžu ozvať aj zeny, ktoré podstúpili klasickú ster., budem rada ak mi napíšete vaše postrehy. Ďakujem 🙂

alenamihal
12. dec 2020

no mne to ponukol moj gynekolog ,on to robi sukromne vo Svite. Este som to nepodstupila kvoli korone,ale buduci tyzden idem za nim a chcem to riesit.Ak tak si dam potom vediet.

evora
autor
12. dec 2020

@alenamihal Ďakujem. Bola by som rada, keby mi potom das kontakt 🙂

kubkovamama
12. dec 2020

@alenamihal ahoj,od r.2015 sa vykonáva často,stačí sa popýtať u svojho gynekológa,pokiaľ to nerobí on,odporučí ti kliniku.Koch v Ba určite.Vo fakultných nemocniciach by mali tiež,napr.v Tn,dá sa zistiť aj mailom na stránke,vyhľadáva si ambulanciu.Tiez nad tym dlhšie rozmyslam,asi to do leta zabsolvujem

evora
autor
12. dec 2020

@kubkovamama Ďakujem pekne. Nebola som si istá, lebo v žiadnych dostupných cenníkoch (vrátane môjho gynekológa) som tuto možnosť nenašla. Ale skúsim sa urcite spýtať pri najbližšej prehliadke 🙂

kubkovamama
12. dec 2020

@evora cenu neviem zatiaľ ,tiež som nedopatrala, ale vraj dosť vysoká.Zo zdravotných dôvodov prepláca tuším iba Union, klasickú všetky. Ak sa ti podarí vybaviť, napíš sem ako to prebiehalo a ako si zvládla.

andusik1
19. jan 2021

Ahojte, včera som bola v Bratislave u Kocha, a tam to nerobia😡 ani mi Dr. nepovedala, kde by to mohli robit..a poisťovne nepreplácajú klasickú sterilizáciu, len ak je to na odporučenie gynekológa zo zdravotných dôvodov. Inak stojí v nemocnici 200 eur (aspoň v BA napr.Petrzalka).
Baby dajte vedieť nejaké info ak ste už boli u vašich gynekológov.

alenamihal
20. jan 2021

@andusik1 ja idem v pondelok k lekarovi,tak som zvedava co on mi povie...

andusik1
21. jan 2021

Dnes som bola u mojej Dr. A tá nevedela čo je to hystereskopicka sterilizácia vôbec. A normálna sterilizácia stoji ževraj už 300€

andusik1
21. jan 2021

Nemali ste niektorá náhodou vnutromaternicove teliesko, za aké máte skúsenosti?

evora
autor
21. jan 2021

@andusik1 Ja sa chcem teliesku vyhnúť práve kvôli zlým skúsenostiam žien okolo mňa 😕 (sestra nonstop krvácala, musela si to dat vybrať po 5 týždňoch, kamarátku to zasa tlacilo pri sedení, ďalšia mala opakované zápaly atd.) Budem rada, ak by ste dali info ktokoľvek, kto nájdete lekára, ktorý robí sterilizáciu 🙂

nikinr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikinr
7. júl 2021

@andusik1 moja dr. v BA zase vobec o sterilizacii nechce pocut, ani sa o nej bavit

andusik1
7. júl 2021

@nikinr tak je to jej názor, ale ako doktorka ma vedieť poradiť, pomôcť aj keď s tým nesúhlasí

nikinr
8. júl 2021

Baby a aj ste podstupili niektora uz tento zakrok?

kubkovamama
8. júl 2021

@nikinr tiež čakám či sa tu doplnia infošky.Moja dr.odporuca až po 40tke,neviem,jej argumenty mi prídu skôr ako osobný názor.Odradza ma vysoká cena,vôbec nekorešponduje s tým,čo majú kliniky na stránkach

elementissa
27. apr 2022

@nikinr no presne, aj moja doktorka také blaboly, žiadny reálny argument ale citové vydieranie- veď ste ešte mladá, čo ak vám toto dieťa umrie, čo ak v 40tke busete chcieť ďalšie a kraviny takéto. Inak sú asi 3 súkromné kliniky v BA, jedna je v Petržalke, Interclinic (myslím) a tam stojí sterilka 450-460€. Na vlastnú žiadosť. Len tam treba byť dlhšie, minimálne 1-2 dni sa tam aj spí. My sme to nakoniec vyriešili naopak. Na zákrok išiel manžel, za 20 minút hotovo, stálo to rovnako, 450€ tiež u súkromného urológa.

draculla
13. okt 2022

@alenamihal ahoj chcem sa opytat. Bola si na tej sterilizacii? Dik

andusik1
18. okt 2022

Bola som v Kochu, všetko ok, jazvy malé, zákrok krátky a jednu noc som tam bola.cca 700€