Je antikoncepcia účinná?

kaja74
3. sep 2023

Zdravím chcem sa spýtať či je antikoncepcia naozaj účinná ... Má sa začať užívať prvý deň menzesu a potom je 7 dni pauza? Čo sa stane ak zabudnem tabletku užiť?
Je podľa vás lepšie telesko hormonálne? Ďakujem za odpoveď

vsetkounas
3. sep 2023

@kaja74 100 percentná ochrana je proste iba abstinencia to chces počuť 😉

kaja74
autor
3. sep 2023

@vsetkounas ja sa nepýtaj na 100% ochranu

vsetkounas
3. sep 2023

@kaja74 tak ono vždy je šanca keď zabudneš tabletku ,keď máš hnačku keď máš antibiotika vtedy sa znižuje účinok antikoncepcie ale viac menej chráni .Nastuduj si leták a potom už postupovať podľa neho a keď niečo čo znižuje účinok tak sa chrániť aj inak

mici88
3. sep 2023

@kaja74 hlavne aby vás to nemýlilo. Ak aj použijete antikoncepciu tak to neznamená, že môžte ísť na plno. Poslednú dobu vidím, že ľuďom chýba veľmi sexuálna výchova a robia aj takéto chyby.

Nehovorím, že je to váš prípad len pre istotu🙂

tatianamaria
3. sep 2023

Ja poznám veľa žien, ktoré otehotneli s hormonálnou antikoncepciou. Nie je lepšie ani teliesko hormonálne.

bublinka1426
3. sep 2023

@tatianamaria najlepsie je nesexovat. to mi pride ako najucinejjsia metoda :D

janai1
3. sep 2023

@mici88 to by ma zaujímal dôvod prečo nie?

dzulli1980
3. sep 2023

Ja som fungovala na hormonálnej antikoncepcii roky, išli sme na plno a nič sa neudialo ... ale teda brala som ju poctivo ... nehovorím, môže sa stať, že žena otehotnie, zabudne tabletku, berie ATB, črevné virózy atď. ... ale za mňa je takáto forma antikoncepcie, pokiaľ je braná poctivo tak ako má, dostačujúca.
@mici88

zuzanka.zuzu
3. sep 2023

@janai1 to teda aj mňa 😀
@mici88 prezradíš prečo nie? rada sa nechám poučiť 😉

cyberk
3. sep 2023

@mici88 to pocujem prvy krat 🤣 tiez ma zaujima zdroj tvojej vymyslenej informacie

kristinka92
3. sep 2023

@mici88 to čo je za blbosť 😃 veď nato sa ta antikoncepcia užíva. vieš mechanizmus účinku HAK? asi nie

obleckodogymu
3. sep 2023

Brala som antiku 12 rokov, otehotnela som až plánovane po jej vysadení 😊takže keď ju budeš ty brat zodpovedne a pravidelne, nastudujes si aké lieky znižujú účinnosť, tak by nemal byť problem 😊

mici88
3. sep 2023

@cyberk nie je to vymyslená informácia. Antikoncepcia nie je 100% ochrana a preto sa toneodporúča. A tie ženy čo berú antikoncepciu proti neželanému tehotenstvu by nemali mať sex na plno. To naplno myslím tak, že chlap nemá ejakulovať do ženy, ale mimo. Ja zas neviem odkiaľ ľudia berú, že antikoncepcia sa užíva na to aby chlap sa mohol robiť do ženy, ale okej 🙂

mici88
3. sep 2023

@zuzanka.zuzu odpovedala som vyššie. Nebolo to myslené v zlom len viete, že sa tu radia veľa krát aj mladé baby cca o 14-16 ročné a dávať im príklad ako mať takto nezodpovedne sex je trošku zaujímavé.

belllinka
3. sep 2023

@mici88 takze ty nesexujes vobec, ano? Lebo ziadna antikoncepcia nie je predsa 100 percentna.

mici88
3. sep 2023

@belllinka 😂 ah jaj dobre prekrúcate už.

belllinka
3. sep 2023

@mici88 ved aj prerusovana suloz je nespolahliva antikoncepcia. Ci kombinacia tabletiek a prerusovanej je uz ok?

mici88
3. sep 2023

@belllinka no je to omnoho menšia šanca na otehotnenie. Tak isto ako je malá šanca, aj keď je, otehotnieť z kvapôčiek lásky. A s tabletkovou ochranou tam je úplne mizivá šanca. Mne aj mojim známim každá lekárka povedala dopredu, že antikoncepcia a ani nič nie je 100% ochrana a keďže sa tu momentálne bavíme o nej, tak som sa vyjadrila k nej. Lebo stále je väčšia šanca otehotnieť ak sa ide cez antikoncepciu úplne na plno. Ked nechcem byť tehotná tak nenechám snáď chlapa aby striekal do mňa a spoliehať sa na tabletky.

belllinka
3. sep 2023

@mici88 no ved je to tak, najistejsie bude, ak mu vyhonis

mici88
3. sep 2023

@belllinka hej také vaše. Robíš hneď zo mňa frigidnu😂🤦🏻‍♀️

mici88
3. sep 2023

@dzulli1980 veď samozrejme dá sa to. Ale radiť tu niekomu takto, že sa cez antiku môže dávať dnu nie je asi najlepšie riešenie. Sú tu aj mladé slečny, alebo niekto kto si dieťa dovoliť nemôže a potom to tak dopadne 🥴 neviem mne vždy lekárka povedala, keď som bola "slečna" , že antikoncepcia nie je 100% a je lepšie teda aspoň využívať tú prerušovanú súlož a ani žiadna moja známa to inak nerobila. Ak jednoducho to dieťa nemá byť tak netreba skúšať ani náhodu ani nič podobné. Samozrejme sú ženy, ktoré berú antikocnepciu z iných dôvodov a tam už je to pochopitelnejšie.

cyberk
4. sep 2023

@mici88 Myslim, ze tu je argumentacia zbytocna, my co mame skusenosti s antikou nastastie vieme ako funguje a preto je zbytocne ti vraviet, ze naplno mozes ist. Skus sa poradit so svojim gyn, preco to nie je 100%-na ochrana, od neho to snad skor pochopis 😅 lebo za mna je logicke, ze ked vynechavas tabletky alebo ich kombinujes s niecim atd., ze sa ich ucinnost znizuje, inak nie je problem ;)

kristinka92
4. sep 2023

@mici88 Dobre tak to tu vysvetlím ja aby bolo jasno:
Princíp HAK: veľmi jednoducho napísané- uzivas hormony v tabletke, ktoré vedu k zabráneniu dozrievaniu vajca vo vaječníkoch. Cize sa nevytvorí vajicko- nemáš ovuláciu. Keďže neni čo oplodniť, je úplne jedno kam sa chlap spraví- či dnu či inde. NIE JE ČO oplodniť. Čize ani keď idete naplno, neni čo oplodniť a teda nebude tehotenstvo. Následne z vysadenia hormónov počas 7dnovej pauzy kedy sa tabletky neberú, dôjde ku hormonálnemu spadu a anovulacnej menštruácii.
Treba iba davat pozor aby sa tabletky brali pravidelne a na niektoré stavy ktoré môžu znížiť jej vstrebanie a teda aj účinnosť- zvracanie, hnačky, antibiotika atd.
A áno samozrejme že to nie je 100% metóda- ALE TO NIE JE ŽIADNA. Ani kondom nie je 100%. Ani vnútromaternicové teliesko nie je 100%. Ani spermicidne gély nie sú 100%. Ani kombinácia HAK a prerušovanej suloze nie je 100%. Žiadna nie je 100%. Ak chceš mat na 100% istotu že neotehotnies, tak nesmieš mat sex. To je jediná 100% účinná možnosť.