Jedna vynechaná tabletka

ivetka_kamo
26. aug 2018

Ahojte, vcera večer o desiatej som zabudla užiť tabletku, dala som si ju až teraz pred chvíľou, večer si dám samozrejme ďalšiu v rovnakom čase ako zvyčajne , včera som žiaľ zabudla :/ , zatiaľ sa mi to nikdy nestalo. Beriem nový blister od štvrtka, hrozí niečo? Reálne skúsenosti, až zajtra večer budem s mojou polovičkou, ďakujem za rady, komentáre ktoré nemajú čo k téme robiť prosím do tejto diskusie nepíšte, môže sa to stať každej ;)

evittam
26. aug 2018

@ivetka_kamo Nie nič. Ja som x-krát zabudla a nikdy som si nedala 2 a tehotenstva boli len plánované.😉

bale1rinka
26. aug 2018

Ty si chránená myslím 12 hod ak zabudnes tabletku,je to určite v pribalovom letáku od tvojej antikoncepcie...

ivetka_kamo
autor
26. aug 2018

@bale1rinka mala som rozdiel 15 hodín :/ večer si dám normálne o 22:00 , možno skôr, skús o 20:00 a zajtra tak isto....

bale1rinka
26. aug 2018

@ivetka_kamo a prečítaj si pribalovy leták...

ukulela
26. aug 2018

@ivetka_kamo pribalovy letak! zalezi na tabletke. ja by som sa chranila aj inac (zvycajne sa pise, ze tyzden po vynechani odporucaju aj inu ochranu) - vzdy, ked som zabudla, som tak aj urobila. radsej kondom, ako pripadna komplikacia ...

macko1007
26. aug 2018

@ivetka_kamo ja som brala belaru do 12h max som musela užiť inak to už nemalo zmysel

ivetka_kamo
autor
26. aug 2018

@bale1rinka nemam

bale1rinka
26. aug 2018

@ivetka_kamo na internete skus nájsť,meno antikoncepcie vieš..

lalenka33
26. aug 2018

Nič nehrozí.Dalšiu vezmi normálne ako máš a normálne pokračuj dalej.Ja som nikdy nebrala tablteky presne v tú istú hodinu.Viac krát sa mi stalo,že som zabudla užiť.Kedže berieš nový blister od štvrtka tak si tesne po menštruácii čiže nehrozí nič.Najhoršie je ked zabudneš užiť tabletu v strede balenia ked by si mala mať ovuláciu.Vtedy tam riziko je.Som farm.laborantka
@ivetka_kamo

ivetka_kamo
autor
26. aug 2018

@lalenka33 dakujem veľmi pekne za odpoveď

lalenka33
26. aug 2018

@ivetka_kamo nieje začo

zuzanockamt
26. aug 2018

@lalenka33 Ale pri HAK ptedsa telo nefunguje ako pri beznom cykle...aj ta pseudomenstruacia je len z vynechania...sliznica je pri HAK stale nizka...cize pokial sa tabletka vezme az po 12 hod. ( ako je tento pripad),tak hrozi,ze hladina hormonov je uz nizka a vajicko sa uvolni...to je jedno,v ktorej faze cyklu to je

lalenka33
26. aug 2018

@zuzanockamt samozrejme,že telo nefunguje ako pri bežnom cykle,a vajíčko sa už mohlo uvolniť aj ked je to malá šanca,ved telu trvá trošku dlhšie kým si uvedomí,že ten hormon mu v tele chýba a nedostalo ho,aj MS príde až na cca 3-tí deň po vysadení hak,ale tabletku si vzala,neviem presne po akom čase kedže to presne nepíše,nepíše ani konkrétnu značku HAK,ale ked vzala chýbajúcu tabletku hned ako si to všimla a večer užije svoju dnešnú dávku a bude pokračovať normálne nemal by byť žiadny problém.Píše,že s priateľom by mala byť až zajtra večer čiže neboli spolu počas vynechania tabletky,ani dnes nebudú spolu.

ivetka_kamo
autor
26. aug 2018

@lalenka33 po 15 hodinách som vzala, beriem yadine, neboli sme spolu už od štvrtka, medzitým som mala menštruáciu, vo štvrtok som za aká brat tabletky, s tým, že teraz som dala až po 15 hodinách, večer dám v klasickom čase a zajtra tiež...

fiafia
26. aug 2018

Určite by som zvolila ďalšiu ochranu, preistotu 😉 ja som mala teraz rovnaký problém ale o celý deň neskôr ma to napadlo a tak mi poradil dr. Vraj anti je citlivá na čas tam niekedy aj pár hodín stačí a problém je na svete.

simonkazga
26. aug 2018

Paci, z pribaloveho letaku.

ivetka_kamo
autor
26. aug 2018

@simonkazga áno, toto sú pribalove letáky, ja som chcela reálne skúsenosti, dakujem

ibrunova
26. aug 2018

@ivetka_kamo ak vezmeš do 24 hodín, je to v pohode, už sa mi to tiež stalo.

ibrunova
26. aug 2018

@lalenka33 inak nemáš pravdu, najhorší je prvý týždeň užívania a tretí.. Píšu to aj v letáku.. Pokiaľ je to do 24 hodín, je to ok, ale ak viac, tak práve prvý týždeň užívania je dôležitý, lebo je to vlastme druhý týždeň cyklu a na jeho konci je ovulácia..

ivetka_kamo
autor
26. aug 2018

@ibrunova takže by to malo byť in, ja som užila do 15 hodín od zistenia, že som si ju nedala

ibrunova
26. aug 2018

@ivetka_kamo Určite áno, neboj 🍀

conspi
26. aug 2018

@ivetka_kamo chceš aj moju skúsenosť? 😂

ukulela
26. aug 2018

@ivetka_kamo to je ozaj taky velky probleem sa tyzden chranit pre istotu aj inac? kondom/ked tak aj ta prerusovana ... hadam radsej, ako sa spoliehat na to, co napisu baby na MK. ja som zabudla a vzdy som sa potom ten tyzden chranila. za ten sex mi riziko nestalo ... a teda ja viac doverujem instrukciam v pribalovom letaku, ako babam, co napisu "nic sa nestane, neboj".