Metódy antikoncepcie

cicuska9999
16. máj 2014

dobry den babeny, chcem sa spytat aku formu okrem tabletkovej antikoncepcie mate??? ci mate skusenosti aj s tym injekcnym sposobom,poprosim blizsie info....... a ci mate niektora aj tie naplaste, a ci su vlastne tie injekcne a tieto naplastove formy dobre..... dakujem

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sednaja
21. máj 2014

@kamila.k. Na jednej strane nezastávaš "svoju" metódu, na druhej strane odsudzuješ všetky ostatné, ktoré sa tvária, že sú nehormonálne (samozrejme aj hormonálne)......čiže v konečnom dôsledku predsalen zastávaš tú svoju. Ono je to aj logické, že každý uprednostňuje to, čo mu vyhovuje, ale odsudzovať iné je riadne pritiahnuté za uši. Poznám deti, ktoré vzišli z metódy, ktorú tak uznávaš, sú v nej isté obmedzenia a pochybujem, že tie ženy v nej pokračujú. Okrem toho, keď napr. kojíš, tak ti je táto metóda na 2 veci......a čo sa týka nehormonálnych metód, študuj, hoď si to do googlu, vyhodí ti tam kvantum infomácií.
Mimochodom, nechcem sa nikoho dotknúť, ale spôsob tvojho vyjadrovania mi príde ako čisto cirkevne založený. Toť, "umelo" nezábraňovať počatiu......v konečnom dôsledku aj naplánovaný sex podľa plodných/neplodných dní je umelé zabráňovanie - lebo vedome vieš, čo robíš. To už je potom jedno, či spermia skončí v tebe a zahynie, alebo skončí v kondóme a zahynie 😉
Myslím, že autorka diskusie sa pýta na nejaké metódy, má však záujem aj o konkrétne, ktoré uviedla. Jasné, že každý preferuje tú svoju, ale prečo odsudzovať tú, ktorá vyhovuje niekomu inému? Neznamená, že keď ty niečo uprednostňuješ, že s tým musí každý súhlasiť. Je pekné, že si napísala svoj názor, svoju skúsenosť, ale tá nemusí každému vyhovovať a treba nechať priestor aj iným, nemusí s tebou každý vyjadriť súhlas.*

kamila.k.
21. máj 2014

@sednaja ja nepotrebujem by som mnou kazdy suhlasil. Ale nechapem preco moj nazor niekoho dokaze iritovat? Ja pisem na zaklade vlastnych skusnosti. A samozrejme ze je to tym padom, moj subjektivny nazor.
A aj ja som byvalou uzivatelkou roznych antikoncepcii. Netusila som o prirodzenych metodach a netusila som nic o svojom cykle. Takze som sa nevyhla roznym neprijemnym alergickym reakciam a inym zdravotnym problemom, ktore som roky riesila, ale po tom, com som skoncovala napr. s HAK viacere problemy "zazracne" zmizly.
Chcela som poukazat najma na tu skutočnosť, že nenesie rizika spojene s negativnym vplyvom na zdravie. Pretoze o tom sa zial malo hovori.

k_a_j_k_a
21. máj 2014

@cicuska9999 ja doporucam pesar. jednoduche, nepchas do seba hormony, nie je to drahe, nekazi atmosferu a neopvlyvnuje to zdravotny stav. heh, asi prave preto to u nas nie je moc rozsirene. 🙂

sednaja
21. máj 2014

@kamila.k. Nemám pocit, žeby tvoj názor niekoho "iritoval". Iba hovorím, že každému môže vyhovovať niečo iné. Metódou plodných dní je žena dosť obmedzená. Nielenže vylúči pohlavný styk počas samotnej menštruácie, ale aj v dňoch ovulácie a v jej blízkom okolí. To z rôznych dôvodov nemusí každej vyhovovať. Tak isto ženy, ktoré dojčia a nemajú menštruáciu, tak si asi ťažko vypočítajú plodné dni. A myslím,že individuálnych príkladov, pri ktorých sa žena nemôže spoliehať na túto metódu je viacero. Netvrdím, že je táto metóda zlá, len by som nezatracovala iné, pretože fakt nemusí vyhovovať iným. Okrem toho ty tu stále hovoríš o hormonálnej atikoncepcii, avšak existujú aj nehormonálne, aj keď samozrejme aj tie nemusia každému vyhovovať.
Ja osobne neužívam žiadnu antikoncepciu a ešte donedávna mi to vyhovovalo. Asi tri roky sme tak frčali a druhé dieťa sme splodili ani neviem ako.....takže ja by som sa asi bála spoliehať sa čisto len na prírodu, prerušovaný styk a pod. Je však pravda, že som možno nemala dostatočné informácie - ale bála by som sa znova "riskovať".