Migrén s aurou a antikoncepcia

playka
21. okt 2016

Ahoj, chcem sa spýtať je tu niekto kto má antikoncepciu a má migren s "aurou"? Ako znášate antiku?

playka
autor
21. okt 2016

Opravíme sa: kto berie antikoncepciu a má migrénu s "aurou"

kacena4
21. okt 2016

to fakt mas odvahu tlacit do seba antikoncepciu ked mas migreny a dokonca s aurou???!!! to ti ju gynekolog nezakazal ako kontraindikaciu??!! drzim ti palceky co to spravi s tvojim organizmom neskor. ja som to neriskla a neberiem ju, mam dost problemov s migrenami... je to nezodpovedne od lekara ze ti ju predpisuje, ak si mu ich nezatajila

playka
autor
21. okt 2016

@kacena4 nezatajila ale som ju nato ani neupozornila, ešte som nezačala brať chcem ju zavolať či ju môžem brať.

petrao2
21. okt 2016

Ja beriem Daylette a nemam ziadne tazkosti,za cely rok som mala migrenu asi dvakrat.Treba konzultovat s lekarom

fokuska
21. okt 2016

Ja mam tiez diagnostikovanu migrenu s aurou a bolo mi odporucane vyhnut sa antikoncepcii. AJ kvoli tomu ze mam aj cystu a kvoli tomu tiez neodporucaju.
Neviem ake lieky beries, ja beriem pri zachvate triptany a tie sa tusim tiez nemaju kombinovat s antikoncepciou.

playka
autor
21. okt 2016

@fokuska neberiem žiadnu na migrénu, pretože mám ju 5-6x do roka.

fokuska
21. okt 2016

@playka aj ja som mala tento rok zatial len 3 zachvaty (dufam, ze to tak aj ostane klop, klop) Ale ked mas zachvat neberies nic? Ja pravidelne tiez nic neuzivam, iba v pripade zachvatu - raz mi do 10 minut presiel, bohuzial druhykrat nezabralo vobec :-/

playka
autor
21. okt 2016

@fokuska nie, nič. Rýchlo si idem ľahnúť a spať.

lovelysadie
21. okt 2016

@playka ahoj,mam migreny s aurou a skusala som asi 4 druhy antikoncepcie a vsetky mi ju zhorsovali.aura sa mi prejavuje zhruva pol hodinu pred bolestou.. zahmlene vidim a nepocujem.antikoncepcia mi to velmi zhorsovala.mala som migrenu aj 5x do mesiaca,pricom takto ju mam asi kazdy druhy mesiac.malokedy castejsie.ak najdes antikoncepciu,ktora ti nebude vadit,napis mi ;)

sardinka336
21. okt 2016

@playka vo všeobecnosti koluje taky nazor ze antikoncepcia moze migrenu zhoršovať, predpoklada sa, ze aj hormonalna prestavba počas cyklu ma vlyv na migreny.
No ja som sa dnes rano zobudila, pozerám, pozerám...do čerta v kutiku oka sa mi začalo mžikat, vlnit no uz som vedela ze je zle, ze mam auru a ja sprosta som čakala dalšu hodinu, potom zvracanie a bolest hlavy takze cele doobeda v háji ale uz mi zabral Panadol ultra rapid tak sa vraciam do ,,procesu,, fungovania.

fokuska
21. okt 2016

@playka aha, a si sledovane u neurologa kvoli tomu? Chodis do poradne? Ja mam pravidelne poradnu u neurologicky a taketo veci ohladom antikoncepcie by som urcite riesila tam a potom aj s gynekologom

sardinka336
21. okt 2016

@fokuska a ako take vyšetrenie u neurologa prebieha? posiela aj na CT či ?

janulabb
21. okt 2016

vyskúšala som x druhov antikoncepcie, každá mi migrénu zhoršovala aj zvyšovala jej frekvenciu.

fokuska
21. okt 2016

@sardinka336 ja som bola u neurologicky, ktora sa specializuje na migreny, aj vedie poradnu. Pri prvom vysetreni chcela vsetky predchadzajuce neurologicke nalezy, spravy, urobila anamnezu atd. CT som mala urobene mesiac predtym ked ma brala sanitk akvoli velkemu zachvatu, takze znovu ma neposielala. Poslala ma na EEG a ultrazvuk mozgovych ciev (robi sa cez krk). Ja som mala vsetky vysetrenia uplne negativne, nemam navaznost zachvatov na jedlo, pitie, ani cyklus. Jedine co som ja odpozorovala je psychicke vypatie a stres - ked mam take narocne obdobie, tak ptom pride zachvat.

A inak podla vysledkov, ak vyjde nieco, tak posle este na magneticku rezonanciu, pripadne da urobit endokrinologicke vysetrenie.

barborapavlikova
21. okt 2016

Ja som brala antikoncepciu kvôli úprave cyklu,no bohužiaľ mi začali migrény S aurou. Vymenila som dosť druhou A zakaždým to bolo horšie A horšie.na odporúčanie neurologicky som ju vysadila.chodila som po vyšetreniach A všetky boli O.k. Až sme sa dopatrali že je to z antikoncepcie trvalo to dlhoooo. A vtedy som mala záchvaty 6-7x mesačne A to také že som bola odpísaná. Ruky mi strpali že som nevedela že ich mám.zo začiatku som si spendlikom pichala do prstov či mi nesibe že nič necítim.nevidela som- absolútne nič. mozno skúsiť inú alternatívu ochrany.treba skúšať.drzim palce

jaq
23. okt 2016

Vraj by sa pri migrene s aurou vobec nemala brat antikoncepcia a ziadna, ze moze vyvolat porazku. Ja beriem na migrenu triptamy a antiepileptika.

jeennyv
24. okt 2016

@playka kamoska mala takú migrénu prejavila sa pri antike, tá bola jej spúšťačom a pri jej braní migréna gradovala ..prestala brat antiku hneď a je ok uz ich nemáva..antika na takýto druh migrény pôsobí este horšie....za mna to za to nestojí...