Môže zlyhať antikoncepcia?

jaja222893
14. apr 2022

Ahojte baby chcem sa opýtať, beriem už 7 mesiacov antikoncepciu. Prvý mesiac som nemala mrchu. Potom všetko pohode stále pravidelne na deň presne. 27 januára som mala posledný krát sex. Od vtedy február len 2 dni špinenie a potom žiadna mrcha nič posledné dva mesiace. Chcela som sa opýtať kvôli čomu to môže byt ? Zlyhala antika alebo je to bežne že zrazu odišla alebo hormóny, stres ? Beriem antiku Zoely. A neviem čo si mám teraz o tom myslieť. Robila som si aj test a negatívny. Ukázal by už pozitivitu aj keď beriem antiku dalej ? Naozaj som z toho na nervy. Žiadne antibiotiká som nebrala chorá som nebola ani tabletku som nevynechala. Prosím vás poraďte mi či môžem byt tehotná.
Ďakujem a pekny večer

zuzana2299
14. apr 2022

@jaja222893 keď si mala 27.1. poslednýkrát sex tak by ti teraz test určite ukázal ze si tehotná alebo nie

jaja222893
autor
14. apr 2022

@zuzana2299 aj napriek tomu že beriem antikoncepciu neovplyvní to výsledok ? Pretože neviem si to inak vysvetliť keďže do teraz na deň presne a rovno po tom 27 len dva dni špinenie a od vtedy nič. Možno len blbá náhoda ale vychádza to presne na tehotenstvo

zuzana2299
14. apr 2022

@jaja222893 nie neovplyvní. Ved by si uz mala riadne príznaky tehotenstva odvtedy🤦🏻‍♀️😅 a hlavne keď to trvá uz takto "dlho" co nejdes ku gynekológovi alebo mu aspoň nezavoláš?

jaja222893
autor
14. apr 2022

@zuzana2299 dobre tak to si ma ukludnila teda 🙏 už som mu volala tvrdí že je to normálne. Tak ale mne to normálne nepríde takže som chytila trošku paniku z toho. Takže na 100% nemôžem byt tehotná ?

zuzana2299
14. apr 2022

@jaja222893 ked ti lekár povie ze je to normálne tak ma asi pravdu nie? A ešte raz píšem, mala by si príznaky tehotenstva ktoré ocividne nemáš

babydesire
14. apr 2022

@zuzana2299 zuzi pockaj, autorka pise ze od januara poriadne nemala ms len 2cni spinenie a mame uz polku aprila..to nieje dobre..lekar by ju mal.minimalne vysetrit
@jaja222893 bud je to tehotenstvo alebo pcos alebo iny problem..rozhodne treba ist na gyn.vysetrenie

zuzana2299
14. apr 2022

@babydesire ano pravda. Ved nevieme kedy mu mohla volať. A s tym vyšetrením súhlasím

zuzana2299
14. apr 2022

@babydesire a ešte by som chcela dodať ze nepochopím ako zena ktorá ma takýto problém radšej píše na mk ako ísť ku doktorovi. Mne keby sa toto deje hneď volám a uz aj mam termín a riešim to🤦🏻‍♀️

jaja222893
autor
15. apr 2022

@babydesire Už mám termín na stredu k lekárovi na vyšetrenie. Ale môže to by tehotenstvo ? Aj napriek liekom ?

nevenka
15. apr 2022

@jaja222893 ak si mala sex naposledy v januari a teraz mas negativny tehotensky test, tak NIE, TEHOTNA NIE SI NA 100%.

janai1
15. apr 2022

Akože uvedomuješ si ze berieš HAK a nemáš menštruáciu ale krvácanie zo zníženia hormónov v tele? Neviem co tu niektoré riešia pcos... Tak evidentne ti nepasuje HAK a je to na teba príliš veľa hormónov, treba zmeniť HAK a nie riešiť tehotenstvo na ktoré je pravdepodobnosť 0,0%

fiafia
15. apr 2022

@jaja222893 presne som to riešila pred nedávnom. Čím dlhšie jem atk tým viac strácam menzes. Je to vraj normálne a veľa žien je je práve z tohto dôvodu a síce slabej alebo žiadnej mrchy. Stres som mala riadny ten mesiac takže verím ,že na pohode to nepridá 😁

janai1
15. apr 2022

@fiafia no ja úplne nechápem ten hype okolo toho nemať MS čo tu pomaly každý deň niektorá rieši na MK... Podľa mňa je to žiadaný efekt pri užívaní HAK 🤷‍♀️

janka_01
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fiafia
13. okt 2023

@julia2002 sunya