Musím sa chrániť pri vnútromaternicovom teliesku?

jessinocka
29. nov 2014

Vcers som si dala zaviest vnutromaternicove teliesko. Lekar mi po zavedeni povedal, ze sa mam pocas ovulacie chranit aj inac, to ma dost prekvapilo, aky by malo potom teliesko vyznam 🙂 stretli ste sa s tym niekto? Tie co mate nehormonalne teliesko, chranite sa aj inac? Dakujem za rady.

tanickaskorokubikova
29. nov 2014

Ja áno, mám ho prvý rok (dala som si ho hneď po pôrode) a keďže prvú kontrolu budem mať až v decembri či sa neposunulo alebo niečo tak sa do tej doby chránime ešte aj kondómom. Proste mám veľký strach že by som mohla otehotnieť.
@jessinocka

lubka1983
29. nov 2014

Ja som mala mirenu tri roky a sexovali sme stale a stale naplno bez ohladu aky je den a nic sa nestalo....minulich rokoch sa to mohlo stat ale pri teliesku Dana...a uvazujem nad mirenou aj teraz...a uz vobec sa nic neposunie ked je dobry gynekolog a nie amater....

jessinocka
autor
29. nov 2014

@lubka1983 ja mam praveze Danu, nie Mirenu
@tanickaskorokubikova ja idem na kontrolu o mesiac, do vtedy by mi to nevadilo sa chranit, to ma aj zmysel, ak by sa nahodou posunulo, ale treba sa aj potom chranit? Mozno som dr len nepochopila s tiez myslel iba tento prvy mesiac, ze sa mam chranit...

lubka1983
29. nov 2014

@jessinocka no neviem...ked sa bojis tak sa chra.ale dava sa to preto aby si nemusela uz ic ine rieit a bolo to pohodlnejsie a lacnejsia antika....ze uz nemusis napr.kupovat gumicky 🙂 pri mirene som sa nebala

tanickaskorokubikova
30. nov 2014

@jessinocka no väčšinou sa ženy nijak inak nechránia ale som proste v žiadnom prípade nechcela byť do roka po pôrode tehotná a na potrat by som nešla aj keď pri teliesku je zadarmo.... Proste keby som mohla tak aj všetky formy antikoncepcie naraz by som brala len aby k tomu nedošlo 😀 Ale teraz po roku už nebudem riešiť nič iné, jednak pôjdem na kontrolu a ak by sa aj nejakým zázrakom prihodilo bábo aj napriek teliesku hák už by to nebolo také strašné 🙂

tanusa888
13. nov 2018

Ja mám danu 2roky.Je pravda, že prvé 3 mesiace sme sa chránili aj ináč, ale potom už nie. Zatiaľ všetko ok tak dúfam, že to aj tak ostane.. 😉

helenuska123
1. jún 2021

@lubka1983 ahoj aja mam danu ..uz siedmi mesiac ...chvela by som sa len poradit ..satlo sa ty uz niekedy ze ty meskaly krami ?