Nehormonálne vnútromaternicové teliesko

alyze
18. jan 2016

Ahojte, presla som uz vsetky diskusie tu na MK ale zatial som sa nevedela rozhodnut.
Mam par otazok na zeny, ktore mali nehormonalnev vnutromaternicove teliesko:
1. Nazov telieska
2. Typ telieska ( med, striebro, zlato, tvar )
3. Cena telieska
4. Bolest pri zavadzani
5. Neziaduce ucinky
Dakujem vsetkym babam za odpovede😃

damadama
19. jan 2016

@alyze ahoj. Ja ho síce nemám, ale sestra si to dala. Názov si už nepamätám. Ona ale ešte nemá deti, nerodila, takže ju to bolelo. Zavádza lekár pri sledovaní sonom. Stálo ju to 160 eur aj so zavádzaním, ale to závisí od gynekológa, takže sa o tom všetkom ešte porozprávaj s ním. Má tuším medené teliesko, odpudzuje spermie. Teliesko zcvakne krčok maternice, krvácanie trvá asi 2 týždne, je tam drôtik=šnúrka, treba to skracovať, aby sa partner neporanil. 95% žien teliesko príjme, tie, čo nie, proste vypadne. Máš pokoj na 3 roky, jednorázová investícia a nemusíš zaťažovať pečeň tabletkami. Nežiadúce úč.by nemali byť žiadne, okrem vrastenia, ale to je extrém. Určite sa informuj a pýtaj u gynekológa, hoci aj telefonicky.

diadiadia
21. sep 2016

škoda , že sa tu nerozvinula diskusia , zaujimalo by to aj mňa. Sama mam nehormonalne teliesko , zavedene zaciatkom roka 2016. Pri hladani toho vhodného a po prieskume trhu som vtedy zistila, ze tieto telieska je skoro nemožne u nas zohnat. Teliesko, ktore mi vtedy lekar predpisal uz niekolko mesiacov nebolo na SK distribuovane a jeho distribucia bola pozastavena , lekarne mi nevedeli zohnat ani arianu. Na nete som nasla iba jedineho distributora , s ktorým som sa skontaktovala a pytala sa na ucinnost a skusenosti s týmto telieskom , kedze to je novinka a nenasla som ziadne recenzie ani skusenosti na nete a nepoznalo to viacero gynekologov, ale bola to jedina moznost si dat zaviest nehormonalne teliesko. Takze ja mam eurogine, typ ancora, med+striebro, so zavedenim cca 50eur, bolesti pri zavadzani ziadne .... neviem ci som spokojna, v poslednom case dost krvacam a mam bolesti ,takze sa chystam na kontrolu. Predtým som mala niekolko rokov mirenu, ale zial ta mi nerobila dobre ... pre nas, ktore nemozeme alebo nechceme z hocijakých dovodov hormonalnu antikoncepciu moznot a vyber na SK nie je ... niektori lekari si vraj kupuju nehormonalne telieska v cechach,s ktorými maju dobre skusenosti , maju ich v ordinacii, takze ziadne zhananie po lekarnach ... ak ma niektorá z vás "čerstve" informacie ohladne NEHORMONALNYCH telieskach , tak prosím podelte sa s nami 🙂

petra464
24. feb 2017

ahojte,som nerodička,nehormonalne teliesko Ariannu mam 1,5 roka. cenu si uz presne nepamatam,tusim okolo 100 eur.robili mi to pod narkozou kedze ako som uz spominala vyssie,som nerodicka a zavadzanie ambulantne by mohlo byt v mojom pripade bolestive...narkoza stala 50 eur a teliesko-treba sa spytat v lekarni...prve 2-3 mesiace som mala velke bolesti kym si telo zvyklo...menstruacia sa mi predlzila o 1 den,ale na zaciatku s bolestami,kdezto v mojom pripade som pred zavedenim telieska pomaly nevedela co je to menstruacia a bolesti som nikdy nemala...teliesko mam na 5 rokov. aj napriek obcasnym bolestiam by som si ho v buducnosti dala zaviest znovu... 😊

ninabr
16. feb 2021

@petra464 ahoj, takze bola si s nim spokojna? 🙂

petra464
17. feb 2021

@ninabr ahoj, jasne mam ho doteraz, ale buduci mesiac uz idem na vytiahnutie. po tom, ako si dufam ze raz odrodim, tak si ho urcite dam znovu. za mna spokojnost

ninabr
17. feb 2021

@petra464 a uz mas dieta prosim ta?

katfun
17. mar 2021

@petra464 mozem sa spytat kde ti to robili pod narkozou?

petra464
17. mar 2021

@katfun ahoj v trnave v gyncentre MUDr. Novak. akurat dnes som bola na vytiahnutie telieska😄 takisto pod narkozou👍🏻

viktoria119
17. mar 2021

Ahoj, nevieš, či sa arianna ešte predáva, ak nie, niekde mimo slovenska?

viktoria119
17. mar 2021

@petra464 náhodou ci neviete

jullietka
28. máj 2021

@viktoria119 neviem ci sa predava volne v lekarni,ale ja ju mam od marca. Objednal ju moj gynekolog,zavedenie rychlovka,bezbolestne,mam za sebou 2 porody prirodzene. Prva menstruacia trocha bolestiva,potom aj pocas ovu bolesti ale teraz uz je to v pohode. Mam na 5 rokov