Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nuvaring a jeho účinnosť

le_nka02
11. apr 2021

Krásny deň prajem,
Prosim vás, chcela by som sa poradiť a opýtať... mám 19 a antikoncepciu som nikdy predtým neužívala. Moja lekárka mi teraz predpísala nuvaring, (vraj je menej škodlivý...). Chcela by som sa vás opýtať na pocity a dojmy z týchto antikoncepčných krúžkov... Nemali ste s tým žiadne problémy či komplikácie ? Je dostatočne spoľahlivý? Pretože priateľ už dlhšie vraví o tom, že by sa chcel do mňa urobiť (a mne to neprekáža), avšak nechem pokúšať šťastie kým to nebudem mať potvrdené od iných žien, že to je v poriadku a že je to bezpečné.
Vopred vám moc ďakujem za vaše odpovede. 😊

natalienka12
12. apr 2021

@le_nka02 Mladé telo a hneď ho ideš ničiť hormónmi? Priateľ si nevie kúpiť kondóm? Poslala by som ho a hnala....ach ženy hlúpučké, keby ste vedeli, čo vám po rokoch urobia hormóny v organizme, v živote by ste to svinstvo nebrali.

sofiapp
12. apr 2021

@le_nka02 ja som ho teraz vysadila. Non stop bolesti v podbrušku od zavedenia - niečo ako menzes ale oveľa nepríjemnejšie,
+ spinenie a krvácanie. V závere som dostala z toho krúžku infekciu a teraz mám bolesti aké nechceš mať ...

@natalienka12 a je to pravda, je to pliaga. Na druhú stranu má radšej dieťa mať deti ?nie každému vyhovuje prezervatív..

natalienka12
12. apr 2021

@sofiapp akože nevyhovuje? No jasné, žiadny chlap ho nechce lebo nemá taký zážitok zo sexu ako bez neho. Ale kvôli tomu si má žena ničiť zdravie? Prípadov alergie na latex je ako šafranu.

meluela
12. apr 2021

@le_nka02 nuvaring ma velmi vysoku ucinnost (pearl index okolo 1%), vyssiu nez oralne druhy hormonalnej antikoncepcie, pretoze nehrozi ze by si si ho zabudla dat. Uvidis ako ti sadne, mne napr. hak nerobi dobre, lebo mi totalne vypne libido.

sofiapp
12. apr 2021

@natalienka12 ja napríklad nemám problém konkrétne s latexom, ale akýkoľvek prezervatív sme skúšali, a môžem povedať že toho bolo neúrekom, zakaždým som mala problémy .. a zázrakom bez prezervatívov mi nič nie je, tak nedávno sme skúsili zas a samozrejme po dlhom čase po prezervatíve znova problémy..

natalienka12
12. apr 2021

@sofiapp tak potom ano, ak mas z latexu zapaly treba zvolit iny druh.

gr3tch3n
12. apr 2021

Samozrejme,že je spoľahlivý a ak ti sadne tak aj praktický,lebo nemusíš každý deň brať tabletky a obávať sa po vracaní, hnačke... Počas sexu si ho môžeš vybrať, mimo tela môže byť nejaký čas, presne si už nepamätám koľko. Potom dobre opláchnuť a samozrejme čistými rukami vložiť späť a žiadne infekcie nehrozia. Skladuje sa v chladničke. Žiadne vedľajšie účinky ani problémy som nemala.

nikazuz
12. apr 2021

Ja som mala nuvaring roky a za mna spokojnost 🤷‍♀️ Vraj je nizkohormonalny... nemala som ziadne bolesti, menstruaciu taku normalnu. Vyhoda ze ho nezabudnes zjest ako tabletku a ked mas aj virozu (hnacky, zvracanie) tak stale ucinkuje. Po jeho vysadeni a planovani babatka som hned prvy cyklus otehotnela 😉

layla12
12. apr 2021

Ja ho používam roky bez problémov, vyberam ho len na tú týždennú pauzu.

le_nka02
autor
13. apr 2021

V poriadku, moc vám všetkým ďakujem za vaše odpovede 😊 po ich prečítaní som trošku kľudnejšia. Veľká vďaka 🤗 prajem krásny zvyšok dňa.

sszuzu8
13. apr 2021

Nechcem byť za blbú ale ako sa to presne používa?

le_nka02
autor
14. apr 2021

@sszuzu8 je to veľmi flexibilný krúžok, ktorý stlačíš medzi ukazovákom a palcom v strede a dáš si ho "ako tampon" do seba. Prvykrát sa aplikuje v cca 3.-5. deň tvojich mesiačikov, o 3 týždne ho vyberieš, zahodíš, týždeň máš "pauzu" kedy by ti mali prísť mesiačiky a o týždeň si dáš nový... A dookola. 😊😉

sszuzu8
14. apr 2021

@le_nka02 ale on si len tak vnútri pláva? Nezavadzia pri styku? 🙂

le_nka02
autor
14. apr 2021

@sszuzu8 nepláva, až taký malý nie je, ale áno, je tam uložený "len tak"... čo sa týka styku, ja osobne som ešte nezistila, nakoľko ho mám prvýkrát a od zavedenia ešte nebola možnosť vyskúšať, ale nie nemal by. Niektoré páry ho vôbec necítia, iný muži si uvedomujú že tam niečo navyše je, ale vyslovene zavadzať by nemal. V krajnom prípade, sa dá na styk vybrať a po styku ho hneď (po opláchnutí v studenej/vlažnej vode) naspäť vložiť