Otehotneli ste aj napriek vnútromaternicovému teliesku?

Ahojte mamičky ste tu niektorá ktorá ste otehotneli aj napriek teliesku? Žiadne také že moja teta, ujo, brat, suseda... Konkrétne vy vlastná skúsenosť. A ak áno tak ako ste na to prišli a kde sa stala chyba? Ja som si dala teliesko hneď po pôrode teda ho mám už takmer rok ale stále sa strašne bojím že by som mohla otehotnieť.

tanickaskorokubikova
autor
2. okt 2014

Nikto nic? Tak to sa teda nemusím báť 😀

mihula
2. okt 2014

@tanickaskorokubikova nemusiš sa bát 😀 ja nie,ale kamaratka ano,ale to si nechcela počut

simsalabim
3. okt 2014

Viem, ze toto si nechcela pocut, ale moja kolegyna otehotnela (a aj si to dietatko nechala vziat, lebo tehotenstvo bolo velmi nezelane). Ale to bolo klasicke teliesko, tzv. Dana. Nepises, ake teliesko mas na mysli, myslim, ze Mirena a pod., s obsahom hormonov, je omnoho spolahlivejsia.

tanickaskorokubikova
autor
3. okt 2014

@mihula
@simsalabim veď práve ženy takých prípadov som počula milión ale konkrétne nikdy od nikoho tak len preto 😀 A ja mám tiež nehormonálne ale keďže v žiadnom prípade nechcem teraz otehotnieť tak sa chránime ešte aj kondómom 😉

simsalabim
3. okt 2014

@tanickaskorokubikova viem, ale toto je 100% pravda...s kolegynou som to totiz riesila, ked otehotnela. Bolo to v case, ked uz od manzela isla definitivne odist, takze 3. tehotenstvo v ziadnom pripade nechcela. Doma mala uz 2 deti a potrebovala vyriesit, ako a kedy zrealizovat potrat....

tanickaskorokubikova
autor
3. okt 2014

@simsalabim takže vieš aj detaily? Čo sa stalo? posunulo sa teliesko alebo prečo?

simsalabim
3. okt 2014

@tanickaskorokubikova detaily poznam, ale moc ti nepomozem...To teliesko bolo tam, kde malo byt. Nebolo ani vypudene, ani posunute, nic. Lekar jej hovoril, ze sa to dakedy stava, ze zena otehotnie aj s telieskom, hoci objektivne by na to nemal byt dovod. Ako formu ATK ho pouzivala niekolko rokov, uz si nespominam, kolko, ale zda sa mi, ze 6? (sudim podla veku jej mladsieho syna v tom case). Ona mala pri teliesku vzdy velmi silnu menstruaciu, a potom, ked zrazu neprisla...no prisla na tehotenstvo hned. Bola z toho dost zufala, ale tehotenstvo velmi razne ukoncila, ani chvilu nezvazovala, ze by si dietatko nechala. V dalsom vztahu uz zvolila iny sposob antikoncepcie.

baryana
3. okt 2014

@tanickaskorokubikova mne sa posunulo, otehotnela som. bola to este klasicka Dana. pred rokmi.moja vtedajsia lekarka mi na kontrole povedala...."trochu sa posunula, ale vsetko je v poriadku"....
o dva mesiace uz nebolo.bola som v siestom tyzdni.

riki1
3. okt 2014

Ja som mala teliesko rok, pravidelné kontroly, všetko v poriadku až hups a o pár dní sa mi narodí miminko, takže u mňa teliesko zlyhalo 🙂

tanickaskorokubikova
autor
3. okt 2014

@baryana j nemám danu mám nejaké iné nehormonálne a ma také zarážky proti posunutiu a používame pre istotu aj kondóm ale aj tak sa bojím 😃😃 😀 a bábätko ste si nechali či nie? totiž ďalšia vec je že na potrat by som isto nešla, proste by som to nedokázala urobiť. A vraj je potom aj riziko že by mohlo bábätku niečo byť.

tanickaskorokubikova
autor
3. okt 2014

@riki1 a nedostala si MS alebo ako si na to prišla? takže sa posunulo aha, ja som ani na kontrole ešte nebola 😒 možno preto sa bojím ale idem v novembri na preventívnu tak možno sa potom ukludním.

riki1
3. okt 2014

@tanickaskorokubikova manžela niečo pichalo ,tak som išla hneď na druhý deň k dr. ,teliesko bolo kúsok vysunuté ,tak mi ho dr. vybral a že ráno pre istotu na krv a z krvi sa potvrdilo HCG zodpovedajúce 5 tt ,čiže som otehotnela ešte pred tým ako sa vysunulo ,lebo pred tým muža nič nepichalo 🙂 ,bol to šok ,keďže mám 40 a už tri deti ,ale nejak sme to predýchali a už sa miminko veľmi tešíme ,narodí sa už v utorok ,ale sekciou a počas nej si dám aj sterilizáciu ,keďže po tejto skúsenosti už žiadnej antikoncepcii neverím

tanickaskorokubikova
autor
3. okt 2014

@riki1 no aj môj mm sa minule tam na niečom "pozeral" 😖 ale tak snáď keď nie teliesko tak kondóm tomu zabráni 😀

anikag
3. okt 2014

@tanickaskorokubikova Aj ja som mala klasickú Danu bez hormónov a aj napriek tomu mam skoro 5-ročné dievčatko. Mesiac pred otehotnením som bola na sono a teliesko na svojom mieste. No o mesiac som uz bola tehotná teliesko bolo uplne mimo maternicu. A to som ho mala skoro dva roky a všetko bolo OK

tanickaskorokubikova
autor
3. okt 2014

@baryana
@riki1
@anikag baby a ako často ste chodili na kontrolu? Ja som ešte nebola ani raz, doky povedal že keď je všetko v poriadku tak nemusím. Tak ale neviem čo by nemalo byť v poriadku? akože tehu? či? 😃😃

koniarova
3. okt 2014

@tanickaskorokubikova Nestresuje preboha. Veď používate aj kondóm, tak tam je už šanca 0,00%. 😉

tanickaskorokubikova
autor
3. okt 2014

@koniarova no len ja by som sa toho kondómu rada zbavila len mam strach 😀 😀 a podľa tých príspevkov pri ňom asi radšej ostanem 😀

koniarova
3. okt 2014

@tanickaskorokubikova Ja mám to isté s ATK. Beriem ju už 4 roky a tiež mám stále strach. Mesiac čo mesiac. 😉 😉 😉 Takže viem, o čom píšeš. Ale kondóm sme teda nedávali. To mi už pripadá také "čudné". Že zbytočne jem tabletky, keď ešte aj kondón na to.

tanickaskorokubikova
autor
3. okt 2014

@koniarova ja by som tabletky zas nemohla brať to hu som už isto bola tehotná 😀 😀 😀 ja som strašne zabudliva to by isto nefungovalo u mňa 😀

anikag
3. okt 2014

@tanickaskorokubikova ja som chodila pravidelne minimalne raz za rok plus som bola raz z prace na preventivke cize za tie dva roky necele som bola na gynde asi 3 krat

tanickaskorokubikova
autor
3. okt 2014

@anikag no ja som ho dávala minulý rok V novembri na kontrole po šestonedelí spojenej s preventivkou takže idem zas teraz v novembri na preventívnu, vlastne asi aj ty len v rámci preventívnej si chodila, nie len kvôli tomu že? já som myslela že nejako častejšie nebodaj že každé dva tri mesiace alebo tak 😀

riki1
3. okt 2014

@tanickaskorokubikova ja som mala teliesko rok a chodila som na kontrolu každé 3 mesiace ,ale ja mám gyndoša na súkromnej klinike ,posledná kontrola bola cca 2 týždne pred otehotnením a všetko bolo v poriadku 🙂

tanickaskorokubikova
autor
3. okt 2014

@riki1 s bábätkom a celkovo s tehotenstvom nebol problém? Ak by som otehotnela určite by som si bábätko nechala takže ak to má zaujíma keď už by sa náhodou nejakým zázrakom zadarilo 😀

danielahamar
3. okt 2014

ja nie, ale som tu 😀 takže áno

baryana
4. okt 2014

@tanickaskorokubikova nechali. jasne. tiez by som to nevedela urobit. mne ju vyberali az v nejakom 5tom mesiaci, lebo vraj drazdila krcok maternice. a na kontrolu urcite minimalne raz do roka, aj preventivka a asi aj ci je teliesko stale spravne. ci sa neposunulo...

cica869
4. okt 2014

nechapem preco riesis take banality a pridavas si zbytocne stresy....ziadna antikoncepcia nie je 100percentna aj kondom moze prasknut aj tabletka moze zlyhat, 100% je iba sterilizacia....

tanickaskorokubikova
autor
4. okt 2014

@cica869 pre niekoho banalita pre niekoho dôležitá vec.

suge
4. okt 2014

@cica869 No pokiaľ viem, 100% antikoncepcia je iba úplná abstinencia 😉 , otehotnieť sa dá aj po sterilizácii 😒 .

cica869
4. okt 2014

@tanickaskorokubikova sama pises ze by si si male nechala keby si otehotnela tak podla mna sa zbytocne stresujes
@suge no jedine umelo sa da po sterilizacii, prirodzene urcite nie 😉

suge
4. okt 2014

@cica869 Prax hovorí niečo iné ☹ . Pearlov index sterilizácie je podľa dostupnej literatúry 0,5 -2,5. A to je viac ako 0. Ale to trochu dosť odbočujem od témy 😉.