Otehotneli ste počas užívania antikoncepcie?

12. okt 2023

stalo sa vám, že ste počas užívania HAK otehotneli? sú tu také mamičky?

maminecka266
12. okt 2023

mne osobne sa to nestalo, ale najlepsej kamaratke ano 🙈 dovtedy som tomu vobec neverila, ale tak hold, nic nie je stopercentne evidentne 😀

30ericka
12. okt 2023

mojej susedke sa to stalo

kvetinka75
12. okt 2023

nie a ani nikomu z môjho okolia

autor
12. okt 2023

ja som čítala, že i pri poctivom užívaní sa to môže stať...ale ja som kde tu zabudla vziať, alebo som už nemala tabletku...mám bolesti brucha, hnedý výtok priebežne...môže to byť čokoľvek, chystám sa k lekárovi, ale myslím aj na prípadné tehotenstvo...nebolo by to plánované pochopiteľne, ale nebolo by to nič čo by ma nepotešilo...

stvura
12. okt 2023

ja mam tretieho s uzivanim Azalie...takze ano, je to mozne. Nic som nepodcenila, nezameskala, vsetko brala ako mam (som fakt velky puntickar)...menzes som nemala takze tym som sa nemohla riadit, plus som dojcila starsiu dceru a vidis 🙂

zuza265
12. okt 2023

Stalo. Uzivala som ju na 100% spravne. Mala som vtedy vseobecne nastaveny rezim. Nebola som ani chora ani hnacky ani zvracanie ani nic co to ovplyvnuje. Bol to sok🙂 ale ten najkrajsi♥️

autor
12. okt 2023

@zuza265 @stvura dozvedeli ste sa to hned, ci ste brali hormonalnu antikoncepciu dalej, aj po otehotneni, kym ste sa to teda dozvedeli nejaky cas a nestalo sa dietatku nic, dopadlo to ok?

sheila121
12. okt 2023

Nie. Brala som ju 7 rokov poctivo a nestalo.

zuza265
12. okt 2023

@autorka mala som nejake problemy (nevedela som o tehotenstve bolo skoro na priznaky a tabletky som jedla). Povedal mi to dr na prehliadke, ked som prisla s problemom

autor
12. okt 2023

@zuza265 mna strasne boli brucho :/ vzala som si tabletku, ale aj dnes...mam strasne krce, aj tlaky v bruchu, opat vytok, uz pojdem k lekarovi, uz to trva dlho...myslela som, ze to prejde, ze sa tomuto neprijemnemu vysetreniu vyhnem, este aj poplatky su tam vysoke, ale budem musiet ist, nech viem, co mi je...

autor
12. okt 2023

prave citam, ze niekto pridal prispevok o tlaku v bruchu a ze to moze byt onkologicke 😶 skusim ist na vysetrenie co najskor

stvura
13. okt 2023

nie, nic sa nestalo, vysadila som hned ako som zistila ze som tehu (vedela som to skor ako tehotensky test ci potvrdenie od lekarky - ja neskutocne vraciam, takze hned mi to prislo divne a vedela som kolka bije), maly uz nie je maly - ma 11r. Ked si odmyslim ze je to v porovnani s mojimi dvoma detmi maly cert tak je plne v poriadku, zdravy a akcny. Ked mal pol roka som uz neriskovala a dala som si zaviest teliesko (mam uz tretie a musim povedat ze tomu sa uz povie ochrana - kedze stvrte by som uz nedala ani nahodou)

sonnenshein
13. okt 2023

Ano

katulienkax
13. okt 2023

@stvura Azalia je jednozlozkova, ja som to tu uz raz pisala, ze jednozlozkove su menej spolahlive, vrhli sa na mna, ze to nie je pravda a JE, proste ten druhy hormon v dvojzlozkovej posilnuje ochranu. Ako chapem ze niekedy sa neda brat dvojzlozkova - dojcenie, nejaka choroba ...
Este som citala, ze zeny s nadvahou mozu mat problem, ze jednoducho ta davka v antikoncepcii nestaci, alebo zeny s poruchami travenia

stvura
13. okt 2023

@katulienkax ja som plne dojcila svoju dcerku (este nejedla tuhu stravu, dojcena kazde dve hodiny takze ani vo sne by ma nenapadlo ze anti nebude ucinkovat), mala pol roka ked som zistila ze som tehotna 🙂, bohuzial nebola ina moznost v tej dobe ako brat azaliu, ale tak...mam teraz tri deti 🙂 a stacilo...sice bol plan tretie po dlhsej dobe, ale takto sa to vyriesilo za mna. Ale ako pises tak spadam aj do druhej aj tretej kategorie (aj ta nadvaha aj to travenie 🙂) - asi ta najhorsia/najlepsia trojkombinacia 🙂)

autor
13. okt 2023

@katulienkax ja beriem bellaru, ta je aka?

breznica
13. okt 2023

Brala som 12 rokov a nič. A to som občas aj zabudla a dala si v noci a podobne. Ale ja som zase až tak často nesulozila aby som sa mohla obávať nechceného tehotenstva 😄

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuza265
15. okt 2023

@julia2002 uz neprislo. Dozvedela som sa to 2 dni pred ms (pocas pauzy). Uplna nahoda ako sa to poskladalo

megleka
10. nov 2023

U nás v “rodine” jedna vraj áno ale jazdy si mysli že HAK nebrala…ja ju síce užívam pravidelne včas ..nastastie nebyvam ani chorá žeby som mala ATB a jej účinok by bol znížení no aj tqk mávam obavy aj keď “si dávame pozor”..

sense
10. nov 2023

Užívala som roky a nestalo sa mi to. Ak si myslíš ze si tehotná napriek Hák správ si test a hneď budeš vedieť na čo si. Môžeš mať aj iný zdravotný problém

majulino
10. nov 2023

Áno ja, bola som na čistenie zuba. Dala mi jednorazovú ATB vložku. Na otázku či má vplyv na antikoncepciu mi povedala, že nie. Syn má 12 rokov.
Gynekológ mi tiež potvrdil, že to nie je z toho

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
10. nov 2023

@julia2002 áno budeš, je to aj v pribalovom letaku

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz