Pharmatex gél - áno alebo nie? Vysadiť HAK áno alebo nie?

diana218
22. mar 2020

Dobrý deň, už 7 rokov užívam HAK - v celku bez porblémov, no chcela by som pauzu na pár mesiacov / možno už aj prestať užívať na trvalo, no dieťatko necheme ešte tak ďaľšie 3 roky. Kondomy nechceme určite a rozmýšlala som nad Pharmatex gélom, no niesom si istá či to bude vhodné. "Láskujeme" sa dosť často - takmer každý deň a preto som si neni istá či je to pre nás vhodné. Viem že je to dobré pre páry, ktoré niesú spolu tak často, tak sa chcem radiť tu. Tiež sa aj obávam toho čo sa stane potom aj s mojim cyklom, keďže to beriem už od mojej 18tky bez prestávky. Tiež za poslednéhu pol roka som dostala akné, čo som nikdy pred tým nemala a napadlo ma či to nemôže byť aj už tým dlhodobým užívaním HAK, keďže je to predsalen zmena hormónov, tak aj preto ju chcem vysadiť. Viem že veľa žien tu má na HAK hrozný názor, no treba pochopiť že mi nerobila nič zlé a keďže máme styk dosť často je to pre nás asi najlepšia metoda. Máte aj nejaké iné nápady čo by sa dalo užívať namiesto HAK v mojej situácii, prípadne máte skúsenosti s pharmatex gélom - nieje to moc nepríjemné potom?
Ďakujem pekne za rady 🙂

anita6666
22. mar 2020

@diana218 určite by som nevysadila...pokiaľ nemáš problémy,tak by som pokračovala...pri takejto frekvencii styku mi to nepríde vôbec rozumné a navyše,už si zvyknutá nestresovat a neriešiť roky,čo pri pharmatexe budeš musieť a to by sa mne určite nechcelo...inak ak si stále s tým istým partnerom,tak klobúk dole,neviem,či existuje na planéte chlap,s kt. By som toľké roky chcela súložiť každý deň....

janinah
22. mar 2020

Či ti hak robila alebo nerobila zle,to môžeš zistiť až po pár rokoch,možno až v tvojej 50tke,ked budeš mať zdrav. problémy s pankreasom,pečenou,cievami....ale nik to s hak nebude spájať, o tom farmafirmy odb. výskumy nerobia,samy proti sebe nepôjdu- názor môjho gyn.........ale teraz nie je čas na zmenu,vydrž pár mesiacov tak ako si.

diana218
autor
22. mar 2020

@anita6666 A nemyslíte že by sa mala teda robiť aspoň pauza an niekoľko mesiacov?
Áno je to ten istý partner, nejako to nehasne medzi nami :D

anita6666
22. mar 2020

@diana218 podľa mňa (a mojej gynekol.) Nie....pauzy sa robili pred 20-30 rokmi,keď hak bola na inej (horsej) úrovni,než dnešné preparáty

diana218
autor
22. mar 2020

@anita6666 Okay, vďaka za rady 🙂

katarinka_
24. apr 2020

Ak ti nic zle nerobi, mozno by som neprestavala. Alebo Ak, tak Len dala par mesiacov pauzu. Pozor ale aj na veci pri ktorych si clovek mysli ze nesuvisia s HAK ale moze to byt nou, ja son tak mala kopu problemov a kym mi doslo ze ona je na vine, veselo som tvrdila, ze mi sedi (migreny, mykozy, naladovost, precitlivelost, potom dokonca krcova Zila a to som mlada pomerne). Well ale ja som potom skusala Pharmatex globule a to bol des - naozaj Este nechdem dieta tak uz clovek nema Vela moznosti ako inak sa chranit Ak nechce hormony a prerusovanu suloz ktora moze sklamat. Pharmatex - clovek si musi davat Sakra pozor aby pred nim ani po nom neprisiel do styku ani Len so stopovym mnozstvom mydla... Dalej globula po zavadeni sa musi par minut roztapat tzn. Musite cakat, co nie je vo vire vasne idealne 🙂 no a cakanie nemozet napr. Vyplnit oralnym sexom Lebo ta globula ma patch aj chut :P a aby toho nebolo Malo, moj partner pri tom stracal erekciu - uplne vazne. Pouzivala som to aj s ex a bolo to ok, ale pri mojom partnerovi som tomu nemohla uverit - kedze je tam ale velmi (az prilis) mokro, to trenie nie je intenzivne. Akonahle sme to vysadili, jeho problemy zmizli. Tolko moje zazitky s nimi, ale snad ma niekto aj lepsie :D

marietta0
1. máj 2020

@diana218 Ja pouzivam Pharmatex kapsuly niekolko rokov, som velmi spokojna. 100% spolahliva uz asi 5 rokov.