Pomoc ohľadne Escapelle

allie69
27. apr 2013

Ahojte baby.Potrebujem pomoct,poradit... menzes som mala 6.4, 13teho som mala nechraneny styk. po 52 hod som uzila escapelle. v ten den som bola aj nma gynde a dr mi ju dala na recept a urobil utz. vtedy mi povedal ze budem ovulovat z laveho vajecnika tak za 1-2dni. asi tyzden som mala bolesti v podbrusku, teraz mam citlive prsia. myslite ze to je tabletkou alebo som tehu?

sluci
27. apr 2013

@allie69 môže to byť jedno aj druhé... rozhádže to celý "systém"... ale ja som bola tehotná a užila som ju skôr.... :D

allie69
autor
27. apr 2013

ach boze :( len to nie :( a mala si nejake obdobne priznaky ako ja po uziti? a ked som ju v lastne uzila 1-2 dni pred ovulaciou? lebo tu mi dr povedal kedy budem mat

srnqqa
27. apr 2013

@allie69 ahoj, ja som také nemala, iba vtedy, keď som bola teho.. Čas si dodržala, najneskôr je do 72 h, ale ak sú jeho žubrienky príliš rýchle 🤐 Escapelle ti nevyvolal menzes? Mal by.. 🙂

allie69
autor
27. apr 2013

nie zatial som menzes nedostala. ten by som mala dostat 4.5 a v ptibalovom letaku pisali ze dojde cca v tom istom case ako ma dojst,alebo skor ci neskor..a @srnqqa ty si tiez brala escapelle? a ostala si po nom tehu? ja som zufala :( a ked som ho vlastne zobrala este pred ovulaciou?

srnqqa
27. apr 2013

@allie69 Nie, to bolo inokedy, keď som ho brala, ale do týždňa som mens. mala 🙂 Myslím však, že väčší "risk" by bol, ak by si mala styk počas ovul. - ale nehovorím, stať sa môže kedykoľvek (ak ti to je určené 😉 ) Skús si urobiť test, podľa toho uvidíš - ak si v tom, test to už ukáže. Teda, ja by som nevydržala..

allie69
autor
27. apr 2013

@srnqqa jasne ze ani ja nie..test som robila v utorok i stredu, teda 23 a 24.4 a boli negativne

allie69
autor
27. apr 2013

a byvam na dedine, bola som tu v drogerii dnes ale nemali :(

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
allie69
autor
27. apr 2013

@anetkaadamko ked to potrebujes vediet je to jedno

srnqqa
27. apr 2013

@allie69 tak myslím, že si (je to) v pohode 😉

allie69
autor
27. apr 2013

@srnqqa dnes som si urobila mamatest,bola som v meste kupit, negativny...ale tak ms mam mat 4,5 ale to by snad uz ukazalo nie ked ma vsetko pobolieva?

donkacik
27. apr 2013

@allie69 pravdupovediac takmer určite neukázalo, aj keď si mala ten citlivejší (10). 7-12 dní trvá uhniezdenie vajíčka a tak by sa ti ešte nemusel stihnúť vytvoriť hcg na takej úrovni, aby ho test zachytil.

kika1111
27. apr 2013

@allie69 ukazat ti to test ešte nemusí.. skús si v pondelok zavolať k dr. či by ti nemohol zobrať krv na hcg. mne test ukázal čiarku až ked mi TO 2 týždne meškalo.. a čo som čítala o escapelle tak veľa krát zlyhala..

allie69
autor
27. apr 2013

@donkacik @kika1111 a co si o tom myslite vy,bez ohladu na vysledok testu. ked som zobrala escapelle 1-2 dni pred ovulaciou a vzhladom na tie moje pocity, podbrusko,krize prsia

kika1111
27. apr 2013

@allie69 52 hodín je dosť neskoro...myslím, že tie dve čiarky ti test časom ukáže...

donkacik
27. apr 2013

@allie69 ja som mala predmenštruačný syndróm týždeň pred menštruáciou a mávala som presne tieto príznaky. ale každá žena je iná, ktohovie. možno to je aj z tých hormónov z escapelle. všetko toto a aj tvoje (ne)tehotenstvo sú iba dohady a pravdu sa dozvieš až časom. v podstate jediné, ako ti môžme pomôcť, je utešovať ťa, že to bude ok, lebo jednoznačná a správna odpoveď momentálne nejestvuje.

allie69
autor
27. apr 2013

kika1111 takze si myslis ze som tehu aj ked som tabletku zobrala pred ovulacou?

kika1111
27. apr 2013

@allie69 ja si nemyslím vlastne nič.. no zobrala si ju 52 hodín PO, a menzes ani špinenie si nemala.. ja som ju raz užila - už veľmi dávno a asi do 4 dní som mala menzes. Tie príznaky si môžeš aj namýšlať, ale taktiež nemusíš..a testu by som takto skoro neverila.. skúsila by som požiadať o odber krvi...

allie69
autor
4. máj 2013

takze dnes mi skoncil od pondelka menzes 🙂 tak hadam je vsetko ok