Pomohla vám antikoncepcia?

katyrose
3. jún 2014

Ahojte baby. Beriem uz tretiu antikoncepciu, kvoli tomu, ze mam velke bolesti pri mestruacii. Prva a druha mi absolutne nepomohla. Ta tretia mi pomohla iba po prvom mesiaci uzivania, vtedy som nemala skoro ziadne bolesti, no po druhom mesiaci je to zase to iste ako predtym. 😒 Ide o nizko hormonalnu antikoncepciu, nakolko mam iba 21 rokov a ziadne ine problemy som nikdy nemala a mala by stacit. Ale nestaci. Moj doktor sa tomu cuduje, pretoze ziadne zmeny sa v mojom tele neodohravaju, take ake by mali pri pozivani HA. Spominal nieco, ze maternica je mäksia, ak ju beriem (to neviem na 100%, tak si to pamätam), ale u mna nic take nebolo. Preto chcem vediet Vase skusenosti, ci aj vy ste mali nejaky podobny problem, ci ste vyskusali viac druhov a nie hned prva Vam naozaj pomohla. Dakujem 😉

monicm
3. jún 2014

@katyrose a skúšala si niečo iné od bolesti pri menštruácii?či len HAK?myslím teraz nejaké babské recepty,alebo priamo lieky

katyrose
autor
4. jún 2014

@monicm Uz som vyskusala vsetky mozne lieky od bolesti. Aj mi na chvilku pomozu, ale to musim zobrat asi 4 za den, co je podla mna vela. Kupila som si aj cas z alchemilky, poradila mi to jedna znama, ale ani toto. Termoflasu si prikladam na brusko, sprchujem sa horucou vodou, aspon vtdy krce ustanu, no nie je to nic moc.

monicm
4. jún 2014

@katyrose tak potom už asi len dúfať,že spolu nájdete niečo,čo zaberie

isabella_fly
4. jún 2014

@katyrose beries v case menstruacie magnezium? viem, ze to je len mineral, ale posobi ukludnujuco na svaly, aj na maternicu, predpisuje sa vacsinou tehotnym, aby sa kludnila predcasna cinnost maternice, nie je to ziadny zazrak, ale mozno by ti to trocha uvolnit pomohlo, spolu s niecim inym... inak som este nepocula, ze by hak brana kvoli bolestivej menstruacii niekomu vobec nezaberala 😒

jul11
4. jún 2014

@katyrose ahoj,pozri tu celu diskusiu o bolestiach. https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/ukrutne-bolestiva-menstruacia/
ak sa da,ja by som sa HAK vyhybala,ma neziaduce ucinky. skus si popozerat rady v diskusii. mne velmi pomahali brusinky asi 3dni pred zacat brat vysoku davku a aj pocas tie prve dni. zensky caj vo velkom mnozstve a tabletky od bolesti ako Aulin, Nimesil,Nimesulid.

majka123500
10. jún 2014

Dobrý deň. Po 3 rokoch som vysadila HAK ( 1 rok chloe 2 roky minervu potom aidee a nedavno som brala belaru ktoré som mala z dôvodu akné. Prvý mesiac po doužívaní HAK mi menštruácia prišla presne. No teraz tento druhý mesiac mi neprišla, aby som bola presná, 5 dní mi mešká. V tom týždni ako mi mala prísť ma začalo pobolievať v podbrušku, tak som si bola istá, že mi príde. S priateľom sme mali styk len s ochranou. Spravil sa do kondomu, kondom nepraskol. mám biely hustý výtok, a sem tam ma bolí v podbrušku.Chcem sa Vás preto spýtať na Váš názor, či sa mi mohol ten cyklus nejak posunúť, Môže mi menštruáciu oddialiť aj stres?? Lebo odo dňa kedy som mala dostať menštruáciu nenormálne stresujem. Nesom tehotná????? :/ holky prosím vyjadrite sa

brumka
10. jún 2014

ahoj mne najviac pomohla yadine 🙂 kolko mesiacov si ich brala? aspon 3m treba

domisha13
25. nov 2020

@katyrose ahoj, chcela by som vedieť čo ti pomohlo alebo či máš ešte stále tie bolesti 🙂 ďakujem mám ten istý problém