Prechod na novú antikoncepciu - postup

monikab9
17. sep 2020

Ahojte. Prosím poraďte keď prechádzam z vaginalneho krúžku na normálnu tabletkovu antikoncepciu ako mám postupovať? Mám začať hneď užívať keď si krúžok vyberiem alebo počkať 7 dní a potom zobrať prvú tabletku.

veronikaszabova
17. sep 2020

@monikab9 pockaj na prvy menzes a hned v prvy den zacni uzivat tabletky.

ibrunova
17. sep 2020

Lekárka ti ako kázala?

monikab9
autor
17. sep 2020

@ibrunova no to som sa zabudla spýtať 🤦🏼‍♀️. Zmenila som to na moju žiadosť.

ibrunova
17. sep 2020

Ja by som dala normálne 7 dňovú pauzu a začala brať.

ibrunova
17. sep 2020

Ale naisto si pozri ten leták k tabletkám, kde je to presne rozpísané, všetky možné varianty. ja som to raz takto brala, mne to tak vtedy kázala.

monikab9
autor
17. sep 2020

No práveže v letáku je napísané poraďte sa so svojím lekárom 😑

ibrunova
17. sep 2020

@monikab9 Ale divím sa, že ti to nepovedala, mne vždy všetko podrobne vraví, vysvetľuje, neexistuje, že by som nevedela. Mne kázala vtedy tak, ako som ti písala vyššie.

monikab9
autor
17. sep 2020

@ibrunova super takže máš s týmto skúsenosť. No niekde som sa dočítala že buď hneď po vybraní krúžku alebo po pauze 7 daňovej. Aj preto sa pýtam.

ibrunova
17. sep 2020

@monikab9 áno, ak dáš pauzu, mala by si dostať menzes, ale môžeš začať brať aj hneď, vtedy by menzes nemal prísť, až po tých 3 týždňoch, keď doberieš celé balenie. Mne odporučila dať pauzu, aby som zachovala tých 28 dní.

monikab9
autor
17. sep 2020

@ibrunova a ešte otazovka treba prvých 7 dní použiť ešte inú formu ochráni alebo to nieje treba.

ibrunova
17. sep 2020

@monikab9 neni to potrebné.

monikab9
autor
17. sep 2020

@ibrunova ďakujem ti pekne.😉

nelca84
17. sep 2020

@monikab9 pochybujem, ze v letaku je napisane iba poradte sa so svojim lekarom... @veronikaszabova ti dobre radi, antika sa zacina uzivat vzdy v prvy den ms
Ved napis co ides uzivat

monikab9
autor
20. sep 2020

@nelca84 deylette no a fakt to tam je napísané. Veď preto sa pýtam.