Priberanie po antikoncepcii

astorka16
21. aug 2017

Ahojte žienky beriem 3mesiac HAK Dienorette a strasne som pribrala cca 6kg za 3mesiace a prsia sa mi zväcsili o cislo..je toto normalne? Doteraz som HAK nebrala...

erikabb
21. aug 2017

Pribratie na váhe aj zväčšenie poprsia môžu byť vedľajším účinkom HAK (preto sa tiež volá hormonálna, mení chod organizmu). Pokiaľ si si niečím neistá, konzultuj to s lekárom, môže ti ju vysadiť alebo zmeniť 🙂

petra9517
21. aug 2017

Ja som za pol roka pribrala 10kg, prsia o číslo väčšie, celá naliata, a ako bonus cysta na ľavom vaječníku, 10cm, ani som o nej netušila, kým sa neotocila a mňa do nemocnice ''nezaniesli'', operácia, a už HAK nikdy viac 🙂 ani keby som mala 10detiiii 🙂

astorka16
autor
21. aug 2017

No mne lekar nasadilHAK prave po operacii..mala som endometriozu..dakujem za vase prispevky..aspon viem ze je to vcelku normalka priberat po HAK aj ked sa mi to nie velmi paci 😔

danavdana
21. aug 2017

Skus zmenit znacku.
Ale podla mna to nepomoze.
Ak ju uz musis brat, tak prozte musis zmenit svoje stravovanie a vaha pojde dole

astorka16
autor
21. aug 2017

No nieco zmenit musim lebo o par mesiacov si budem pripadat ako hroch 🙈

danavdana
21. aug 2017

No, na zaciatok prestan vecer jest sacharidy - jedz len maso, alebo ryby, alebo vajicka + zeleninu. A uvidis, co to spravi.
A poriadne vela vody pi, je mozne aj to, ze telo ti kvoli hormonom vodu zadrzuje

petra9517
22. aug 2017

Ja som mala HAK Dailette, (myslím, že tak sa to vola) najsilnejšie čo je na trhu, proti priberaniu , môj gynekológ sa dušoval že mu ešte žiadna pacientka z nej nepribrala, vravím si OK, no ja som aj tak pribrala 10kg 😀

lienqa
22. aug 2017

Naozaj skús zmeniť značku ATK, ja som tak prvú dostala kombinovanú kvôli PCOS, pribrala som veľmi (12 kg), ale prikladala som to stresu zo školy, a hlavne zo stresu čo bol doma, dala som si pol roka pauzu , vo viere, že bude už pokoj, ale bolo to ešte horšie a dostala som inú značku ATK, medzi tým mi prišli na to, že moja ŠŽ nefunguje vôbec, takže teraz neviem čomu som to pribratie mohla pripisovať 🙂
atk beriem stále a môžem povedať, že sa mi podarilo schudnúť znovu tie kg a aj viac, len to nastalo až po správnom nastavení liekov na endokrinológií. A pri mojom sedavom zamestnaní som pridala oveľa viac pohybu. Vylúčila som úplne cukor, ale je pravda, že pečiva sa vzdať neviem za týždeň aspoň 3x si dám.

petra9517
22. aug 2017

Mne tie kilá zostali dva roky, až do júna tohto roku, kedy som zahajila chudnutie do svadobných šiat 😍 a musím sa pochváliť, darí sa mi 😝

niki66
22. aug 2017

Ja užívam Triquilar a vôbec som nemala pocit, že by mala ATK na moje telo nejaký zásadný vplyv- žiadne priberanie. Teraz som dokonca za mesiac schudla 4 kg, ale to už bola zásadná zmena stravy a cvičenie. Poraď sa so svojim gynekológom, či nie je možnosť brať inú ATK- predsa žiadna žena nechce bezdôvodne priberať a cítiť sa zle vo svojom tele ;)

mili_09
22. aug 2017

Ja som brala dienorette cca 9 mesiacov, musela som ju vysadit kvoli vedlajsim ucinkom (aj ked sa lekarka dusovala, ze tie problemy nie su z HAK). Pocas uzivania som nepribrala ani kilo, zato ked som ju vysadila vaha mi spadla o 10 kg a mam problem to nabrat nazad (vam sa to bude zdat, ze som hlupa, ze schudnem a chcem pribrat, ale ja som stihla dost a ked som stratila vahu, stracam sa pred ocami). Takze osobne si myslim, ze ta HAK ani nemusi byt ta zakladna pricina. Sama si povedala, ze uz mas cosibza sebou, takze vela spravi aj taky zasah ako je operacia. Skus konzultaciu s gynekologom a drzim palceky aby si problem zvladla 🙂

astorka16
autor
22. aug 2017

@mili_09 dakujem 🙂

astorka16
autor
22. aug 2017

Zienky dakujem za povzbudive slova..skusim nieco z vasich rad a neskor dam vediet ako to ide 😉

l3yla
22. aug 2017

zmeň HAk, ja tiež poznám kočku čo kvoli HAK rapídne pribrala.