Problémy s hormónmi, antikoncepcia a následné tehotenstvo. Je to možné?

tinik20
24. jún 2019

Ahojte, mam takú otázku. Stalo sa niektorej z Vás že ste mali vo vaječníku malo hormónu? Mne áno často mi meškala MS a lekárka pri vyšetreniach mi oznámila že mám vo vaječníku málo hormónov.. Veľa krát sme sa y priateľom snažili o bábätko a proste sa nedarilo. Lekárka mi dala na to antikoncepciu. Mala ste aj vy niektorá z Vás takýto problém s hormónmi a potom ste otehotneli? Veľmi by sme chceli bábo no mam strach ze nebudem môcť :(

domculik24
24. jún 2019

Nerozumiem preco ti doktorka dala antikoncepciu ak ste sa snazili o dieta? To sa mi nejak vylucuje alebo je len uz moc hodin...

tinik20
autor
25. jún 2019

@domculik24 povedala ze preto aby sa mi doplnili hormóny.

pininka1
25. jún 2019

Podla mňa ti mala dať duphaston a nie obyčajnú antikoncepciu a hlavne urobiť hormonalny profil a nie len tak od brucha.

candii
25. jún 2019

Neber antikoncepciu, keď sa snažíte o dieťa a celkovo, nerozumiem vôbec tej antikoncepcii, ja by som ju nebrala ani keby ste sa o dieťa nesnažili

hennyinnsbruck
25. jún 2019

Lekári zvyknú nasadiť antikoncepciu aby "nastartovali" vaječníky - hormóny... Ale len na nejaké 3 mes tuším.. Čítala som to tu viac x.....
Osobnu skúsenosť nemám.

Tiez som Toho názoru aby si si dala spraviť hormonálny profil a podla toho aby bola liečba nasadená

e1i
25. jún 2019

@hennyinnsbruck ja mam pocit ze hak skor utlmuje vajecniky kedze nedochádza k ovulacii. Byva vela bab ktore po uzivani hak maju skor problem mat dieta.

Hp samozrejme na mieste ale nebrala by som hak

hennyinnsbruck
25. jún 2019

@e1i áno to máš pravdu, ale ASI u niektorých báb to štartne vaječníky po dobrani.. Ktovie.. Samozrejme u každej to je inak... 😊 😊

simca06022011
25. jún 2019

Nemoze ist skor o PCO alebo nieco take.. co je to "malo hormonov vo vajecniku" ??? Omg.... takto ti to povedal lekar????
Co sa tyka antikoncepcie neviem ci to neposobi tak "stabilizacne", upravia sa hormony, kolisanie pocas mesiaca atd... ale aky to moze mat efekt neveim, 3 mesiace su malo podla mna a vysadi sa to a zase je telo rozbite kym sa spamata

e1i
25. jún 2019

@hennyinnsbruck alebo im ich utlmia hak a potom vystimuluju, ktovie

e1i
25. jún 2019

@simca06022011 nielen rozbite ale aj tam kde bolo. Vlastna skusenost. Po vysadeni rovnake problemy ako pred branim a to bolo kratkodobe branie

simca06022011
25. jún 2019

@e1i no ja som brala antiku len pol roka, predtym som ZIADNY probelm nemala, potom som ledva MS dostala, nez vyvolavacky malokedy... hormony mi to uplne rozhodilo. CIze verim.. keby som vedela, ze je to pritiahnute za vlasy, tak by som pvoedala, ze aj PCO som ziskala prave tymto sposobom...

e1i
25. jún 2019

@simca06022011 tiez mam pco a endometriozu-kt napr tiez vznika posobenim hormonov.

tinik20
autor
25. jún 2019

@pininka1 duphaston som brala niekoľko mesiacov, no bohužiaľ mi to nepomohlo :/ tak mi povedala aby som začala brať antikoncepciu aspoň na pol roka

pininka1
25. jún 2019

@tinik20 hmm, tak neviem keď ti duphaston nepomohol či ti hák pomôže, aj na hematologiu ťa mala poslať a v prvom rade na endokrinologiu, lebo oni riešia hormony