S akou antikoncepciou ste začínali a akú máte teraz?

ivanka223
7. feb 2008

Aku horm.antikoncepciu ste zacali brat ako uplne prvu, a pri akej ste skoncili??? Kolko ste ich vystriedali, kym ste nasli tu najvhodnejsiu?

martina.d.
25. jún 2008

začala som s Tri regolom - brala som ho 9 rokov, potom mi ho lekár zmenil na Janiene - čo mi nevyhovovalo, potom mi to zmenil na microgynon - ten bol super. Po pôrodoch som sa rozhodovala medzi tabletkami a telieskom, zvíťazilo teliesko - Mirena.

bambulik
25. jún 2008

tak já měla Tri regol, pak Tri quilar, ted po porodu mám cerazette

certica
25. jún 2008

od 17r. diane35 (cca 4r.) - ok, len tato HAK ma vys.davku hormonov, aj preto najviac zabera pri "liecbe" akne, potom asi 3r. marvelon - nic moc, znizoval libido + sem tam kvasinky, potom dost rokov pauza, po prvom porode - yadine (po mesiaci sustavnej bolesti hlavy som ju vysadila), nakoniec - minerva (celkom fajn, len prve 2 mesiace mimocyklove spinenie). potom nic, dalsi porod a zatial tiez nic...

mysinka
25. jún 2008

Od 16 jsem brala 5 let Mercilon... nic moc jsem na sobě nepozorovala, až když jsem ho vysadila, nehorázně se mi zvýšil sex. apetit 😀 takže mi ho ty prášky celou dobu tlumily a mě blbku to nenapadlo 😅 No a teď po porodu zatím nic a asi ani nic nezačnu... nějak jsou mi ty hormony čím dál víc proti srsti 😉

wobludka
25. jún 2008

měla jsem ukázkový cyklus, bez jakýchkoliv potíží, měsíc před začátkem sexuálního života jsem začala brát Marvelon a vysadila ho nedávno (celkem necelých 7 let). Nepociťovala jsem vůbec žádné vedlejší účinky, MS na hodinu přesná, slabá, neměla jsem problémy s pletí ani dřív, takže co to je beďár si snad ani nepamatuju :o) HA naprosto spolehlivá - nijak jsme se neomezovali a byli obezřetní jen při kombinaci s antibiotiky (na to pozor!). Cena něco málo přes 400 Kč/3 měsíce, takže takový průměr 😉 Nyní mám první cyklus po vysazení - MS, pak po týdnu cca 1 den naprosto minimální špinění, zhruba uprostřed cyklu výrazně zvýšený prolaktin (au au 😝 ), ale už to odeznívá a čekám na první ,,přirozenou" MS, po které se má vše vrátit do absolutního normálu, tak jsem zvědavá 🙂 třeba přijde až po kojení 😀 😵

mari.m
25. jún 2008

bohuzial, od nedele Jeanine, predtym Logest..

zuzkaja
14. júl 2008

ja som mala Novynette, potom chloe a teraz nuvaring - ten je naj
🙂

gucz
14. júl 2008

ja som brala asi sedem rokov Logest a bola som spokojná, tiež som mala na hodinu presne menzes, po vysadení som v pohode otehotnela

cuchre
14. júl 2008

ja som mala dva roky diane, teraz som dobrala azaliu (obdoba cerazette) a chystam sa na implanon. ale vsade baby pisu len negativne skusenosti, tak mne sa to dufam podari 🙂

rusovcanka
15. júl 2008

Ja som brala 5 rokov diane 35-bola som maximálne spokojná.Potom som ju vysadila,nasledovalo tehotenstvo,pôrod,kojenie,skúsila som cerazette,ale len 5 mesiacov-stále som mala mimocyklové špinenie a boleli ma prsia,tak som ju vysadila.Po skončení kojenia regulon,asi 10 mesiacov,ale ten mi absolútne zabíjal chuť na sex+ma často bolela hlava,takže som s ním tiež prestala a teraz som mesiac bez HAK a čakám,čo sa bude diať 😀 Neplánujem začať brať inú značku,druhé bábo by som uvítala 😉

bera
15. júl 2008

holky prosim nevite zda vzp pořád dává příspěvek na ha? nějak to nemůžu na jejich stránkách najít... 😒

marbella
15. júl 2008

ja som zacala uzivat yadine..uz druhykrat...odkedy to ale uzivam,byvam casto dost taka vyslabena,az si musim lahnut . neviem,ci je to tou antikoncepciou alebo niecim inym..
mali ste tu niektora take problemy?

luluna
23. júl 2008

ja som po pôrode začala užívať belaru(už to bude asi10 mesiacov čo ju beriem) no zdá sa mi že som kôli nej stratila všetku chut na sex ,vôbec mi nenapadlo že by to mohlo byť kôli nej no budem musiet ist ku gyn. aby mi ju vymenil inač žiadne ine vedlajšie učinky som si nevšimla ani priberanie a nič podobne

katkabg
8. nov 2010

chcem sa spitat uzivam teraz 2 den marvelon a je mi tak niak divne ako trosku zle mozu to byt vedlajsie ucinky do kym si zvyknem???Alebo uz fakt neviem...pred pol rokom som uzivala lindinete a to tiez som vidrzala len 15 dni bo tiez mi bolo niak divne...chcem sa opitat ci to je normal a mam brat dalej a cakat ze sa to upravi alebo neviem...doky mi ich predpisal bo sa mi robili cisty na vajecnikoch a tabletky maju vraj zabranit tvoreniu...uz som z toho jelen...kto poradi?

kaba71
20. feb 2012

ahoj holky, potřebuji poradit. Beru triregol, mám druhou krabičku. První byla v pohodě, ale teď při té druhé, mám vždy na konci platíčka, při té poslední řadě prášků, kolem toho 15. dne slabé krvácení (stačí jen slip vložka). minulý měsíc jsem byla na gyndě, tak jsem mu to říkala, on řekl, že je to z antibiotik, co jsem brala na angínu. Ale teď už žádné atb nemám a krvácení se objevilo opět. Nikdy mně nic triregol nedělal, a to jsem ho brala asi deset let, pak následovaly dva porody, takže přestávka od antiko asi pět let a teď toto. Je to na změnu antikonecpce, popřípadě jaké,? Díky moc za odpovědi

tinuska2011
13. mar 2012

Ahojte kocky,ktore uzivate antiku Logest mne ostal jeden blister a chcela by som ho predat(nemozem ho brat,lebo dojcim) cena 5eur 🙂

vajanka
14. mar 2012

ahojte, ja som tiez brala mercilon, aj triregol. potom som ho vysadila a v pohode otehotnela. teraz mi doktor predpísal minervu. ale uz ju nemozem brat, tak ak by niekto chcel mam este 1 balicek. na cene sa dohodneme