Skúsenosti s Mirenou

mamina34
18. jan 2014

dobry den, chcela by som sa podelit o informacie ohladne antikoncepcie mirena. po dvoch pôrodoch sme sa s manzelom rozhodli ze dalsie dieta uz neplanujeme. takze bolo potrebne najst vhodnu antikoncepciu. mam problem s so zilami, takze tabletky su vylucene. moj lekar mi oporucil mirenu. vraj je to najjemnejsia forma antikoncepcie. tak som si hladala na nete info ohladne zavedenia a skusenosti. nasla som vacsinou negativne skusenosti ako napr. velmi bolestive zavedenie telieska, vraj druhy porod, dalej odpadavanie po zavedeni, bolesti atd... napriek tomu som sa rozhodla pre mirenu. a urobila som dobre. viete ono naozaj zalezi na lekarovi, ktory vam zakrok urobi. som velmi citlia a hakliva osoba na bolest..ale moj lekar ma uistil ze to neboli. tak som sa rozhodla ze idem. velmi som sa bala. a nakoniec, absolutne nic som necitila, ziadna bolest ani pri zavadzani ani po tom.. Je to asi naozaj na lekarovi. Klobuk dolu pre panon Doktorom Kovacom z Cachtic. Je to kapacita medzi lekarmi. Nikdy som nemusela nic navyse platit, vzdy bol velmi ochotny a urstretovy. Babulky odporucam Vam ho. A ktora chceta antikoncepcne teliesko chodte k nemu, zavedenie je absolutne bez bolesti.

danocka
18. jan 2014

Dobrý večer, ja tiež rozmyšlam na Mirenu, môj doktor mi povedal, že po zavedení možem mať špinenie aj pol roka, ako to bolo u vás, aj sa tiež bojim tej bolesti a vedlajších učinkov..tiež mame 2 deti a viacej neplanuje a ja som uživala aj antikoncepciu, ale tlacit do seba hormony uz nechcem..

janinah
18. jan 2014

nebudeš ty jeho sestrička? 😀 čo jednu bolí,to druhá nemusí ani cítiť,aj keď to robia jedny ruky,každý má iný prah bolesti... o Mirene je tu siahodlhá téma,novú nie je nutné zakladať si myslím

petraxy6
18. jan 2014

@mamina34 mne osobne keď zaviedol mirenu - necítila som bolesť. tiež som čítala o bolesti a podobných bludoch. a špinila som ffurt, ja som dennodenne s vložkou chodila - krvácala, som nevedela ani kedy mám mať MS lebo som mala pocit že ju mám furt, tak pekne krásne som si ju dala vybrať a NIKDY VIAC

mamina34
autor
19. jan 2014

@danocka Ja som nemala skoro ziadne spinenie. Ono tie vedlajsie ucinky su urcite individualne, mne osobne mirena doslova sadla. Hlavne som chcela poradit zenam, ktore sa obavaju bolesti pri zavedeni telieska. toto urcite zavisi na lekarovi.

evicita
19. jan 2014

ja som po zavedeni mireny mala cca 3 mesiace menzes, a to mi ju lekar odporucil zaviest hned po sestonedeli... (neviem ci to ma nejaky suivs s tym, ze maternica mozno nebola este dobre stiahnuta, alebo to st ym suvis ziadny nema..) no proste vykrvacana na maximum po porode a po sestonedeli som krvacala znova a silno a nechcelo mi to prestat,. srasne som nadavala, ze osm sa na do dala, lekar mi vravel ze byva len spinenie do pol roka...... ale zo mna to tieklo jako blaznive, zrovna skuskove, male babo na krku a ja som uz nevladala vobec nic, do toho zapal prsnika... no proste, nakoniec mi 2 krat pichal injekciu na zastavenie krvacania.. a potom zrazu po tej druhej akoby utal, vobec nic, presiel rok a mala som tak dvakrat spinenie... a teraz ked tu citam, ze je bolestive vyberanie a niektorym zenam sa to neda ani vybrat, fu.. trosku som sa zacala bat. ale co sa tyka zavadzania, nebolelo to, az na koniec, lekar mi povedal ze musel mi tam trochu "zastipnut", aby sa to dobre ujalo.... a potom som krvacala, ze to je z toho zastipnutia... tak sa mi zdalo trosku cudne ako ukon....

tanickaskorokubikova
19. jan 2014

Ja som bola pred tyzdnom na teliesko a tiez absolutne bez bolesti 😉 co sa tyta krvacania neviem povedat lebo mi ho vkladali pocas menstruacie dnes je 10ty den ale uz v podstate skoncila, neviem ci tak dlho trvala kvoli teliesku lebo je to len druha mrcha po porode a prva tiez trvala 10dni 😉
@mamina34

lilijak
20. jan 2014

Ja som si ju dala zaviesť dnes a úplne bez bolesti absolútne som nič necítila. mne ju zavadzala doktorka na 4 deň menstruacie, tak som zvedavá ako dlho budem krvácať a špiniť ja. dufam, že sadne a budem 100% spokojná. potom dám vedieť a napíšem svoje skúsenosti.

martinkaastefanek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
m0nika71
13. sep 2014

Ja o mirene dlho uvazujem, lebo velmi silno a dlho krvacam a deti uz neplanujeme. Paci sa mi myslienka menstruaciu na cas uplne "stratit". Moja gynekologicka mi nevie povedat spatnu vazbu od pacientiek, lebo vraj je to drahe a nikto ju pre jej cenu nechce. Podla mna sa to oplati, ale toto nie je o cene...
Kocky, viete mi, prosim, s odstupom casu povedat vase skusenosti? Isli by ste do toho znovu alebo nie?
Okrem toho krvacania spoznali ste na sebe aj ine ucinky? Vaha, plet, vlasy a pod.?
Velka vdaka za infosky vopred!!!

dasenka26
4. máj 2015

O 10 dní sa práve chystám k lekarke, teším sa na Mirenu jak malé decko, po pôrode mam veľmi silnú a dlhú menštruáciu a podla skúseností viacerých známych menstruacia postupne vymizne, kamaratka nemala krámy 3,5r. Pre mna by to bolo super, ja som s krvacanim veľmi natrápila a mala som to riesit hned po pôrode.. ak mate niekto dilemu tak mi napíste koncom maja to by som uz mala Mirenu mat par týždnov 🙂

mamulienka000
4. aug 2015

@dasenka26 ahoj čakám čo napíšeš chystám sa ju kúpiť a o nejaké 2týždne založiť,díky 🙂