Teliesko Levosert

eliaska23
22. jún 2015

Ahojte, mate niekto zavedene teliesko Levosert? Ako sa citite po zavedeni? Mate nejake NU? A ake ste dostali odporucania od lekara po zavedeni co sa tyka napr cvicenia, sexu atd?

chiccco
24. jún 2019

@taaancaaa mne tiez dal norethisteron som uzivala,lebo som mu tiez volala ze mna nebavi uz 3 mesiace v kuse chodit s vlozkou,neviem ci aj to pomohlo,ale potom sa mi to nejako ustalilo,este pijem aj caje striedam alchemilku a praslicku jednu salku denne vypijem.

taaancaaa
25. jún 2019

@chiccco áno áno tie norethisteron počas užívania si vôbec nešpinila?

chiccco
25. jún 2019

@taaancaaa praveze som spinila aj pocas uzivania tych tabletiek nie stale ale obcas ano

taaancaaa
25. jún 2019

@chiccco no tak to si ma nepotešila😒na 10dni sú však?

chiccco
25. jún 2019

@taaancaaa ja som ich užívala 20 dni je tam 45 tabletiek a užíva sa 2x denne ale tiež sa užívajú podla potreby na kolko dni chces posunúť ms,to su tabletky vlastne aj na oddialenie ms,baby si to dávajú pred dovolenkou na posunutie ak im vychádza v tom čase.Ale potom po douzivani sa mi to stabilizovalo už spinim len takých 5 dní v case ms inak nič chvalabohu.

natalschen
25. jún 2019

@taaancaaa su tabletky cyclonamin alebo tak nejak sa volaju a su urcene prave na spinenie pri teliesku, uzivaju sa 10 dni, treba zacat uzivat 5 dni vopred lebo zastavuju spinenie az na 5.den, ja som ich mala uz 2x, kazdy rok na dovolenku a vzdy pomohlo, dokonca mam oo nich "kramy" coraz slabsie a menej castejsie ... zajtra si ich idem znova predpisat nech mam pokoj na dovolenke

taaancaaa
26. jún 2019

@natalschen dnes som bola u neho tiež mi predpísal tie cyclonamin no kázal mi ich brať už od dnes. Chcem počuť tvoj názor. Na dovolenku ideme 17.7.povedal mi že to mám brať teda od dnes mam to cele využívať to my vychádza do 10.7.a potom že mi predpiše norethisteron na tu dovolenku lebo sa bojím aby som tam nezačala špiniť

natalschen
27. jún 2019

@taaancaaa ja som si bola tiez dnes predpisat 😉 no mne ti nikdy takto nekombinoval s tym norethisteronom, vzdy mi kazal tak ako je v navode - 5 dni pred tym ako potrebujes zastavit spinenie/kramy, t.j. vzdy som zacala 5 dni pred dovolenkou a vyslo mi to OK. Ale viem ze tym noret.si zeny oddaluju kramy, takze to asi tak funguje. My ideme 4.jula rano, takze v sobotu to zacnem uzivat aby mi to zabralo do 3.7., s 4.7 uz by malo byt bez spinenia ... po douzivani som asi 4-5 tyzdnov nemala ziadne spinenie, takze si myslim, ze to na tu dobu ucinkuje. Sprav tak, ako ti kazal, aj ten cyclon.aj noret. by ti to mali pokryt pk celu dovolenku, este to budes mat dvojnasobne poistene😁😁😉 potom sa ozvi, ako ti to vyslo ... a zelam peknu dovolenku 🙂

misakubackova12
18. júl 2019

Caute baby ja mam asi taku skusenost s levrosertom mam ho zavedeny asi 4mesiace na zaciatku trosku spinenie potom som mala strasne silne krvacala menzes bol asi8dni a po troch mesiacoch som uz nedostala vobec zatial som spokojna dufam ze sa neda cez to otehotniet nakolko ideme s manzelom naplno🙄

denislava
18. júl 2019

@misakubackova12 sú na to viaceré názory, každopádne na 100% spoľahlivá je iba abstinencia. Poznám ženy, ktoré otehotneli aj s telieskom. 🤔

denislava
18. júl 2019

Ja mam zavedený levosert presne rok a teraz je to prvý mesiac, kedy som prestala spinit. Doteraz to bolo každý mesiac špinenie cca 12dni, potom 2 týždne nič a zasa. Teraz už 40dni nič. Snáď to tak už zostane, pevne verím. 😄

misakubackova12
18. júl 2019

🙄aha no super tak mi nic neostava len tomu doverovat🤔ale hadam to bude ok uvidim co sa bude diat pre istotu mam aj tehotensky test🙃

niky16
19. júl 2019

@taaancaaa ja som cely rok mala take,ze spinila som asi 2 tyzdne a pak chvilku nic a zas spinenie....a nalr. Vcera som opat zacala spinit trosku...asi 2 mesiace som.mala bez spinenia🤦‍♀️musim ist tiez na kontrolu tak som zvedava co povie doky

taaancaaa
27. júl 2019

@natalschen ahoj. Tak dopadla som takto. Keď som začala brať ten cyclonamin hneď po druhej tabletke mi zabral prestala som špiniť dobrala som celé balenie po dobrati som nešpinila asi tak týždeň. No týždeň pred dovolenkou som zase začala, hneď v ten deň som letela ku Dr. reku zase špinim a za týždeň odchádzame tak mi nasadil norethisteron dva krát denne a že ak by som na dovolenke stále špinila mam zvišiť dávku na 3×denne . Vôbec mi hneď nezabral celý ten týždeň pred dovolenkový som špinila. V stredu sme prišli do Turecka nervy ja stále špinila tak som si vo štvrtok dala už 3× v piatok mi to prestalo tak som si tak dala aj v sobotu aj v nedeľu. Necitila som sa vôbec dobre nafuknuta, nervózna no des. V pondelok som ich vysadila reku šak v stredu letíme naspäť domov. Tak od pondelka nič a v čera (piatok) som začala krvácať 🤦‍♀️. Mam to brať ako krámy asi však?Myslíš že som mala dobrať celé to balenie? Ale ozaj som sa necítila po nich dobre, úplne inak ako teraz keď ich neberiem. Ako som z toho už na nervy, strašne som zvedavá ako to budem mať ďalej.

taaancaaa
27. júl 2019

@chiccco prečítaj môj príspevok čo som teraz písala. Názor?

chiccco
27. júl 2019

@taaancaaa no s tym cyclonaminom skúsenosť nemám,norethisteron mam vyskusany takže ked som mala dlhý menzes zastavil mi krvácanie asi na tretí deň ale to som nemala este teliesko,aj baby ho bezne pouzivaju na oddialenie ms,potom mi ho lekar predpísal ked som stale spinila lebo už mam teliesko mirenu,ale poviem ti ani mne nezaberal a to som využívala celé balenie,spinila som aj tak,brala som 2 tabletky denne..A ked norethisteron vysadis automaticky dostanes ms tak do 5 dní je jedno ci mas mat alebo nie ms..no a teraz to mam ja tak ze spinim len tak 8 dní do mesiaca v čase ms,zacala som pit alchemilku a praslicku čaje si robím a ked náhodou spinim supnem si aj ascorutin...no dúfam ze sa mi to tiez nejako utrasie už mam teliesko pol roka presne.

taaancaaa
27. júl 2019

@chiccco myslíš že by som si mala teraz dávať ascorutin? Čo by si robila na mojom mieste.

chiccco
27. júl 2019

@taaancaaa no teraz mas asi normalne ms tak ascorutin nepomôže,počkaj ale týždeň a potom si môžeš dať 3x1 tabletku a skús aj tie čaje aspon jeden denne,praslička zastavuje krvácanie všeobecne,mne sa zda ze mne to pomáha,nespinim toľko,uz len v čase ms

taaancaaa
27. júl 2019

@chiccco no skúsim ďakujem zatiaľ za radu. Som zvedavá

niky16
27. júl 2019

@taaancaaa ja som mala tak ako keby som mala MS...7-10 dni spinenie a pak cca 2 tyzdne nic a takto sa mi to tocilo rok...po roku citim iba kedy asi tak mam mat bud ovulku alebo kramy lebo mam jemne krce...a sme tam sa mi stane,ze mam iba jemne sfarbenie....ale uz je to oproti tomu co som mala pohodka

natalschen
28. júl 2019

@taaancaaa ahoj, no mne noreth. tiez nezabral ale cyclonamin vzdy, takze ja si to vzdy "odsuvam" tym cyclonaminom, ten uzivam tak 4-5dni pred dovolenkou a odstavi mi spinenie aj kramy na dalsie 2 tyzdne vzdy. Ja som sa trochu cudovala ze tvoj dr.ti kazal cyclonamin skôr a ked uz mal "doucinkovat" ti dal noreth. - mne noreth. nezabral ... no mrzi ma ze si svoju dovcu neuzila 😑 mne zase ten cyclon. zabral - kramy mi dosli vcera 10 dni po dovolenke. Kazdy dr. sa na to pozera inak a ak su to este k tomu chlapi, ze si to nevyskusaju na sebe, tak vychadzahu len z teorie, ale zenske telo je ine, kazde zareaguje inak .... inak aj mne pri noreth.bolo zle a pri cyclon. vobec nie, takze to vzdy riesim takto.

natalschen
28. júl 2019

@taaancaaa inak este jedna moja skusenost - tu na koniku som citala ze babam viac ako ascorutin pomohol na spinenie vitamin C praskovy z DM drogerie, tak som to aj ja skusila, lebo mne ten ascor.tiez moc nezaberal ani 3x2 tabletky, este som k tomu vypila aj 2 citrony denne, ale ten vitamin mi po tyzdni fakt zastavil to spinenie .... na kramy to vplyv nemalo, ale spinenie mi zastavilo. Ale davam si nie jednu odmerku denne, ale 3x odmerku denne - tak ako to pisala ta baba na koniku

chiccco
28. júl 2019

@natalschen a ako vyzerá prosim ta ten vitamín c môžeš mi ho odfotit prosim ta,asi by som vyskúšala namiesto ascorutinu

natalschen
28. júl 2019

@chiccco stoji cca. 3 eura (ak si pamatam - uz ho mam dlho lebo vydrzi asi 3 mesiace), je tam malinka odmerka a davkovanie mam 3x odmerka ako ta kočka na koniku poradila (rano, poobede, vecer ) a aj napriej tomu ze ma byt 1 odmerka, nic mi nie je, praveze na mnohe choroby maju zvysene davky C-cka dobry vplyv. Mne to pomohlo viac ako ascorutin s citronom dokopy 😀

chiccco
28. júl 2019

@natalschen ďakujem kúpim si aj ja

taaancaaa
29. júl 2019

@natalschen ďakujem za radu určite si ho pôjdem kúpiť. Vieš čo nervy od piatku krvacam a tak že mi slipka nestačí musím mať veľkú. 😤

natalschen
29. júl 2019

@taaancaaa tak to mas asi normalne kramy ... ja mam tak ze 2-3 mesiace mam "kramy" len slabe spinenie 3 az 4 dni a staci mi jedna slipova na cely den ale po cca.3 mesiacoch mam kramy aj so slabymi bolestami a krvacanim ale neporovnatelne slabsimi ako predtym ( to som musela menit najvacsi tampon kazdu polhodku a bola som 3 dni na tabletkach ☹). Na kramy tie akoze "normalne" mi to nepomoze ale uplne mi to zastavilo to spinenie medzi ...

natalschen
29. júl 2019

@taaancaaa inak tie moje "silnejsie " kramy znamenaju ze mi staci jedna, max.2 normalne ultra tenke vlozky na den a noc a trvaju tak 4 dni. Asi sa musi ta sliznica raz za par mesiacov viac ocistit z toho, co sa tam nazbera, ja nepatrim k tym stastnym zenam, ktorym to vymizne uplne, ale aj tak je to pre mba obrovske vykupenie

denislava
29. júl 2019

Ja mam zavedené teliesko rok, teraz som 50dni konečne bez akéhokoľvek špinenia, ci krvácania. Inak celý rok som 2 týždne nič, potom som 2 týždne spinila.. Úplne slabé hnedé špinenie, max na 1tamponik denne, ozaj nič moc. Momentálne som úplne bez. Sem tam poboli podbruško, inak nič.

niky16
31. júl 2019

@denislava uplne rovnako ako ja👍👍tak snad uz tie zvysne 4 roky budeme mat pokoj😂😂😂