Teliesko Levosert

eliaska23
22. jún 2015

Ahojte, mate niekto zavedene teliesko Levosert? Ako sa citite po zavedeni? Mate nejake NU? A ake ste dostali odporucania od lekara po zavedeni co sa tyka napr cvicenia, sexu atd?

denislava
31. júl 2019

@niky16 to dúfam. 🙏🙏🙏

taaancaaa
2. sep 2019

@denislava
@natalschen
@chiccco Ach baby, ja som už zúfalá dnes je to 11nasty deň čo mám krámy týždeň som krvacala potom už len špinila a dnes som opäť začala krvácať ako prvý deň keď dostanem ms. 😤 Je to normálne?! Strašne som zvedavá do kedy zas budem a do kedy a koľko budem "čistá" ako nebaví ma totok už. Dala som si to zaviesť hlavne kôli ms. A je to ešte horšie keď musím stále behať s vložkou tento mesiac to už bude pol roka čo mám teliesko zavedené

natalschen
2. sep 2019

@taaancaaa mne sa to upravilo az po 11-12 mesiacoch, ale v tom druhom polroku to uz bolo kazdym mesiacom vyrazne lepsie. Ta maternica sa musi akoby "uplne vycistit" a znizit vysku sliznice no a u mna to trvalo rok. Uzivas zvysene davky c-vitaminu? A uzivala si cyclonamin? To predpisuju dr. na upravu tychto problemov.

taaancaaa
2. sep 2019

@natalschen áno začala som minulý týždeň užívať ten vitamín čo si odporúčila z dm. Áno aj ten cyclonamine som užívala šak pred tou dovolenkou a potom aj norethisteron. Či aj z toho sa ťa maternica nevie spamätať alebo ja už neviem. Ale si ma trochu uspokojila keď to aj tebe dlhšie trvalo

natalschen
2. sep 2019

@taaancaaa ja som sa tiez cudovala ked som citala niektore prispevky, ze sa im to upravilo do 6 mesiacov. Myslela som si ze mne nefunguje dobre alebo co, ale ked som videla ze v tej druhej polke roka sa to kazdym mesiacom zlepsovalo, tak som si povedala ze to este vyskusam do konca roka a oplatilo sa, naozaj kazde telo reaguje inak ... ja mam napr.aj kramy, vacsina zien nema, ja mavam. Nie kazdy mesiac, ale mavam , a aj tak v porovnani s tym co som mavala pred telieskom je to v pohode ... inak vsimla som si na sebe ze v zimnom obdobi to mam lepsie (slabsie a aj menej caste kramy) a v letnom obdobi horsie - asi tk bude tym teplom lebo teplo podporuje a chlad naopak minimalizuje krvacanie akekolvek). A odkedy uzivam to c-cko z dm tak naozaj uz spinenie "medzi" nemam, iba kramy ...a este nieco som si odsledovala - ked uzivam ATB, tak po nich sa mi zase pusti spinenie a aj riadne kramy, ako keby tie lieky znizili ucinok toho hormonu v teliesku a ten tyzden mi sliznica rastie ako normalne a po douzivani ATB zase zaucinkuje a vycisti sa. Neuzivas nahodou nejake lieky? Viem ze to znie divne ale mam to vzdy po ATB.

denislava
2. sep 2019

@taaancaaa ja uz tieto stavy neriešim. 🙈 Dva mesiace som nespinila, úplne nič a na dovolenke som začala, ako naschvál a už to trvá 3tyzden. Nie je to silné, najskôr to bolo hnedé špinenie, teraz ružové. Je to len trocha, na 1 až 2 tamponiky denne. Nič hrozné, ale otravuje to. Ale uz sa nad tým nepozastavujem. Asi s tým nič neurobím. Každopádne nabudúce si už nedám levosert, ale mirenu, pri nej som tieto starosti nemala.

taaancaaa
2. sep 2019

@natalschen nie ATB a ani žiadne lieky neberiem.
@denislava ja mam mirenu. Kedy ti zavádzali teliesko? Ja tampóny nepoužívam tiež nemám to špinenie a krvácanie nejak silné na jednu max dve slipky denne. No len tie prve dva dni ms na normalnu

denislava
2. sep 2019

@taaancaaa teliesko mam uz rok aj 4mesiace zavedené. Ja som vložky nikdy neoblubovala, tak preto radšej tampóny. Ja práveže nemám menštruáciu, len slabé špinenie.

chiccco
2. sep 2019

@taaancaaa no ja som do pol roka od zavedenia stale spinila krvacala na striedačku,ale teraz je to presne 7 mesiacov a nespinim vôbec,uz len 5 dní v case ms,som spokojná,len neviem ale sa mi zdá ze som pribrala trochu,teda neviem ci je príčinou mirena,alebo to ide už vekom mam 44.

taaancaaa
4. sep 2019

@natalschen
@denislava
@chiccco baby a už keď je ten sex aj počas toho špinenia alebo celkovo fungujete naplno?

chiccco
4. sep 2019

@taaancaaa áno nedáva si pozor,nikdy sa nic nestalo a to mam uz tretiu mirenu

denislava
4. sep 2019

@taaancaaa my fungujeme aj počas špinenia, vôbec to neprekáža, ale nie naplno. 🙈🙈🙈 Manžel sa bojí ako čert kríža, žeby sme kúpili tretie. 😂😂😂

taaancaaa
5. sep 2019

@chiccco
@denislava veď toto môj "nadáva" že šak ti to malo zastaviť a stále špinim alebo krvacam. Mne sa to večer vždy zastaví po sprche, neviem či už telo cíti že som v kľude vyložene nohy... Tiež ideme na plno.

taaancaaa
12. sep 2019

@denislava
@niky16
@natalschen
@chiccco baby opäť ja sa hlásim. Už som ozaj zúfalá 😔konečne som skoro týždeň nešpinila nič v utorok som začala chodiť do fitka, a od utorku špinim, môže to mať vpliv aj na to namáhanie však? Či? Tento mesiac je presne pol roka čo mám teliesko zavedené. Dám mu asi ešte dva mesiace a pôjdem ku doktorovi nech sa vyjadrí, alebo ozaj čakať do toho marca čo bude rok?

denislava
12. sep 2019

@taaancaaa Ja som tiež začala pred týždňom špiniť, potom sa pridali bolesti brucha a nakoniec aj krvácanie. Isla som k dr a ten zistil 4cm cystu na jednom vaječníku, pravdepodobne spôsobenu hormonalnymi zmenami z dôvodu telieska. O týždeň kontrolný ultrazvuk. Ak nezmizne, teliesko musím ísť von.😒 Takže, ak sa ti zdá, že je to zle, ver, že to môže byť ešte horšie. Takže vydrrrrrrrz. 🙂 🙏

taaancaaa
12. sep 2019

@denislava som inak nafuknuta ako balón 🙄😪brucho ako v piatom mesiaci tehotenstva🙈

bernadett222
15. sep 2019

Ahojte. MATE niektora taku skusenost levosertom? Mam zavedenu uz 3 tyzden. Dojcim maly ma 6 mesiacov stale spinim od zavedenia .Ako vidim je to normalne ako pisete bola som si to skontrolovat ci vsetko je poriadku. Lekar ze hej ale vypisal mi duphaston kvoli spineniuu. Povedal ze popri tom mozem dojcitt. Ze krvacanie by mal prestat do 2 tyzdnov len sa chcem spytat je tu medzi nami niekto kto dojci a ma tiez vypisany ten duphaston?

nini1010
18. sep 2019

Ahojte,mam zavedeny od vcera Levosert a uvedomila som si ze som bola taka v strese od zavadzania,ze som sa zabudla aj pospytovat veci,ktore ma zaujimaju.Vedeli by ste mi odpovedat?
-je to hormonalna antikoncepcia alebo zabranuje pocatiu iba mechanicky?
-je spolahliva ako tabletky?citala som o nejakych pripadoch otehotnenia s telieskom,tak sa teraz hrozne bojim.Mam 2 krasne deticky a to uplne staci 😊
-v noci mamstrasne zduvalo,tak este nikdy nie.Moze to byt z toho?
-co ak by sa mi teliesko pohlo a nezistim to.Mozem otehotniet?
Dakujem

bernadett222
18. sep 2019

Ahoj. Levosert je hormonalna antikoncepcia. Je zee vraj taka ista spolahliva ak tbletky ano. Aj mna vela krat zduva. Aj ja mam levosert zavedeny uz 4 tyzden. Po mesiaci by si to mala dat skontrolovat po menstruacii by si mala zajst gyndosovi skontrolovat ci vsetko je ok a na spravnom mieste.

nini1010
18. sep 2019

@bernadett222 dakujem 😊

hanacko043
29. sep 2019

Ahojte prosím vás kedy ste mali s mužom prvý krát sex po zavedení? Čakali ste týždeň alebo len pár dní?

taaancaaa
29. sep 2019

@hanacko043 ahoj hneď na tretí deň a na plno 😉

hanacko043
29. sep 2019

@taaancaaa nemali ste potom žiadne komplikácie? Lebo mne doktorka povedala že mám čakať 2 týždne a pre nás je to strašné dlho 😁

taaancaaa
29. sep 2019

@hanacko043 absolútne žiadne komplikácie neboli, mne keď to Dr. Zaviedol hneď mi povedal že a od teraz môžete fungovať hneď to účinkuje, musíš sa ty na to cítiť či to dáš, či nemáš nejaké bolesti po zavedení a tak... Ja som sa toho strašne bála keď sme išli prvý krát nato po zavedení, ako keby som bola panna 🙈ale pohoda. Čo si si dala? Aké teliesko? Ja mam Mirenu už pol roka a špinim stále, v čase MS krvacam minimum no po špinim... Baby tu v tejto skupine mi dosť dali, hlavne to nech sa nevzdávam a nech vydržím, že to špinenie prejde. Tak budem ešte trpezlivá a počkám do toho marca čo bude rok čo ju mam

hanacko043
29. sep 2019

@taaancaaa ja som si dala Levosert mám ho zatiaľ len 4 dní a úplne v pohode ako keby som ho ani nemala nič ma nebolí ani nešpinim tak uvidím ako to bude ďalej tiež sa bojím toho krvácania 🤔😣

adrianalo
23. okt 2019

ahojte, ja som si dala zaviest Levosert pred rokom... predtym som mala Mirenu, mala som ju 5 rokov, ale nalievalo ma, pribrala som, tak som sa rozhodla ze vyskusam zmenu aj ked je to prakticky to iste len lacnejsie, a vraj aj to teliesko Levosertove je take makksie, mi hovorila znama ze s Mirenou sa moze stat ze prepichnu maternicu.. 3 mesaice som spinila a teraz uz to mam dobre, som spokojna, odporucam 🙂 o 5 rokov to vidim tiez na ten Levosert, ak sa teda nic nezmeni...

taaancaaa
30. nov 2019

Baby moje, ja a moja nešťastná "šťastná" mirena 8smi mesiac ju mam a stala špinim aj počas nekramovch dní. MS som mala vždy silné, čo som rada že už to nemám.ale toto ma naozaj že unavuje😪

chiccco
1. dec 2019

@taaancaaa ja ju mam od 1.2 a spinila som nonstop skoro pol roka akože boli také dni ze pár dni nic,ale potom zase...no a teraz konecne už druhy mesiac ani nemam ms uplne ze 2 mesiace čisto normalne som šťastná,skús este vydržať chvíľu a ked tak po novom roku chod k lekárovi vraj su na to akési lieky.

hanacko043
8. dec 2019

Ahojte prosím Vás mate pri levoserte silný výtok lebo ja mám už tento problém asi týždeň a neviem či je to normálne alebo sa mám obrátiť na svoju doktorku . Vďaka za odpoveď 😊

bernadett222
4. jan 2020

Ahojte. Mali ste uz niektora take ze brali ste ATB AKY TO MA VPLYV NA TELIESKO? UCINKUJE TAK ISTO alebo ste sa chranili pri styku este? Dakujem za odpoved.