Tri Regol a posunutie menzesu

laskulinka
17. júl 2016

Čaute baby, prosím, pomôžte. Onedlho odchádzame na dovolenku a potrebovala by som posunúť menštruáciu. Užívam antikoncepciu TRI REGOL. Čítala som rôzne diskusie, niekde písali, že sa to pri tejto antikoncepcii nedá, inde, že dá. Ako to teda je? Zajtra užijem poslednú tabletku a mala by nastať pauza... Menštruáciu obvykle dostanem až na tretí - štvrtý deň pauzy. Prosím poraďte, ako by som si mohla oddialiť menštruáciu, pretože tampón v mori a aquaparku mi nepríde ako 100% spoľahlivé riešenie. Za každú radu veľmi pekne ďakujem 🙂

butterfly333
18. júl 2016

@laskulinka na to su dobrá tabl,norethisteron predpisuje to gyn.

bambulka712
18. júl 2016

@laskulinka ja som ich brala asi pred 10timi rokmi ale boli tak, že nebola pauza ale v dobe "menštruácie" som brala (myslím červené) tabletky. Keď som sa vydávala, mala som brať práve tieto červené (a tým pádom krvácať) no dr mi povedala, že ich kľudne môžem vynechať. A tak som po tabletke č. 21 začala rovno brať č. 1 z nového balenia. No skús zavolať doktorke, možno Ti povie že to čo Ti radím ja je hlúposť. Avšak podľa mňa, nakoľko krvácanie pri braní tabletiek nemá význam (nie je tam žiadne neoplodnené vajíčko, čo by sa odplavilo), tak by to nemal b&ť žiaden problém.

kengurica
18. júl 2016

Ako pise bambulka712. Neber tie cervene, co sa beru cez "pauzu", tie neobsahuju hormony, su to len take "lentilky". Zacni brat rovno dalsi blister a menzes nepride. Je mozne ze dalsi cyklus budes mat mozno trosku rozhadzany (nemusi byt). Pri klasickych tabletkach (kde je 21ks rovnakych a 7 dni sa neberie nic) sa to robi tak, ze sa beru v kuse, kazdy den aj niekolko mesiacov bez pauzy) . Ja mam sice na hormonalnu antikoncepciu svoj nazor, neberiem ju, ale v oktobri nas caka "dovolenka snov" a tiez mi to akosi vychadza pocas nej :( ...tak uvazujem, co je mensie zlo. Ci Norethisteron, alebo zacat brat tabletky (nejake " nizkohormonove") mesiac predtym a zobrat dalsie balenie bez pauzy, aby ms neprisla....Predsalen - riesit tampony v Afrike....nic moc.....

laskulinka
autor
19. júl 2016

No teraz neviem, či ja som blbá, alebo môj lekár, ale ja počas "pauzy" neberiem žiadne tabletky z nich :D každopádne, ďakujem veľmi pekne za rady 🙂

bambulka712
19. júl 2016

@laskulinka sú také kde je 21 ks (čo máš asi Ty) a sú aj 28 ks, no tých 7 čo tam je na viac je len pre to aby sa nezabudlo na tabletky. A za tie roky čo ich už neberiem sa mohlo zmeniť balenie 🙂 Akurát sme sa pred pár dňami bavili s kolegyňou o nejakej relácií, kde dr rozprával, že v niektorých krajinách je bežné, keď žena berie tabletky bez pauzy na krvácanie aj niekoľko rokov, Jednoducho skončí jedno balenie a začne nové.

moni244
19. júl 2016

@laskulinka ja som sice mala inu antikoncepciu a vzdy, ked mala byt pauza, tak som zacala brat nove balenie bez pauzy, takto som fungovala cele leto, po lete cyklus nabehol normalne

laskulinka
autor
19. júl 2016

Okej, ďakujem pekne baby, pomohli ste mi 🙂

kengurica
19. júl 2016

@laskulinka ....jeej, tak ja som si zmylila Triregol (21tbl) s Triquilarom - tam bolo tusim 28tbl, a tych 7 bolo tych bezhormonovych ;) .....som ta zmiatla. Ale uz vies 🙂

laskulinka
autor
19. júl 2016

Nevadí, máš pravdu, aspoň som múdrejšia 😁 diki moc 🙂 nakoniec som dostala ten norethisteron tak uvidíme, čo bude..