Užila som escapelle

myskacici
27. máj 2013

Ahojte žienky. Piatok 25.5.2013 som mala chránený styk so svojïm partnerom a ochrana zlyhala. (Praskol prezervatív) Hned sobotu ráno som užila escapelle. No nie preto, žeby som nebola na dieťatko pripravená. Mám 24, pracujem priateľ má 34, taktiež pracuje, dá sa povedať ze sme zabezpecení, máme byt, vziať sa chceme tak či tak, takže nebolo by to pre nás nič strasné, skor príjemné. Az na to, keby moj zdravotný stav bol lepsí. Chodievam na hematologiu mam tazku anemiu, velmi zlu zrazanlivost krvi, nizky obsah zeleza a ine problemy s krvou. Na nedavnom vysetrení mi lekar povedal ze sa mi tie problemy zhorsili a nebola by najvhodnejsia chvila otehotniet. Z toho dovodu somuzilla tabletku po a niesom si ista ci som spravila dobre. Neviem ani, co by bolo horsie pre mna. Byt alebo nebyt tehotna. Navyse nehoda sa stala, ked so
m mala plodne dni.
Mate niektora podobnu skusenost?

linda20111
27. máj 2013

@myskacici ahoj, ja som nemala take problemy, ale bola som po operacii nosa a brala lieky od bolesti a na urychlenie hojenia tak preto sme prelozili robenie babatka o par tyzdnov neskor 🙂 lieky a choroba mozu ovplyvnit vyvoj plodu takze dobre si urobila. ked budes zdrava tak vtedy sa do toho pustite, aby bolo babo zdrave a tehotenstvo prebiehalo bez problemov. drzim palce.

lenulikus
27. máj 2013

Sama si sa rozhodla,ze teraz nechces byt tehotna a preto si uzila tabletku. Pises,ze mas dost vazne zdravotne problemy, preto je podla mojho nazoru aj vhodnejsie a bezpecnejsie (ako pre teba, tak aj pre buduce babo) aby si bola pod dohladom lekarov pred aj pocas planovaneho tehotenstva 🙂
A koniec koncov, aj ked si mala plodne dni, aj ked ochrana zlyhala - tehotnou by si ostat nemusela (hoci nic nie je 100%ne, je to take.... bud - alebo..)
Myslim,ze si spravila dobre,ze si vzala tabletku a ked si uz s partnerom budete na cistom,ze chcete mat rodinku, tak sa predtym porad s lekarmi. Drzim palec 😉

dorothy77
27. máj 2013

@myskacici urobila si dobre, netráp sa 🙂

henikav
27. máj 2013

@myskacici netrap sa nad tym, urobila si dobre, musis sa dat do poriadku a na babatku zapracovat vtedy ked budes na tom zdravotne lepsie. Ved keby si v porodnici vykrvacala nebola by to ziadna vyhra, co by bolo s babatkom, co by bolo s manzelom?? To ani nehovorim o tom ze si mlada na to aby si takto riskovala zivot. Ja som taketo problemy pred porodom nemala a napriek tomu som takmer vykrvacala a nijako to nevedeli zastavit. Tak sa uz nad tym nezamyslaj, rob vsetko preto aby sa ti zdravotny stav zlepsil, babatko moze prist hned potom 😉 Drzim palceky aby to bolo teda co najskor a bez komplikacii 🙂

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenullla
27. máj 2013

@myskacici ahoj, myslim, ze by si sa nemala trapit. Podla mna si spravila dobre. Pokial nie si po zdravotnej stranke v poriadku, tehotenstvo by som odlozila, kym nebudes zdrava 🙂 Ja som raz uzila tabletku "po" , tiez zlyhala ochrana, no v tej dobe sme sa este necitli na dietatko. Teraz mam 2 krasne deticky 🙂 Takze nic si nevycitaj a zelam skore uzdravenie 😉