Vnútromaternicové teliesko a tehotenstvo

karin1504
13. dec 2020

Ahojte, sú tu nejaké žienky ktoré ostali tehotné s vnutromaternicovým telieskom (daná)? Aké boli príznaky?
Ja mam danú zavedenú už vyše dva roky, posledny mesiac sa niečo somnou deje, najprv silné bolesti v podbrušku, zvláštne chute, bolesť prsníkov... nikdy
sa somnou také nedialo za tie dva roky, mam slabe bolesti v podbrušku ako pred očakávanou menštruáciou ale mam len taky slabý ružový vytok už 3 dní. Dnes som si skúsila urobiť teh.test a vyšiel negatívny. V piatok som objednaná na gyndu. Možno sa len veľmi skúmam a namyslam si 😀🤷‍♀️

monykam
13. dec 2020

ja ho nemám, ale už som počula viackrát že to je možné , že to nie je 100 % né,dokonca ma od neho odhovárala aj gynekologička

karin1504
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aknamorka22
13. dec 2020

Ja poznám prípad ked žena otehotnela tesne po vložení a nakoniec sa zistilo, že teliesko bolo vložené zle. Ešte som nepočula, že by žena otehotnela po dlhšom čase ako mala teliesko. Asi skôr bude problém niekde inde. Uvidíš čo ti povie gynekológ. Držím palce 🙂

karin1504
autor
13. dec 2020

@aknamorka22 neviem sama neviem čo sa somnou deje 🥺preto sa pýtam nejakej mamičky čo takto otehotnela 😊 a ďakujem 🙂

elizabet173
14. dec 2020

@karin1504 moja kolegyňa takto otehotnela, skončilo to interupciou zo zdravotných dôvodov

aknamorka22
14. dec 2020

@karin1504 mňa napadlo či telo nezačalo to teliesko nejako odmietať. Alergia sa môže v podstate spustiť hocikedy. Alebo su tvoje príznaky úplne iný problém.

erickatt
14. dec 2020

@karin1504 áno ja jednu poznám,. Jej sa po dlhom čase nejako posunulo....

irusa
14. dec 2020

podľa mňa telo ho odmieta...

arianna25
14. dec 2020

@erickatt ano moze sa posunut. Mne sa to nestalo, ale pri mykozach alebo zapaloch sa moze posunut. Vtedy moze dojst k otehotneniu.

karin1504
autor
14. dec 2020

Ďakujem baby... v piatok idem na vyšetrenie dúfam ze to nebude nič vážne 😊 a tie mykozy a zápaly áno trpím tým už od tehotenstva o chvíľu budú 3 roky 🥺 stále sa liečim chvíľu dobre a zas sa zo vracia :/

arianna25
15. dec 2020

@karin1504 skus pouzivat 1-2x tyzdenne, po pouziti bazenu, po sexe atd.- gynoflor - probiotikum. Je dobry na udrzanie flory

karin1504
autor
15. dec 2020

@arianna25 skúsim ďakujem za odporúčanie 😊 a je to voľnopredajné? ci len na predpis 😊

arianna25
16. dec 2020

@karin1504 myslim si ze len na predpis. Objednavam si telefonicky a vyberiem na on line recept.