Vnútromaternicové teliesko Dana

yamee17
14. feb 2013

caute baby... ktora z vas ma skusenosti s vnuromaternicovym telieskom? DANA, MIRENA, ARIENA... atd.... neviem ci sa to da zhodnotit, ale ktore su najlepsie a asi v akej cene sa pohybuju... ?

momo111
14. feb 2013

@yamee17 ahoj ja mam mirenu vyse roka a som spokojna, zavedenie bolo v pohode, nic ma nebolelo a dokonca ani nemam menzes po zavedeni co je super, len take spinenie jeden den ale to si ani niekedy nevsimnem kedy je

majulino
14. feb 2013

@momo111 ahoj a je to normalne ze nemas menstruaciu? mama mala danu ale krvacanie bolo pravidelna a rovnake. Ja tiez uvazujem, ze si dam ale neviem aku

eliska3
14. feb 2013

ja mám mirenu 4. rok a som veľmi spokojná. Zavádzanie síce bolelo, doktor musel proti bolesti niečo pichnúť, menšt. chodí pravidelne, ale je to len slabé krvácanie alebo špinenie. Inak ani neviem, že ju mám. Takže ja odporúčam 🙂 Inak, mne ju doktor zavádzal, až keď som dokojila.

yamee17
autor
14. feb 2013

@momo111 no.... mirena nad tou som premyslala aj ja... len nejak sa neviem stotoznit s tym ze preve mirena posoby na nas hormonalny system tym, ze nemame menstruaciu... neviem teda... z nejakeho dovodu ju zena predsa ma... (hoci aj ja by som sa jej najradsej zbavila.. :D ) ... a kolko stala?? viem, ze cca tych 150 eur... ci?

yamee17
autor
14. feb 2013

@eliska3 jasne jasne ja uz nekojim... a nechcem ani tabletky brat, lebo zas priberiem... :(

yamee17
autor
14. feb 2013

@yamee17 jezis... !!!! POSOBI!!! 🙂)

momo111
14. feb 2013

@majulino @yamee17 doktor mi hovoril ze krvacanie bude slabsie alebo ze nebude vobec, vraj cca kazda tretia zena menzes potom nema, no ja som stastna ze nemam, resp. je to len spinenie, mam teraz pokoj 🙂

momo111
14. feb 2013

@majulino @yamee17 ozaj a mne ju zavadzal ked som este kojila, vraj to nema vplyv, moja malicka si nic nevsimla

majulino
14. feb 2013

@momo111 a aku? a nemas ziadne vedlajsie ucinky? a kolko stala? a ako dlho si tam bola musela si ostat aj v nemocnici?

salamistka
14. feb 2013

mala som Danu 5 rokov, hormonálnu antikoncepciu žiadnu nemôžem...zavádzanie bolelo, ale tak ja som mala cisársky, takže som preto som to asi dosť cítila, vyberanie bolelo menej, mala som normálne menzes...cena, o vtedy boli ešte koruny, 800,- Sk tuším

alliana3013
14. feb 2013

aj ja mám Mirenu už druhý rok, dala som si ju zaviesť dva mesiace po pôrode, úplne v pohode, bolesť len mierna, prvý rok som mávala menštruáciu pravidelne, ale slabú a teraz ju mávam raz za čas, dva dni trochu špiním a žiadne bolesti, čomu sa len teším 🙂 mňa to vyšlo tuším na 200eur, ale aspoň mám na 5 rokov pokoj.potom si ju dám zas 🙂

momo111
14. feb 2013

@majulino ziadne vedlajsie ucinky som nepostrehla, stalo to aj so zavedenim do 200 eur a v nemocnici som nebola zaviedol to gynekolog normalne v ambulanci to bola len chvilka, potom skontroloval na sone ci je na mieste a sla som domov

danielast
14. feb 2013

ahoj, ja mám mirenu už 4-tý rok. Som spokojná, menštruáciu mám iba také špinenie 3 dni a dosť a hlavne bez bolestí. Na budúci rok, by som ju mala vybrať a určite si dám zasa 🙂 🙂 .

wized
14. feb 2013

Ja som sa bola akurat pondelok pýtat svojej gynekologicky na to aku mam možnost ked nemozem hormonalnu antikoncepciu. Jedina je DANA stoji 50 € ale vraj sa dost casto ženy stažuju na silne krvacanie .
Este mi vravela ze DANA je nespolahliva ale v pripade otehotnenia prerušenie tehotenstva je plne hradené z ich strany.
Ja som strašne na nervy s toho že nemôžem mať normalnu antikoncepciu :(

majulino
14. feb 2013

@momo111 ani nepriberas nic a ako je to s menstruaciou? po porode mamtaku divnu ako keby som mala vykrvacat (to som rodila pred 18 mesiacmi) spotrebujem za 5 dni 4 baliky po 20 ks vloziek ☹ 😒 😠 , a na kontroly musis chodit?

momo111
14. feb 2013

@majulino nie nepriberam, ja som si dala mirenu tusim 7 tyzdnov po porode a odvtedy menzes nemam len take spinenie jeden den a ziadne bolesti nic takze super a na kontrolu ako normalne sa chodi kazdy rok akurat po zavedeni tej mireny som bola tusim po 2 mesiacoch na kontrole ci sedi na mieste a to je vsetko

majulino
14. feb 2013

@momo111 dakujem za pomoc 🙂 mamka mala silnejsiu a dlhsiu mrchu ale je zase ravda ze jej ju zavadzala vychyrena "masiarka" 😠

adrioska
14. feb 2013

Ja mam tu Danu,ale nevola sa to Dana,ale nejak inak, uz ani neviem...no ale nie je hormonalna...Mirena obsahuje take iste hormony ako tabletky Azalia, cize ju mozu mat aj kojace zeny,ale ja som Azaliu neznasala, tak som si dala tuto Danu zaviest. Ano menzes mam silnejsi, ale ja som mala aj predtym, takze som zvyknuta. Asi 1-2 dni je to tak, ze strasne vela krvacam a potom sa to uz unormalni a menzes je taky ako som mala aj predtym. Znasam ju dobre, mam ju 3. mesiac a zatial v pohode. Trosku bolelo pri zavadzani, ale prezila som... 😀 Spolu so zavedenim som platila 70 eur.

alka221
14. feb 2013

ahoj, ja mam mirenu, a som spokojna, nekrvacam,iba raz zacas spinenie..inak som uplne spokojna.

simona1109
16. feb 2013

Baby mozem pri Dane pouzivat tampony ? 🙂 🙂 vdaka

kk83
25. feb 2013

Ja mám Danu, ale mám veľmi silné krvácanie, je to katastrofa. Mám ju vyše roka, ale zvažujem vybratie. Dana je bez hormónov, preto mi ju doktor doporučil vzhľadom k môjmu veku.

evita860
6. mar 2013

@simona1109 ano mozes

evita860
6. mar 2013

@yamee17 JA MAM DANU A SOM SPOKOJNA MENZES MAM SICE SILNEJSI A PREDLZIL SA MI CCA O DVA DNI ALE INAK ANI NEVIEM ZE JU MAM ZIADNE ZMENY NALAD PRIBERANIE ANI NIC...ZVAZOVALA SOM MIRENU ALE TA MA HORMON V SEBE TAK SOM TO VYLUCILA A KED MI ESTE DR.POVEDALE ZE MI MOZE VYPADNUT MENZES NECHCELA SOM TO .STACILO MI KED SOM POPRI KOJENI BRALA ANTIKONCEPCIU A KED SOM DOKOJILA ESTE MI POVEDALA ZE MAM TABLETKY KUPENE TAK ICH MOZEM DOBRAT A PRI TYCH TABLETKACH TAK ISTO MENZES NEDOSTAVAS A PO MESIACI SOM MYYSLELA ZE RODIM CO SOM MALA TAKE BOLESTI...TELO SA POTREBUJE PRECISTIT NEJAKY VYZNAM TO PREDSA MA...VYSKUSALA SOM 5 DRUHOV ANTIKONCEPCIE A NAKONIEC SOM ZVOLILA DANU ...A S NOU SOM SPOKOJNA ANI ZAVADZANIE NEBOLO VOBEC TAKE STRASNE AKO SA CLOVEK DOCITA NA FORACH....UPNA POHODA AKO PREVENTIVNA PREHLIADKA

jarka160
8. mar 2013

ja som mala vnutromaternicove teliesko, nepamatam si nazov, vypadla mi a mali sme nezelane tehotenstvo. tak ma to vyslo drahsie, ako normalna antikoncepcia :D

kissova
4. apr 2013

Ahoj, Niki ja som si dala zaviesť teliesko teraz v utorok, názov ani netuším ale asi klasika DANA lebo som chcela nehormonálne, prvý menzes mám mať silnejší ako obvykle ale potom sa to má upraviť, po prvom menzese mám ísť na kontrolu či sa dobre usadilo, teliesko aj so zavedením kontrolou a jednorázovými antibiotikami ma vyšlo na 74eur, tretí deň trošku krvácam a v utorok ma bolelo bruchu ale už je to okej,takže dúfam že najbližších 6-7rokov budem mať pokoj 😝

kvetula2109
4. apr 2013

zeny,mate niektora skusenost s danou ze vam po mesiacoch slaol menzes,pred mesiacom som mala uz iba jeden den silneho krvacania a tento mesiac mam len take slabe krvacanie,pobolieva ma v podbrusku,prsia dost bolia,som z toho dost zmatena a normalne rozmyslam ci niesom v tom

betka22betka
4. apr 2013

@majulino ja som mala také isté problémy, neznášala som Danu, museli mi ju nakoniec vybrať, vôbec som nemala železo v krvi, bola som slabá ako mucha. Ak silno krvácaš, mala by si požiadať lekára o vyšetrenie krvi- na železo....pre istotu

dominka11
4. apr 2013

@kissova ten menzes môžeš mať silnejší aj o dost dlhšie. U mňa to trvalo 3/4 roka 😠 akože fakt silne, nie celý m. ale také 3 dni riadne, že tampon, vložka naraz som musela mat 😝

nika12010
13. sep 2013

Baby, chcem sa opyatat na kolko percent je ta DANA učinna, zvažujem jej zavedenie 😵 to znamená že možme sexovat naplno a neotehotniem ??? či tam je nejake to percento že sa to moze stat ? vobec si neviem predstavit na akej baze to funguje, dakujem za radu 🙂

mamicka70
15. sep 2013

ja mam Danu od zaciatku ma snou problemi menzes mi chodi ako sa mu zachce , stale trpnem ci niesom tehtna jednoznacne odporucam mirenu ako danu nakolko je 100percnet spolahlive sestra ju ma uz 3 roky a velmi i ju chvali tak uvazujem nad tym ze si ju vyberiem ale ete cakam ci sa menstrucia dostavi