Vnútromaternicové teliesko hormonálne alebo nehormonálne - za a proti

zuzula2815
19. okt 2017

Ahojte baby neviem sa rozhodnúť pre ktoré teliesko? hormonálne, nehormonálne? cena? chcela by som vedieť vaše skúsenosti a teda výhody aj nevýhody. ďakujem

pupava36
19. okt 2017

Ahoj ja som mala nehormonalne teliesko, konkretne som mala medene Multiload sa volalo a mne sadlo, len bohuzial po roku mi doktorka musela vybrat pretoze som zacala mavat s neho silne bolesti v bruchu, citila som ho pokazde ked som si sadla, mavala som strasne krce v bruchu kazdy tyzden aspon raz...dokonca som to teliesko zacala citit aj pocas sexu s manzelom a to citit zena nema mi este povedal predosly lekar ktory mi ho zavadzal...ale zas bola to obrovska vyhoda, nemusela som sa bat ze otehotniem a sexovali sme o dusu...ale potom pozor ked vam ho lekar vyberie s neakeho dovodu tak si radsej dajte aj 2 nasobnu ochranu lebo zacnu "pracovat" oba vajecniky a sup, budete tehotna ako ja...a to teliesko stalo 45€

pininka
19. okt 2017

Osobnu skusenost nemam,ale moja dobra kamoska ho ma,.to hormonalne a odkedy ho ma v jednom kuse ma mykozy, vlastne aj tak nemozu mat sex, takze jej je na dve veci. Dovtedy nemala nikdy mykozu. Doktor jej to chcel vybrat,ale vobec jej to nejde, kazal jej prist ked bude mat menzes, lenze ten ma ona tak raz za dva tri mesiace.

shmaniac
19. okt 2017

Ja som teraz tehotná a reálnu skúsenosť nemám, ale po pôrode určite uvažujem nad tým nehormonálnym. Príde mi to stokrát lepšie než pchať hormóny do seba v podobe antikoncepcie. 🙂

alison11
5. máj 2018

#zuzula2815 Aj ja uvažujem nad telieskom a tiež sa neviem rozhodnúť hoc ja hormonálne by som nemala kvôli kŕčovým žilám,tak skôr nehormonálne.Momentálne som po missede a ešte sa stále čistím už 9ty deň. Aj preto cchem teliesko aby som mala kľud 5rokov,len vôbec nemám snimi skúsenosť tak neviem ako moje telo bude naň reagovať.