Vnútromaternicové teliesko - prosím o radu

dmnknvtn
27. júl 2017

Dobrý deň. Mám problém, že nemôžem hormóny, pretože máme v rodine rozšírenú trombózu, ale ja ju nemám, len lieky s hormónmi by som nemala brať. Tak ma napadlo vnútromaternicové teliesko, ale neviem či je to vhodné len pre tie ženy, čo už rodili alebo aj pre tie čo nerodili. Prosím o radu kto vie a má skúsenosti. Mám 17 rokov a rozprávala som sa o tom s mojou gynekologičkou, ale tá povedala, že teliesko mi neodporúča a spomínala nejaké tie krúžky, ale mám pocit že s telieskom by to bolo ľahšie. Ďakujem 🙂

jeennyv
27. júl 2017

@dmnknvtn lekarka ma pravdu, teliesko je urcite lepsie pre zeny po porode a jednak jeho zavadzanie je casto sprevadzane bolestou a problemamibatd...pre mna v 17 r teliesko nepriatelne

dmnknvtn
autor
27. júl 2017

@jeennyv ďakujem pekne za Váš názor 🙂 no čo iné by som mohla vyskúšať?

jeennyv
27. júl 2017

@dmnknvtn myslim, ze je nehormonalny implantat, su kremy a rozne take veci plodne nepolodne dni, ale to je loteria taketo veci....najskor kondomy...ono v tomto veku a bez rodenia nic trvalo vkladacie...

dmnknvtn
autor
27. júl 2017

@jeennyv kondómy sme skúšali na začiatku, ale je to s nimi pre mňa nepríjemné, neviem či mám nejakú alergickú reakciu alebo čo..ale nedokážem to s nimi :(

jeennyv
27. júl 2017

@dmnknvtn ak mas alergiu su z lekarne bez latexu a mnoho druhov...treba skusat

svetlana35
27. júl 2017

@dmnknvtn kruzok je hormonalna ochrana

katkakovac
27. júl 2017

Teliesko je v pohode, môj gynekológ ho zavádza aj babám, ktoré ešte nerodili. Problém môže byť, že krčok maternice ešte nikdy nebol roztiahnutý a zavádzanie môže sprevádzať bolesť, krvácanie a pod. Niekde vraj zavádzajú teliesko v narkóze, treba si pozisťovať všetky možnosti. Ja sama nehormonálne teliesko mám, kôli trombofílii hormonálne nemôžem. Zavádzanie bolo trochu nepríjemné, ale nič hrozné. Ja mám ale už odrodené. Predo mnou ho zavádzal babe, čo ešte nerodila a tiež nebol problém. Porozprávaj ešte z lekárkou, nech ti objasní prečo nie je pre teba vhodné a uvidíš ako ďalej.

olino17
28. júl 2017

@dmnknvtn ahoj, ja som v 19 prekonala trombozu po operacii... mala som zakazanu HAK, predpisala mi doktorka Nuvaring, ten kruzok o ktorom rozpravas.... po 3 rokoch som presla k inemu doktorovi a ten sa uplne zhrozil, ci som nenormalna a aj doktorka, ze mi to predpisala, lebo ten kruzok obsahuje tiez hormony. Cize ci uzivas HAKv tabletkach a ide ti to do celeho orgnaizmu, alebo si to plikujes lokalne (kruzok) je to to iste, lebo ajtak sa ti tie hormony dostanu do tela. Vnutromaternicove mi povedali v 24, ze mozem si dat aplikovat, ale najlepsie je po porode, ked maternica bude rozsirena...

olino17
28. júl 2017

@dmnknvtn este predtym som skusala take čapíky, ale to vyzeralo ako vosk a ked sa to rozpustilo, tak to nebolo nic moc...
a teraz som vysadila ten kruzok a davali sem si pozor az kym sme si nerozmysleli, ze chceme babo, ale aj to trvalo nejaku tu chvilu, kym sa podarilo 🙂

hettinka
28. júl 2017

To už chceš v 17-ich sexuálne žiť? To je skoro, ale ak ti to mama dovolí, je to vaš problém a musíte niesť prípadne následky, či už uź zdravotné, alebo tehotenstvo.

V 17-ich by som absolútne neriešila žiadnu hormonálnu antikoncepciu, vlastne ani potom nie je vhodná a to hovorím z vlastnej skúsenosti, je to svinstvo. Mladé dievčatá to berú, lebo sa to prezentuje ako pohodlné riešenie a potom je tu miliony príspevkov o tom, ako nemôžu mať deti, majú opakované potraty atď.

Existujú aj kondomy, treba poskúšať rôzne značky, nie každý musí sadnúť.

miricka77
28. júl 2017

@hettinka Odveci prispevok.Je to jej vec,ci bude ci nebude sexualne zit v 17tich.A aspon riesi ochranu,tak nechapem,ake nasledky tu spominas.A ci jej to mama dovoli?Ty kokso,ty by si sa sla mamy spytat,ci si mozes zasexovat?Odpadnem.Preber sa dievca,a chod robit sexualnu osvetu do kostola.

hettinka
28. júl 2017

@miricka77 nie som veriaca, takze kostol vynechám.

hettinka
28. júl 2017

@miricka77 ja som HAK brala, už ako vydatá žena po prvom pôrode a užila som si svoje - od straty libida, rozhodeného cyklu, krvácania až po 2 potraty. HAK by som neodporučila ani najväčšej nepriateľke, nieto mladému 17-ročnému dievčaťu, ktoré ešte ani nerodilo a so sexuálnym životom len začína (dúfajme...).
A už vôbec nie teliesko, aj keď sú lekári, čo to bez problémov nasadia aj mladej babe, hlavne že predali produkt. A ak bude potom neplodná, o to lepšie, zasa na nej zarobia centrá asistovanej reprodukcie. Je to taký biznis. Mladí chcú sexovať dobre že nie v 15-ich a nechcú mať deti aspoň do 30-ky, tak prečo to nevyužiť... ☹

Inak, tej mame to aj tak povedať musí, ved do 18-ky by mal skutočne dobrý a zodpovedný lekár vyžadovať podpis rodiča.

sashabb
28. júl 2017

@hettinka od 15r. môže chodiť na gyn. úplne sama čiže nikomu nič hovoriť nemusí.
Inak neviem prečo sa nad tým tak pozastavuješ. Si zober, že kedysi sa bežne vydávali/ženili v 18-ke, čiže tam určite sexovali ovela skôr ako v tej 17-ske 🙄

dmnknvtn
autor
1. aug 2017

Na moju obranu poviem, že rodičia o tom vedia že sexuálne žijem, takže kľud a nezakazujú mi to. A o tých antikoncepciách som sa už veľa rozprávala s mamkou, ale ani ona mi nevie poradiť.

dolijalu
8. jan 2018

Mne dnes gyn ukazovala typy teliesok a presne pre mlade kocky,co este nemaju deti existuje extra jeden druh telieska

brmbalka77
3. aug 2020

Ahojte idem si k vám po radu. Ja mam vnutromaternicove teliesko Danu uz 5r zachvilku mi ju idu vyberat a mam naozaj veľký strach že to bude moc boliet, viac žien mi povedalo ze to je bolest ako pri pôrode ale nechce sa mi tomu verit. Mate niektorá osobnú skúsenosť? Ďakujem

hettinka
3. aug 2020

@brmbalka77 ja som nemala danu, ale Mirenu a vyberanie vôbec nebolelo.

mariannka123
3. aug 2020

@brmbalka77 vyberanie boli menej ako zavádzanie...
Aspoň u mňa to tak bolo

brmbalka77
3. aug 2020

@mariannka123 ďakujem až strach zomna opadol.